W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  Pello v3.5  Brager BCA-02 eco Subskrybuj
2020-12-10 21:25
  Michal86 Posty: 235 Ostrzeżenie: 0
Pytanie do ES. Czy jest szansa na kompatybilność ze sterownikiem? Wiem, że niektóre sterowniki już to oferują.
2020-12-11 09:16
  CzeslawH Posty: 57 Ostrzeżenie: 0
Dołączam się do pytania.
2020-12-20 14:38
  kotlownia72 Posty: 2 Ostrzeżenie: 0
Witam
Jest to jedyny wątek o Brager BCA-02 eco ale było by fajnie też połączyć go z Bruli 3.5 wtedy ustawienia powietrza i ciągła korekta powietrza dla równego utrzymania ilości tlenu w spalinach podnosi efektywność. konkurencja nie spi sterowniki SKZP juz dostosowały soft aby była możliwość sterowania dmuchawą na podstawie danych z Bragera.
Moja prośba do ES spróbujcie napisać soft współpracujący z Bragerem dla sterowników Pello  i Bruli. Opcja ta na pewno zwiększy konkurencyjność sterowników waszej firmy, a użytkownikom da święty spokój z ustawianiem ilości powietrza dla optymalnego spalania
2020-12-22 13:53
  Michal86 Posty: 235 Ostrzeżenie: 0
Plus obsługę bufora😜
2021-01-28 14:52
  CzeslawH Posty: 57 Ostrzeżenie: 0

WitamPonawiam pytanie do Panów z ES: Czy będzie szansa na adaptacje sterownika z Brager BCA-02?
W pełni popieram kol. kotłownia72 w swoich spostrzeżeniach.
2021-02-03 10:58
  VIKOS Posty: 1 Ostrzeżenie: 0
Dołączam się do pytania.
2021-10-14 09:24
  CzeslawH Posty: 57 Ostrzeżenie: 0
Witam
Nie uzyskaliśmy odpowiedzi od panów z ES ( a trochę czasu minęło ) więc pytam ponownie w imieniu zainteresowanych:
Czy będzie szansa na adaptacje sterownika z Brager BCA-02 eco?
2021-10-14 13:53
  Michal86 Posty: 235 Ostrzeżenie: 0
Ja tam się odpowiedzi domyślam "w najbliższym czasie nie będzie to możliwe i nie wiemy czy kiedykolwiek" 😜
Ale temat wątku jak i obsługa buforu mile widziana. Może kiedyś się doczekamy😉
2021-10-14 14:07
  CzeslawH Posty: 57 Ostrzeżenie: 0
A może będzie miłe rozczarowanie i odpowiedź ES że już wkrótce 
2021-12-11 09:28
  kotlownia72 Posty: 2 Ostrzeżenie: 0
Witam ponowie
24 listopada zakupiłem brager bca-02 i chce się podzielić tym co zaobserwowałem.
Po zamontowaniu analizatora od razu wyszło ze mam duży nadmiar powietrza 16,5 % tlenu w spalin i pomimo regulacji prędkością wentylatora i przesłoną nie mogłem zejść niżej (fabrycznie miało być 10%) lewe powietrze mijało strefę żaru i przedostawało do spalin. Więc nastąpiła przeróbka palnika (spawanie i doszczelnianie palnika) , po przeróbce współczynnik nadmiaru powietrza wacha się  od 6-8% a temperatura spalin spadła z 130 na 90 stopni.
A teraz analiza po 2 tygodniach działania :
Zakupiłem węgiel ponoć 25kJ  kaloryczność ,popiół do 10% siarka do 1% ale po analizie składu w laboratorium węgla elektrociepłowni w której pracuje wyszło że kaloryczność 22,9 kJ, popiół 17%,siarka 1,3% wilgotność 10%.
Przy piecu mam zamontowany ciepłomierz a średnia wartość 16.1-16,5 Gj z tony węgla(od 1.10- do 24.11.2021  i w latach poprzedzających), w piecu zamontowane zawirowywacze spalin regularnie czyszczony wymiennik.
Parametry podawania węgla i czasu przerwy te same tylko zmiana ilości powietrza.
W okresie od zamontowania analizatora udało mi się uzyskać 20,1 GJ z tony 88% sprawności zamiast 72%
Spadek ilości sadzy na wymienniku z wiaderka 5L na 1,5L , spadek temperatury spalin z 130 do 90 stopni podczas pracy ciągłej. brak spieków
Problem jaki się pojawił się podczas użytkowania analizatora , inne są wartości tlenu podczas wchodzenia pieca na wyższą moc niż schodzenia z mocy dlatego potrzebne jest połączenie analizatora z sterownikiem (teraz korzystam z trybu  autonomicznego) który by na bieżąco korygował dawkę powietrza przez zmienną prędkość wentylatora.

Dlatego proszę ES spróbujcie połączyć analizator brager bca-02 eco z waszymi sterownikami podniesie to ich konkurencyjność na rynku a użytkownikom da  święty spokój z regulacją  ilości powietrza, i większą sprawność pieca zatem idące korzyści  na za oszczędzeniu na opału
Użytkownicy online: adriankrecisz, Kiler5, piec-piec, szyszu, Wojciuirl