W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Eko plus m 14 kw - spalanie 20 kg na dobe Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona2 / 3Następna stronaOstatnia strona
2020-11-01 11:18
  sebsa Posty: 766 Ostrzeżenie: 0
Po wymianie na Batora10 aktualne spalanie wg danych z ostatnich 7 dni to niecałe 18kg/doba.  Cały zasyp wystarcza  na ok 9 dni. NA Brucku spalałbym teraz ok 20-23kg. W poprzednich latach przy temperaturach zbiornik wystarczał na 7 dni. Dom 280m2, 3 kondygnacje. Z tego odpadają garaż i pralnia na dole. Łącznie do ogrzania pozostaje ok 220m2. W domu ciepło albo bardzo ciepło. Żonka np śpi w sypialni przy temperaturze powyżej 25deg. Ja już dawno wyniosłem się do salonu. Cały sezon rok do roku wraz z ogrzewaniem CWU latem wychodziło mi ok 5,5 tony. Przy aktualnych wynikach, jeśli zima będzie jak w ostatnich 2-3 latach zakładam całkowite zużycie na niecałych 4,5 tony. W 1,5 sezonu  zwróci mi się wymiana palnika. Szkoda, że nie zrobiłem tego dużo wcześniej.
2020-11-01 11:31
  leON22 Posty: 6493 Ostrzeżenie: 3
Dla porównania wrzucę staty spalania mojego OEP16kW  za m-c październik 2020r . W domu non-stop temp.24st


Dodatkowo dla zainteresowanych podam dane zużycia gazu w "klocku" z lat 60-tych podobny metrażem do mojego ( nie ocieplony ) w domu 23st  ( póki co ogrzewane tylko dół : kotłownia i garaż - tetmostaty na 2  i parter gdzie mieszkają swaci - termostaty na 4 ) temp.zasilania ustawiona na 50st , CWU 130l - 45st ) , za m-c październik "poszło z dymem " 150m3 gazu ziemnego , do zapłaty pewnie będzie ok.400 PLN , czy to dużo - osądźcie sami   Pełną informację na temat spalania gazem, będę miał pewnie dopiero w przyszłym roku jak "młodzi" zamieszkają na górze , no i jak ocieplimy budynek . Póki co w tym roku planuję jeszcze po pomalowaniu całej góry montaż grzejników ( przewymiarowane Purmo CV22 dolne zasilanie w ilości 4szt : salon grzejnik 600x200 , sypialnia 600x1800 , kuchnia 600x1000 , przedpokój 600x1000 )
2020-11-01 20:00
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Leon instalatorzy kotła gazowego się nie popisali mam kolegę z autoryzacją i wszystkimi uprawnieniami mówi mi montują nowoczesne kotły kondensacyjne a dają stare sterowniki włącz wyłącz pompę (przy naszych ekogroszkach to też same straty) i do tego termostaty ,montował z 2 tygodnie temu kocioł gazowy u sąsiada byłem zobaczyć jak uruchomił super sterownik moduluje mocą kotła na podstawie temperatury zewnętrznej odpalił to kilka minut nabija kondensat potem się uruchomił na podstawie krzywej grzewczej moc kotła 13% temperatura kotła 33C dom kostka plus dobudowane piętro z 300m ,to te 50C na sztywno to chyba dużo za dużo lepiej zjechać w dół z temp. niech on pyrka częściej na niższej temp. a i spalanie gazu spadnie
dodane 2020-11-01 20:00Leon instalatorzy kotła gazowego się nie popisali mam kolegę z autoryzacją i wszystkimi uprawnieniami mówi mi montują nowoczesne kotły kondensacyjne a dają stare sterowniki włącz wyłącz pompę (przy naszych ekogroszkach to też same straty) i do tego termostaty ,montował z 2 tygodnie temu kocioł gazowy u sąsiada byłem zobaczyć jak uruchomił super sterownik moduluje mocą kotła na podstawie temperatury zewnętrznej odpalił to kilka minut nabija kondensat potem się uruchomił na podstawie krzywej grzewczej moc kotła 13% temperatura kotła 33C dom kostka plus dobudowane piętro z 300m ,to te 50C na sztywno to chyba dużo za dużo lepiej zjechać w dół z temp. niech on pyrka częściej na niższej temp. a i spalanie gazu spadnie
2020-11-01 20:09
  leON22 Posty: 6493 Ostrzeżenie: 3
Wiem o tym , póki co termostat Techa ( włącz /wyłącz ) ale już w zeszłym roku myślałem nad sterownikiem podobnym do eCoal , nawet sam prezes ES mi polecił coś, co teraz produkują pod inną nazwą myBERO Póki co, jest jak jest i niech tak zostanie . Jak młodzi zamieszkają, będę myślał nad bardziej mobilnym sterownikiem , a może będzie coś nowszego
2020-11-01 21:15
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
to na obecne warunki i takie sterowanie nie lepiej ustawić 40C ,szwagier wynajął przez neta mieszkanie dostałem klucze 2 tygodnie temu bardzo stara kamienica jak wlazłem okna otwarte w mieszkaniu 9 C odpaliliśmy z kolegą kocioł gazowy taka słaba półka jak to na wynajm ale na piecu daliśmy 35C i spalanie gazu małe jak dogrzało mieszkanie do 22 c to potem 4m gazu na dobę , myślę że 50 C to za dużo nawet jak nie ocieplony
dodane 2020-11-01 20:35z tym sterownikiem od prezesa to chyba żartowałeś bo ja widzę jak strują obecnymi kotłami i wiedza bardzo słaba
dodane 2020-11-01 21:07no poczytałem o tym myBERO to dalej jest włącz wyłącz tylko termostaty to robią na poszczególnych pokojach ,jak dla mnie słabo 
dodane 2020-11-01 21:15leon termostaty już masz po co ci następne porządny sterownik gdzie w krzywej grzewczej ustawiasz strefę klimatyczną temp. dla max mrozów i piorytet temp. wewnętrzna i zapominasz o temacie sterownik reguluje temp. tak że pompa pracuje prawie cały czas w domu ciepło i spalanie gazu małe
2020-11-01 23:11
  piterekzioberek Posty: 77 Ostrzeżenie: 0

halo,
6 kg eko na dobę - imponujący wynik. Jaką powierzchnię ogrzewasz? Szkoda że nie udostępniasz sterownika.
2020-11-01 23:37
  oxalis3 Posty: 304 Ostrzeżenie: 0
piterekzioberek napisał » 2020-11-01 23:11

halo,
6 kg eko na dobę - imponujący wynik. Jaką powierzchnię ogrzewasz? Szkoda że nie udostępniasz sterownika.

Jaka tam szkoda , a czego byś sie spodziewał . Sorki , ale on tylko w kólko pieprzy , że pompki musza chodzić cały czas itp. To jest tylko SZKODNIK forumowy, który niestety potrafi wmówić, co niektórym, że możesz ogrzać dom 200 metrowy , nie ocieplony spalając przez sezon 1,5 tony ekogroszku.
2020-11-01 23:40
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
piterek a napiszę dokładnie dom lata 80 kostka w zabudowie bliżniaczej 200m powierzchni bez garażu ,garaż nad tarasem od 27.09 do dziś spalone 1,5 zasobnika temperatura w domu 23C ,wychodzi około 6 kg na dobę bez CWU mam gazowe ,czemu nie udostępniony za bardzo mieszali ci pseudo z E_S mam stary soft moim zdaniem najlepszy przebija zadaną o jeden stopień w retortowy-grupowy dwa dni walczyłem o przywrócenie tego softu jak przywrócili odciełem kabel , trzy jak dla mnie a ustawiłem w okolicy kilka oep, to oep M  jest innym kotłem jak dla mnie za dużo ciepła puszcza w komin niby palnik taki sam oczywiście jak wywalisz szamoty ale wymiennik to jakiś dramat nie wiem kto wydał zgodę na produkcję tego czegoś,pozdrawiam i życzę ci małego spalania
2020-11-01 23:44
  oxalis3 Posty: 304 Ostrzeżenie: 0
halo napisał » 2020-11-01 23:40
,,czemu nie udostępniony za bardzo mieszali ci pseudo z E_S mam stary soft moim zdaniem najlepszy przebija zadaną o jeden stopień w retortowy-grupowy dwa dni walczyłem o przywrócenie tego softu jak przywrócili odciełem kabel , tr,

Myślę, że  w temacie spalania halo wszystko jasne .
2020-11-01 23:58
  piterekzioberek Posty: 77 Ostrzeżenie: 0

oxalis3,
Tak też myślałem.

Nie udzielam się na forum zbyt często, ale często tu zaglądam. Zawsze gdy potrzebowałem ktoś mi tu pomógł - i o to chodzi. Jednak nie znoszę jak ktoś wciska KIT. Do tych co to robią - pamiętajcie, że ludzie mają mózgi, potrafią liczyć a często mają też już jakieś doświadczenie w temacie. Jak to mówią "fizyki nie oszukasz". Cierpią na tym tylko ci co nie mają jeszcze własnego doświadczenia i podchodzą do takich postów bezkrytycznie.
2020-11-02 00:01
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
gdzie pisałem ze dom nie ocieplony i 1,5 tony sezon ,  pisałem 1,85 t 1500 zł sezon ,dom ocieplony a ty dalej pal jak śmieciuchem grzejniki gorące a potem zimne i to żadna oszczędność ( najwięcej energii kocioł pochłania by nagrzać instalację czyli dom) u ciebie robi to kilka razy na dobę u mnie nagrzał 27.09.2020 i teraz tylko dogrzewa spalając po 6 KG na dobę jak nie wierzysz zapraszam
2020-11-02 00:19
  piterekzioberek Posty: 77 Ostrzeżenie: 0

halo,
A znasz taki dowcip.
Sąsiad do sąsiada:
- Wiesz wczoraj złowiłem 1,5 metrowego szczupaka.
- Serio, a ja wykopałem w ogrodzie niemiecki motocykl i jaszcze światło się świeciło.
- OK. Ja odejmę metr ale ty zgaś światło.
2020-11-02 06:39
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Same Asy , 
2020-11-02 09:26
  Arel87 Posty: 4 Ostrzeżenie: 0
Przepraszam że nie odpisywałem a wiec tak:  
mieszkania nowe wyremontowane ale bez ocieplenia z zewnątrz (cegła ) okna plastiki. 
nie podłączyłem jeszcze czujnika temperatury w mieszkaniach . steruje pompami przez tryb cykliczny. 
1 mieszkanie (parter) 9 min chodzi 10 postój 
2 mieszkanie (I piętro ) 5 min chodzi 15 postój 
Ekogroszek bartex rubin 
właśnie przy zmianie temperatury teraz : jak zmienić spalanie podaje 11 sec korekta -7 i widzę że zaczą pluć ekogroszkiem 
2020-11-02 10:11
  marco755 Posty: 135 Ostrzeżenie: 0
halo -  nie całe dwie tony na sezon w domu 200m2 , z okresu PRL to fascynujący wynik z drugiej strony dość kontrowersyjny , jak byś mógł coś więcej napisać , to rozwiało by naprawdę jak by nie patrzeć uzasadnione wątpliwości u co poniektórych forumowiczów . Niby coś odpisujesz ale nadal brak całościowego obrazu . 
Dobra -200m2 , kostka z PRL-u , bliźniak czyli 3 ściany zewnętrzne ? , a więc mniej okien i jakieś ciepło od sąsiada ? , ile okien , docieplenie jest ale jakie , ile cm na elewacji , jaki dach i jakie docieplenie , instalacja ile grzejników , jakie , rury stal czy miedź , piszesz o jakości wykonania instalacji a więc domyślam się że ta jest wykonana na tip-top , jakie paliwo , i jakie parametry na kotle , jaki tryb spalania , temperatury na zasilaniu i na powrocie ( wiem że masz wywalone na zasilanie i powrót min.50 stopni ) , ile leci w komin min i max w zeszły sezonie ,ile wystarczy ci za zaworem na komfortowego ogrzanie domu do temp. 23 stopnie obecnie i przy mrozie tak około -10 . 
Nie jestem w żadnym wypadku złośliwy , jestem po prostu ciekawy . 

Sam jestem posiadaczem M-ki 20 kw (obecnie drugi sezon), dom z 39 rozbudowany w 89 , 200 m2 ,parter , poddasze , klatka schodowa , 10 styro , 15 wełny dach , 11 okien , 13 grzejników , piwnica (strop nie docieplony ) , instalacja stal , otwarta , naczynie przelewowe (na pewno mogła by być lepsza ) , kocioł tylko do ogrzewania , żadnego cwu , zawór z siłownikiem 4d , pompka wilo piko na obiegu , kocioł chodził głownie w automacie z pogodówką dla zaworu . komin cegła , szlamowany jakąś zaprawą z ceramiką , 10 m , 13x13 cm.
Za zeszły sezon spaliłem 3600-3700 kg , groszek karlik 26-27 (chyba), 7 miesięcy palenia , temperatura preferowana 22-23 stopnie .
Za zaworem nie potrzebowałem więcej niż 38-39 stopni ( -10 na zewnątrz ) .
Spaliny max 140 stopni , były większe piki ale były efektem grzebania w sterowniku , średnio 70 -120 stopni , teraz 65-90 stopni , porównywałem z setkami innych wykresów u użytkowników M-ek i starszych OEP i nie widzę jakiś większych rozbieżności na nie korzyść M-ki (ciepło w komin) , same parametry kotłów sprawność też praktycznie takie same . 

Wiec jak byś był tak uprzejmy i odpowiedział rzetelnie przynajmniej na pierwszą część mojego postu byłbym wdzięczny i nie tylko ja .














2020-11-02 10:23
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

Arel87 napisał » 2020-11-02 09:26
jak zmienić spalanie podaje 11 sec korekta -7 i widzę że zaczą pluć ekogroszkiem 
Korekta -3 byłaby bardziej dopasowana wg. mnie.

Ogarnij sobie ręczny, na początek 1:8, dobierając odpowiednią ilość wiatru i zobaczysz co i jak. Być może będziesz potrzebowała więcej, np 1:6, ale pomału. Najpierw naucz się dobierać nadmuch, potem już z górki.

2020-11-02 11:43
  Arel87 Posty: 4 Ostrzeżenie: 0
Dziękuje z informacje, 
wcześniej było okey trochę spieków ale teraz po zmianie na 55c piec i zmianie parametrów Cwu.  
nad nadmuchem walczyłem  rok albo pluł albo spieki.
 zmieniłem na dmuchawe -5 i 10sec podajnik  .  jak przyjadę z pracy  dzisaj po południu zobaczę jak to wygląda w piecu 
wcześniej wchodził w tryb podtrzymanie dłużej obecnie to praktycznie cały czas na grzaniu pracuje.
2020-11-02 19:19
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Marco755 kostka trzy kondygnacje ocieplenie styro. 5-8 cm krzywe sciany dach płaski ocieplony od zew. wełna prasowana 20 cm w piwnicy podklejony styr 5 cm w cześci gdzie stoi kocioł i skład eco doprowadzone zimne powietrze a nad kotłownią duży pokój klatka schodowa przez środek domu druga częśc piwnicy dwa duże pomieszczenia jeden duży grzejnik przykręcony na min ,parter i pietro 10 okien + 3 drzwi balkonowe 11 grzejników kocioł oep 10 kw instalacja miedz 4D bez siłownika temp. kotła 42C (stary soft przebija zadaną o 1 C czyli 43) retortowe grupowe moc 12 kw 5 powtórzeń dmuchawa 40 C ,mam nadzieję ze ta pogodówka u ciebie steruje siłownikiem na 4D a nie temp. kotła ,jaką puszczam za zaworem 4D na teraz jak w dzień jest 15-18C i świeci słońce to skręcę na 26c za 4D  slimak od 9,00 rano do 19,00 pracuję 2-3 min a wieczorem jak chłodno to na teraz 32-34 C  przy minus 10C to podobnie jak ty ale cały czas nie wiem jak ten siłownik u ciebie pracuje ,szwagier ma kamienicę ze 100 lat albo i więcej w ciągu 2 sciany 2 z sasiadami kocioł 35 kw Bambino wąska ale wysoka 5 kondygnacji z 250-300m i spalił cały rok razem z cwu 3300 kg tylko dla niego 21C to ok , chyba opisałem w miarę żetelnie
dodane 2020-11-02 19:19a temp powrotu na minus zadanej kotła miedzy 2-5C zależy od warunków pogody i ustawień 4D
2020-11-02 21:46
  marco755 Posty: 135 Ostrzeżenie: 0
halo - u mnie zawór 4d z siłownikiem na pogodowe , krzywa 33-43 , kocioł w tej chwili na 60 przebija na 65 , automat . Powrót jednak staram się mieć w granicach 50 . Nie potrzebuję wysokich temperatur za zaworem żeby mieć te 23 stopnie . Myślę że u ciebie trochę łatwiej zapanować  nad kotłem na niskiej mocy , u mnie obecnie kocioł chodzi na max 2 kw , w zeszłym sezonie to było max 6-7 kw .
2020-11-02 22:08
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
ale co ci ten siłownik tak  wachluje takie przymykanie i następnie otwieranie zaworu tak to nie opanujesz kotła ,u mnie jak zrobi się chłodniej i lekko odkręcę zawór o 2 stopnie więcej na grzejniki to kocioł trochę popracuje za nim się ustabilizuje a u ciebie zawór cały czas przymyka otwiera a temp na zew. w miarę stabilna i jak pisałem w d. mam zadaną i powrót kotła to jakiś mit
Pierwsza stronaPoprzednia strona2 / 3Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: bozena, czerskiandrzej, DarekCiesla, gtc1982, kukulm