W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Tryb podtrzymania Subskrybuj
2020-11-22 16:29
  romnix Posty: 49 Ostrzeżenie: 0
Witam

Zastanawiam się nad tym jak kocioł zachowuje się gdy wejdzie w podtrzymanie, według instrukcji Praca - Krótka przerwa ---> Praca - Krótka przerwa i tak w kółko, dobrze myślę ? w moim przypadku powtórzenia są dwa więc jak to wykona to się odstawia na 35 minut, dobrze kombinuję ?

Co się dzieje jak kocioł wejdzie w podtrzymanie na 10 minut też wykona cały cykl tych dwóch powtórzeń później się odstawi na parę minut i wejdzie w tryb grzania ? 


2020-11-22 17:50
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
Źle kombinujesz. Kocioł wchodzi w podtrzymanie gdy po osiągnięciu temp. zadanej kotła( u Ciebie 65+5=70st w automacie) się odstawi i w tym stanie jego temp. nie spadnie o wartość zadanej histerezy kotła ( u Ciebie 5st w grupowym lub ręcznym można sobie tę wartość edytować i ustawić np. 0.2st) , w Twoim przypadku będzie tak "stał" przez 35min jak w tym czasie temp. nie spadnie, to kocioł wejdzie w tryb pracy "podtrzymanie" wykona podania zgodnie z zadanymi w tym trybie ustawieniami. Czy to jest  qur... jasne  
2020-11-22 23:30
  romnix Posty: 49 Ostrzeżenie: 0
Dlaczego to tak zaraz nie napisali dzięki leON22 teraz rozumiem myślałem że kolejność odwrotna, z tego wychodzi że w moim procesie spalania podtrzymanie prawie w ogóle nie bierze udziału bo kocioł stoi tylko +/- 10 minut. Edytowanie ustawień podtrzymania zatem chyba nie ma sensu ?
2020-11-22 23:33
  karoka65 Posty: 3425 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Zimą raczej nie ma sensu. Podtrzymanie jest bardzo ważne latem jak grzejesz tylko CWU.
2020-11-23 00:03
  romnix Posty: 49 Ostrzeżenie: 0

karoka65 napisał » 2020-11-22 23:33
Zimą raczej nie ma sensu. Podtrzymanie jest bardzo ważne latem jak grzejesz tylko CWU.



Chyba jeszcze w trybie auto-lato jak temperatury mocno się wahają dzień-noc.



W sumie całe ustawienia w trybie zimowym to korekta dmuchawy i czas podawania ? oczywiście temperatura kotła itd. ale za sam proces spalania odpowiadają tylko te dwie ? wydaje mi się że większe znaczenie ma rodzaj opału niż te ustawienia przekonałem się o tym w zeszłym tygodniu,
2020-11-23 06:55
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
Albo jak ktoś ma grubo przewymiarowany kocił , rodzaj opału również jest ważny na lato mniej kaloryczny z większą ilością popiołu tak żeby mógł dłużej poleżeć na palniku i się nie wypalać . Oczywiście ciąg kominowy również ma w tym przypadku duże znaczenie
2020-11-23 08:50
  romnix Posty: 49 Ostrzeżenie: 0

leON22 miałem spieki zresztą sam widziałeś bo wrzuciłem zdjęcia, kupiłem na lokalnym składzie niby groszek "WUJEK" na próbę to jest niemożliwe bez zmiany nastaw w szufladzie jasnobrązowy proszek.


Oczywiście to że mam przewymiarowany kocioł to wiem 150 m2 i 20kW to za dużo ale i tak jestem zadowolony bo instalator chciał założyć 25 kW co mu skutecznie wybiłem z głowy. Dobrze ja mogę się nie znać nie moja branża ale człowiek który biega z pokoju do pokoju z dalmierzem żeby wymiarować grzejniki, proponuje kocioł 25 kW. No dobrze stary kopciuch był 25kW ale to zupełnie inna zasada palenia przecież na tym nie można się wzorować.    
Użytkownicy online: Jozef_dd, radosno