W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  pompa kotłowa . Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona2 / 3Następna stronaOstatnia strona
2020-11-06 19:24
  marco755 Posty: 135 Ostrzeżenie: 0
Inter - cyt - "tak troszkę się wysil - he he " i inne docinki tam gdzie się udzielasz . 
Halo- zawór 4d - womix - mix M - 32 , 11/4" ,   rurki miedź 35/ 1,5 .
Przy temperaturze na zewnątrz -8 , 23 w domu muszę mieć te 39 za zaworem i żeby mieć powrót w okolicy 50 to kocioł musi mieć te 70. Bez względu na to czy to automat czy grupowe .  A to raptem -8 , mieszkam w Bielsku a tu dwa lata temu temperatury schodziły do -15 . 
Na starym kopciuchu 25 kw , na tej samej instalacji , dom jeszcze nie był docieplony wystarczyło w mrozy max 65 stopni , i musiałem czasami okna otwierać . Pierwszy kocioł chodził u mnie 20 lat w mokrej piwnicy , kolejne padały po 5-6 latach ale paliło się mułem czy mokrym miałem .
A co gdyby producent wymagał 55 na powrocie ? , trochę to chore , peleciaki od tego samego producenta mają 45 stopni . 
Z tego co widzę to mało kto ma ochronę zaworem 4d , chyba że ma instalację tip-top . Pompa kotłowa , bufor , cwu .
2020-11-06 19:24
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
Inter...potwierdzam, przepływ wody przez wyłączoną pompę CO. Jak nie miem siłownika na zaworze 4D i zawór był otwarty w jakimś tam stopniu w trybie lato, to ciepła woda grawitacyjnie cisnęła się w obieg. Dlatego zamontowałem siłownik na zawór i po przejściu kotła w tryb lato zawór zamyka obieg  co i grzejniki zimne, woda krąży w krótkim obiegu do ogrzewania CWU  
2020-11-06 19:29
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Dziękuję Leonardzie, za potwierdzenie. Ogólnie to szacun, że chce Ci się wycierać leniom zadki i sypać pudrem. Mnie już dawno przeszło. Napiję się za Twoje zdrowie hehe. Trzym się.
2020-11-06 19:46
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
Dzięki i na zdrowie,bo dziś są moje imieniny Mnie  też już się nie chce, smarować w kółko tego samego ale zawsze to jakaś odskocznia od codzienności i miło jak się komuś pomoże

dodane 2020-11-06 19:46Ps. Dziś jeszcze na noc ale jutro wypiję za zdrowie wszystkich, pozdrawiam 
2020-11-06 20:13
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Wszystkiego dobrego życzę. Ja mam odskocznię w WOT ostatnio hehe.. na stare lata mi się zachciało Ale dobrze mi idzie, dostaję wpierdol 1:6
2020-11-06 20:30
  laki88 Posty: 48 Ostrzeżenie: 0
Witam to ja pan zielony jak ogórek 😁 czytam praktycznie każde wpisy na tym forum i stwierdzam że strasznie nerowo podchodzicie do wszystkiego. Coś mi się wydaje że za dużo fachowców w jednym miejscu. Jedynie Leon22 jakoś normalnie podchodzi do problemow i nowych forumowiczow. I Pan inter też w miarę tłumaczy jak nie dostanie nerwa 😁 moim zdaniem takie miejsca są właśnie dla takich ogórków jak większość tutaj. 
2020-11-06 20:49
  karoka65 Posty: 3425 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Jakby tym ogórkom chciało się poczytać forum nie potrzeba by było nic więcej pisać, tylko tyle, ale tu każdy "ogórek" chciałby mieć osobistego doradcę bo jak inny ogórek pyta o to samo wątek niżej to nie chce się poczytać, jemu należy się osobno wyoślić temat. Ja już dawno nerwy i cierpliwość straciłem, ba jeszcze ogórek się obraża, ignoruje, to niech sobie ogórek teraz oliwy do łba doleje przez lejek.
2020-11-06 20:56
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
marco to poco przejmujesz się tą temp powrotu ja mam około 40C i nic się nie dzieje bardziej na żywotność kotła ma wpływ suche paliwo sucho w kotłowni ,skoro twierdzicie że obejście pompy nie jest potrzebne spierać się nie będę ,sasiad nie miał i dwa lata temu pompa się zatarła i rozwaliło kocioł dobrze że pózno w nocy i nikogo nie było w kotłowni bo wyglądało jakby granat odpalił
2020-11-06 21:10
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

Ja Cię halo proszę, jeśli komuś rozjebało kocioł, to na pewno nie z braku obejścia ino z braku ZB.

Obejście - jak mówię - to jest wyciąganie kasy od inwestora. A że ja nie mam w naturze oszwabiać inwestorów, to pierwsze co robię to wycinam to gówno (Wiesiek może potwierdzić, że u mnie nie ma że "boli") Nie dajcie się naciągać, macie mieć w instalacji jak najmniej, minimum tego czego potrzeba do sprawnego działania.

laki88 napisał » 2020-11-06 20:30
Jedynie Leon22 jakoś normalnie podchodzi do problemow i nowych forumowiczow.
Bo Lenowi jak naplujesz w twarz, to powie że leje, ale też ma tego pomału dość.
2020-11-06 21:18
  marco755 Posty: 135 Ostrzeżenie: 0
Karoka pijesz do mnie , zadałem proste pytanie , prościej się nie da , Inter chwali się że zawsze robi rozeznanie a tu nawet nie zadał sobie trudu żeby się dowiedzieć co i jak ,ale już feruje wyroki tego i tamtego nie trzeba . Chyba proste że jak bym miał filtr główny to nie potrzebował bym filtra przed pompą w instalacji takiej jaką mam , zaworu na powrocie też nie mam więc chyba też musi być .Co to jest kółko wzajemnej adoracji czy forum ? . Nie doczytacie nie dopytacie a później robi się młyn.
2020-11-06 21:24
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Wyluzuj.
2020-11-06 21:46
  karoka65 Posty: 3425 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
marco755 napisał » 2020-11-06 21:18
Karoka pijesz do mnie.

Nie do Ciebie żeby Cię uspokoić. Ty przecież wszystko wiesz i tak lepiej także nie śmiałbym coś doradzać czy zabierać głos.
2020-11-06 22:00
  marco755 Posty: 135 Ostrzeżenie: 0
Ja wyluzowany jestem , a cha jeszcze jedno , piszesz że wystarczy zawór na zasilaniu zakręcić , co mi to da jak woda będzie waliła z powrotu przez mieszacz to chyba szybciej trzeba zamknąć ręcznie zawór 4d tak czy nie . Nie mam zaworu na powrocie ani filtra głównego dalej twierdzisz że te elementy są zbyteczne ?. 
Karoka - czy ty w ogóle przeczytałeś główny wątek tego tematu czy tylko komentujesz komentarz kolegi , już ci w zeszłym roku wytknąłem że piszesz a nie czytasz .
Halo - bo czy mi to się podoba czy nie taki jest wymóg gwarancji .

dodane 2020-11-06 22:00Karoka w którym miejscu twierdzę że wszystko wiem , czy ty w ogóle przeczytałeś temat ? , Proste pytania jaka pompa , czy z bypaseem , czy nie czy ja się gdzieś przy czymś upieram ? , Zawór odcinający czy filterek przed pompą to jakaś fanaberia na stalowej instalacji zwłaszcza że innego filtra brak ? .Ogarnij się chłopie bo czytanie ze zrozumieniem cię przerasta . Myślę że czas kończyć ten temat bo to nie ma sensu . 
2020-11-06 22:01
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3


laki88 napisał » 2020-11-06 20:30
Jedynie Leon22 jakoś normalnie podchodzi do problemow i nowych forumowiczow.
Bo Lenowi jak naplujesz w twarz, to powie że leje, ale też ma tego pomału dość.

Nie no aż tak to nie, przypierdolić komuś też potrafię _powiem
2020-11-06 22:02
  karoka65 Posty: 3425 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Chyba nie musze Ci pisać gdzie mam Twoje wytykanie, opinie o mnie itp i itd. Tak to wygląda jak się nie zrobi od razu do porządku.
2020-11-07 01:29
  laki88 Posty: 48 Ostrzeżenie: 0
karaoka65 dlatego ja jako ogórek już raz się dowiedziałem na swój temat i czytam coraz więcej. Znam już swoją instalacje znam swój piec znam spalanie w dupe mam już ciepło a ile mi spali to nie będę mówił bo zaraz mnie zjedziecie ze przy temp w domu 25 stopni nie jest to możliwe 😂 ogarniam powoli cały układ bo tez jadę na jednej pompce jak marco z ochroną powrotu 4d. I to forum dużo mi pomogło (więcej chyba ludzie na priv). 
2020-11-07 06:42
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
laki88 12kg/d przy 200m2 , to niezły wynik Uzupełnij statystyki i wszyscy będą widzieli i czerpali wiedzę,  ile spalasz przy obecnych ustawieniach
2020-11-07 12:40
  laki88 Posty: 48 Ostrzeżenie: 0
Narazie ogarniam temat pompki tak jak i marco bo temp za zaworem wachluje za bardzo. Myślę że jak zmienię ochronę powrotu to zawór zacznie się zajmować tym czym ma się zajmować. Nawet nie wiem jak te statystki się uzupełnia ale  ja robię tak że zasypuje 100kg zasobnik i wypalam do tego stanu przed zasypem. Dwukrotnie już tak zrobiłem i wyszło 8 dob więc matematyka nie kłamie ile wychodzi. Na piętrze 25 stopni na dole jeszcze więcej rodzice otwierają okna. Tylko że u mnie mur prawie 60cm w tym 15cm styro. Zasięgu w domu nie ma 😂
2020-11-17 13:34
  marco755 Posty: 135 Ostrzeżenie: 0
Witam ponownie , pompka zamontowana , podpięta do sterownika , teraz jaki tryb ustawić w sterowniku ? , 
jak wyłączę ochronę 4d lub ustawię" pompa mieszająca" w -" obwód kotła" ,  a w "funkcja pompy dodatkowej" ustawię kotłowa to na schemacie pojawia się bufor ,    ikona pompy pomiędzy zasilaniem a powrotem pojawia się gdy obydwa ustawienia są w trybie "pompa mieszająca ". lub "pompa mieszająca" jako pompa dodatkowa i ochrona 4d wyłączona . 
2020-11-17 14:09
  karoka65 Posty: 3425 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Ochronę powrotu dajesz pompa mieszająca a nie 4D, funkcje pompy dodatkowej ustawiasz jako mieszająca i ustawiasz min. temp. powrotu jaka ma być.
Pierwsza stronaPoprzednia strona2 / 3Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: Dan123, dytyramb