W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Opał na sezon 2020/2021 r , czyli co polecacie i czym najlepiej palić ? Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona10 / 21Następna stronaOstatnia strona
2021-01-08 07:03
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
marcinbb napisał » 2021-01-07 22:54

Może się nie znam, możm głupi.
Tylko Wy nadal wierzycie w życie z węglem!
Można robić jakieś deflektory / niebieski węgiel - ale to nadal węgiel którego nam zakażą wkrótce. Panowie już w tym roku nasz rząd będzie potrzebował informacji czym się ogrzewacie....

Marcin , to wkrótce nie będzie tak szybko jak niektórym się wydaje. Nie wszystkich będzie stać na zakup PC , czy innego ekologicznego źródła ogrzewania . Sam o tym wiesz najlepiej Póki co ulepszanie naszych "niebieskich" w kierunku lepszego dopalania spalin wg mnie zawsze jest "krokiem na przód" w kierunku czystego spalania , chociażby dla swojej satysfakcji O tym co nam rządy narzucają nie będę dyskutował , pewnie po tej "inwentaryzacji" kto i czym ogrzewa swój dom , wprowadzą nowy podatek np. od czystego powietrza  Ci którzy będą mieli ekologiczne urządzenia typu PC itp... mogą spać spokojnie , "truciciele" zapłacą podatek  Podobnie jak z odpadami komunalnymi . Nie segregujesz płacisz więcej 
2021-01-08 15:02
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

Wiesz dziś z zupełnie innego powodu usiadłem i puściłem maila do UM w którym policzyłem im ile miejsca dostępne jest w koszu na śmieci na jednego mieszkańca aby kubeł starczy na miesiąc. Bo worków u mnie nie chcą odbierać

Oczywiście osobiście mogę wywieść na wysypisko 20km drogi ale nie po to płacę 25zł/os/miesięcznie.


Więc na początek w rodzinie 2+2 płacimy 1,6 zł za 1l kontenera na śmieci prosty rachunek 25zł/os/miesięcznie * 4. Później dostępną ilość litrów dzielimy przez kwotę u mnie jest to kubeł 160l.
Dalej wiedząc że do dyspozycji mamy 160l, w rodzinie 2+2 dla wszystkich mieszkańców mamy 5l czyli 1,25l/os/dziennie. Wszystkie śmieci które znajdują się w kontenerze przyniosłem ze sklepu woda w plastiku, opakowanie po maśle. Nawet Łomżę w szklanej butelce muszę wywalić bo bezzwrotna.
2021-01-08 16:06
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
U nas w Cz-wie od segregowanych 29pln od osoby , co m-c płacę 116PLN 
2021-01-08 17:48
  janjan Posty: 132 Ostrzeżenie: 0
Ci którzy będą mieli ekologiczne urządzenia typu PC itp... mogą spać spokojnie , mój szwagier ma sąsiada który ma PC i go wku..ia głosna praca tego urządzenia bo mu nie daje spać spokojnie.A tak na marginesie spytam, jak uzupełniacie paliwo w systemie  kończące się o godz.np 2-3 w nocy?
2021-01-08 17:55
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
Dowiedz się co to za sprzęt tak głośno pracuje, mnie wkur...strzelający w podajniku ekogroszek, którego odgłosy instalacja niesie po całym domu szczególnie w nocy, oczywiście można się do tego przyzwyczaić ale opał o drobniejszej frakcji albo pelet węglowy VP idą cicho  
2021-01-08 17:58
  janjan Posty: 132 Ostrzeżenie: 0
szklaneczka olejku z biedry i będzie cichutko i milutko i eko wydajniejsze, sprawdzone. Szwagier planuje postawić ścianę dźwiękochłonną od strony sąsiada..A tak na marginesie spytam, jak uzupełniacie paliwo w systemie  kończące się o godz.np 2-3 w nocy?
2021-01-08 18:15
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Ustawiamy budzik aby zadzwonił w nocy Serio nie masz innych problemów tylko co zrobić jak widzę że opał się kończy... logicznym by było wsypać od razu ale przecież to było by zbyt proste.
2021-01-08 18:23
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
Bez przesady nikt nie będzie czekał z zasypem do 3 w nocy. Zasypuję najpóźniej przed położeniem się spać, no chyba że zapomnę, to przypomina mi o tym alarm ( powiadomienie na sms lub email ) najważniejsze żeby nie zapomnieć zasypać  zasobnika fizycznie  
2021-01-08 18:23
  janjan Posty: 132 Ostrzeżenie: 0
marcin w systemie sterownika
2021-01-08 20:15
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
@janjan a czego szukać w systemie sterownika? Jak masz pół podajnika sypiesz do pełna i ustawiasz że wrzuciłeś cały podajnik, licznik znów liczy czas pracy podajnika i mniej więcej potrafisz ocenić na ile starczy. masz 600 minut pracy podajnika do pustki, i nikt z nas nie ustawia pracy podajnika aż z podajnika zjedzie całe paliwo bo kocioł zgaśnie.

Ja wolę wsypać jak mi się chce i tylko tyle worków ile mi się chce czas pracy podajnika idzie w tysiące minut a kocioł się nadal pali - czego nie rozumiesz? Muszę na maila z kotła paliwo sypać o 2 czy 3 w nocy?




2021-01-09 06:57
  krzych_boch-og20 Posty: 140 Ostrzeżenie: 0
leON22 napisał » 2021-01-08 07:03
marcinbb napisał » 2021-01-07 22:54

Może się nie znam, możm głupi.
Tylko Wy nadal wierzycie w życie z węglem!
Można robić jakieś deflektory / niebieski węgiel - ale to nadal węgiel którego nam zakażą wkrótce. Panowie już w tym roku nasz rząd będzie potrzebował informacji czym się ogrzewacie....

Marcin , to wkrótce nie będzie tak szybko jak niektórym się wydaje. Nie wszystkich będzie stać na zakup PC , czy innego ekologicznego źródła ogrzewania . Sam o tym wiesz najlepiej Póki co ulepszanie naszych "niebieskich" w kierunku lepszego dopalania spalin wg mnie zawsze jest "krokiem na przód" w kierunku czystego spalania , chociażby dla swojej satysfakcji O tym co nam rządy narzucają nie będę dyskutował , pewnie po tej "inwentaryzacji" kto i czym ogrzewa swój dom , wprowadzą nowy podatek np. od czystego powietrza  Ci którzy będą mieli ekologiczne urządzenia typu PC itp... mogą spać spokojnie , "truciciele" zapłacą podatek  Podobnie jak z odpadami komunalnymi . Nie segregujesz płacisz więcej 

U nas od tamtego roku przy dostarczaniu kwitu z podatkiem od nieruchomości jest ankieta. Zawiera wszystkie informacje dotyczące posiadłości i jej mieszkańców. Tam jest zawarte ile masz działki ile betonu ile trawki i ogrodu ile zajmuje dom i jaki jest metraż i kubatura. Z czego wykonany jest dom i co wykonane celem modernizacji. Czy kozystałeś z dopłat na ochronę środowiska i zamierzenia na nadchodzący rok odnośnie ochrony środowiska. Myślę że w tym roku będzie rozszerzona o pytania dotyczące wody deszczowej. Kiedyś pytałem po co to wszystko pana radnego to stwierdził że muszą wiedzieć to wszystko celem pozyskania funduszy dla miasta i gminy. W sumie nie mam nic przeciw tylko jak juz dostaną te fundusze to też bym chciał z nich skorzystać.
2021-01-10 21:31
  Djack Posty: 51 Ostrzeżenie: 0
Cześć,

jak się wezmą na węgiel i już nikogo opalającego węglem nie będzie, to zabiorą się za gazowników i olejarzy.
Jak i tych uda się pogonić to trzeba będzie zadbać o panelarzy, w końcu utylizacja się sama i za darmo nie zrobi.

Z panelami, jest jak z żarówkami energooszczędnymi, obecnie uwzględniamy tylko uzysk, ale nie wiem dlaczego zapominamy o utylizacji.
Chyba w panelach nie ma jeszcze KGO, ale też nie oszukujmy się, 8 PLN KGO za pralkę to jednak niska stawka - czy metale z tej pralki zrekompensują czas poświęcony na ich oddzielenie i posortowanie ?

Przydomowa biogazowania to powinien być nasz ekologiczny kierunek
2021-01-11 11:49
  endeksi Posty: 11 Ostrzeżenie: 0
Czesc, ja palę od grudnia greenpalem, i jestem super zadowolony. Opal bez zbędnego nadmuchu na niskiej mocy osiąga zadaną temperaturę a przy tym nie mam sadzy, piec mogę tylko co ok 2 tygodnie poodkurzac z pyłu i tyle. Po złych doświadczeniach z KGM 29 gdzie dostałem teoretycznie(1 tonę) po zważeniu większości worków najcięższy miał 24.1 KG i to worki mokre, teraz po 2 miesiącach zwazylem po wstępnym odparowaniu worki ważą w okolicach 22 kilo. To łatwo sobie policzyć ile jestem stratny. Przy tym mam w workach mnóstwo miału. Próbowałem reklamować to dostałem odpowiedź że mam zła wagę... Mimo iż porównywałem z workami znajomego który ma inny eko i jego worki ważyły tyle ile powinny. A co do miału oferowali rabat na następną dostawę hehe. Nigdy więcej KGM. Teraz po zadowoleniu z Greenpal, kupił bym np Karlik.
2021-01-11 16:04
  Djack Posty: 51 Ostrzeżenie: 0
endeksi napisał » 2021-01-11 11:49
Czesc, ja palę od grudnia greenpalem, i jestem super zadowolony. Opal bez zbędnego nadmuchu na niskiej mocy osiąga zadaną temperaturę a przy tym nie mam sadzy, piec mogę tylko co ok 2 tygodnie poodkurzac z pyłu i tyle. Po złych doświadczeniach z KGM 29 gdzie dostałem teoretycznie(1 tonę) po zważeniu większości worków najcięższy miał 24.1 KG i to worki mokre, teraz po 2 miesiącach zwazylem po wstępnym odparowaniu worki ważą w okolicach 22 kilo. To łatwo sobie policzyć ile jestem stratny. Przy tym mam w workach mnóstwo miału. Próbowałem reklamować to dostałem odpowiedź że mam zła wagę... Mimo iż porównywałem z workami znajomego który ma inny eko i jego worki ważyły tyle ile powinny. A co do miału oferowali rabat na następną dostawę hehe. Nigdy więcej KGM. Teraz po zadowoleniu z Greenpal, kupił bym np Karlik.


Cześć,

nie powinieneś się tak szybko poddawać, trzeba było im napisać że ważyłeś na kilku wagach i 24kg to mediana.
Jeżeli uważają że Twoje wagi źle ważą to niech ich przedstawiciel się pofatyguje ze swoją wagą, sprawdzicie jak wypada waga odważnika 20kg na Twojej i ich wadze, a później zważycie worek z węglem.

Kierowca który przywiózł mi teraz greenpala, mówił że na jakimś węglu w workach też walą w kły - niestety nie przyswoiłem nazwy - i jeżeli się zareklamuje to uznają reklamację. 
Mówił mi też że greenpal słabo się sprzedaje, to teraz wiadomo dlaczego była promocja

Tak ęe warto ważyć węgiel przed zasypem i reklamować - oczywiście trzeba uwzględnić zawartość wody podaną w karcie, bo w sumie tyle "węgla" może ubyć.
2021-01-11 18:50
  Rotaz Posty: 68 Ostrzeżenie: 0


...żeby reklamować cokolwiek, trzeba otworzyć towar. Może jakieś foty dostarczonego co dopiero greenpala,  wilgotność, granulacja..
Jeśli nawet na przyszły sezon ...to wtedy bedzie musztarda po obiedzie.
2021-01-11 19:47
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Do mnie dziś przyszła 1t Greenpala mogę iść porobić foty, jednak musicie mnie namówić bo tam pizga strasznie
2021-01-11 19:54
  przemekoep10kw Posty: 232 Ostrzeżenie: 0
A tam węgiel to jak rosyjska ruletka raz jest dobry raz jest zły zależy jak pomieszają. 
2021-01-11 20:00
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Byłem zrobić obczajkę jednak worek ze względu na uszkodzoną paletę przewróciliśmy na glebę aby przypadkiem sam się nie przewrócił. Jednak wszystkie sznurki aby do niego zajrzeć niefortunnie są pod big bagiem będę musiał rozciąć od góry ale wtedy woda będzie mi się do niego lała a nie o to chodzi.
2021-01-11 20:12
  BBasiek32a Posty: 93 Ostrzeżenie: 0
Ładnie Panowie wykupiliście całego  Grennpala. Na stronie PGG brak towaru.
2021-01-11 20:33
  janklos12 Posty: 511 Ostrzeżenie: 0
Ja tylko 6 ton 
Pierwsza stronaPoprzednia strona10 / 21Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: Dan440, Jurmax24, ogien, ryszard1956, streleca