W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Spalanie Eko plus + 16 kw Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona1 / 2Następna stronaOstatnia strona
2020-09-07 19:23
  Hubertbp Posty: 8 Ostrzeżenie: 0
Witam.
Zostałem posiadaczem kotła Ogniwo Eco plus plus 16 kw. Czytam forum, staram się przyswoić wazystkie informację oraz jak przystało na bowego podglądam ustawienia innych użytkowników. Po kilku próbach moje ustawienia dla trybu letniego wyglądają następująco. 
Temperaturavzadana 60 stopni. Obniżona 5 stopni.
Parametry CWU: zadana 45 stopni, obniżona 5 stopni
Tryb grzanie: czas pracy podajnika 6sek, korekta dmuchawy 0%
Tryb podtrzymanie:  czas pracy podajnika 10sek, czas postoju 60 min, czas krótkiej przerwy 30 sek, ilość powtórzeń podawania 2x, moc dmuchawy 40%. 
Piszę ponieważ zużycie ekogroszku wynosibok 50kg/tydzień. Powiedzcie proszę czy to dużo, w normie bo mało chyba nie.
Nie mogę udostępnić sterownika  bo niestety jeszcze nie mam dostępu do internetu.
Znajomy mówił, że do CWU wystarczy ustawić grupowe 8/8 i tylko tyle. Jeżeli tak to podpowoedźcie jaką dać moc dmuchawy itp. 
Mało przejżyście napisane ale mam nadzieję, że zrozumienie o co chodzi 😁
Jestem otwarty na sugestie i porady. Może dać inne ustawienia w trybie auto lato?
Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi. 
2020-09-07 20:18
  ramzes28 Posty: 94 Ostrzeżenie: 0
Witaj
Jestem posiadaczem od miesiąca tego kotła tylko że 20kw i powiem że do ogrzewania samego cwu jak masz dobrze ustawiony piec to worek na tydzień przy ustawieniu kotła na 55C i CWU 45C  wszystko zależy od opału bo sam testuje i co wsypie coś na próbę to inaczej się to pali 
2020-09-07 20:36
  janklos12 Posty: 511 Ostrzeżenie: 0
To są różne kotły, różne palniki
2020-09-08 10:59
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
Hubert  50kg/tydzień na ogrzanie samego CWU to sporo za dużo , max powinno być ok 35kg ( 5kg/dzień )  Moje wskazówki przejdź na spalanie grupowe tak jak radzi kolega moc min/max 8kW ( x5 podań dmuchawa 36-38% ) zrezygnuj z temp. obniżonych , ustaw na sztywno temp.kotła 55st , CWU 54st , powrót 50st . Nic nie wiemy na temat Twojej instalacji , pojemności baniaka na cwu , rodzaju paliwa , w takiej sytuacji ciężko cokolwiek "wróżyć"  
2020-09-08 17:59
  Hubertbp Posty: 8 Ostrzeżenie: 0
Instalacja podłogówka dół 70m2 plus grzejniki góra.

Pompy woda, grzejniki i podłogówka plus pompa cwu. 
Wymiennik CWU z płaszczem 140l.
Ekogroszek Premium 28 MJ/kg.
Leon ustawiłem tak jak pisałeś. Jakieś podpowiedzi co do yrybu podtrzymanie?
2020-09-08 19:00
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
Możesz skrócić czas postoju do 50min, histereza kotła 0.2st, a w zaawansowanych ustaw algorytm wygaszania kotła na Tylko w grzaniu  
2020-10-06 18:06
  Hubertbp Posty: 8 Ostrzeżenie: 0
Witam Ponownie
Spalanie spadło do 30-35 kg w pracy ciągłej na tydzień a co za tym idzie chcę podziękować Wam za pomoc
Dzisiaj podłączyłem mojąbestię do internetu i wykonałem aktualizację sterownika.
Mam dom dobrze ocieplony tj. styropian 15 grafit, podłoga 10cm oraz poddasze 30 cm wełna. Okna 3 szybowe Salamander BluEvolution.
Na chwilę obecną nie potrzebuję grzać w domu bo temperatura utrzymuje się w przedziale 23-24 stopnie.
Macie jakieś podpowiedzi co do ustawieńna okres zimowy? Wiem, że niedługo będę musiał odpalić ogrzewanie achciałbym to zrobić w miarę "oszczędnie". 
Podpowiedzcie jak ustawić grupowe bądź jakieś inne ustawienia. Wiem, że to kwestia wyczucia pieca ale od czegoś muszę zacząć.
Pozdrawiam
2020-10-06 19:05
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
Hubert , coś jest nie tak z tymi Twoimi temperaturami  Temp.powrotu wyższa od temp.kotła , czy aby czujnik temp.kotła poprawnie , do końca jest wsunięty w dedykowane miejsce albo prawidłowo podpięty do sterownika na płycie w/g schematu albo źle skalibrowany  
2020-10-06 19:24
  Hubertbp Posty: 8 Ostrzeżenie: 0
No kurczę tego nie wiem
Jutro zadzwonię do fachowców od montażu.
2020-10-06 19:27
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
Możesz to sprawdzić sam , przynajmniej czy czujnik temp.kotła jest wsunięty do oporu
2020-10-06 19:29
  Hubertbp Posty: 8 Ostrzeżenie: 0
Ok niedługo będę w domu. Dam znać.
2020-10-06 19:43
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
Ewentualne pomylone podłączenie przewodów czujników temp.kotła i powrotu w sterowniku  też możesz na szybko zdiagnozować , wyciągając na chwilę np.czujnik temp.kotła . Jak będzie spadać jego temp.to jest ok , jak powrotu to sam wiesz , że zonk 
2020-10-06 21:01
  Hubertbp Posty: 8 Ostrzeżenie: 0
I tu pojawia sie problem. Czujniki podłączone są dobrze. Minimalna temp powrotubustawiona na 50 stopni.
2020-10-06 21:08
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
Dobrze w jakim sensie ? Weź na logikę , jak temp.powrotu może być wyższa od temp.kotła  No chyba , że jak wraca z obiegu, to coś ją po drodze podgrzewa ale co ??? 
dodane 2020-10-06 21:08Zrobiłeś test o którym pisałem wyżej  Proszę , sprawdź jeszcze wartości kalibracji czujników temp.kotła i powrotu
2020-10-06 22:15
  skresz Posty: 701 Ostrzeżenie: 0
tak jak pisze ci kolega leON22 wejdź w ustawienia i kalibracja czujników (najlepiej weź zwykły termometr i zmierz jaka jest w kotłowni, następnie przejdź na tryb ręczny wyciągnij wszystkie czujniki jakie masz przy kotle i niech leżą przez 10-20min, w kalibracji ustaw właściwe temperatury na czujnikach). 
2020-10-07 08:01
  Hubertbp Posty: 8 Ostrzeżenie: 0
Zrobione. Było przekłamania na temp. kotła.
2020-10-07 14:40
  piterekzioberek Posty: 77 Ostrzeżenie: 0
skresz, czy podana przez ciebie metoda kalibracji czujników jest wystarczająco skuteczna ? Też chciałbym zweryfikować wskazania swoich czujników i szukam skutecznego sposobu.
2020-10-07 16:38
  Hubertbp Posty: 8 Ostrzeżenie: 0
Jak dla mnie na chłopski rozum to powinno tak działać. Po odłaczeniu czujników wszystkie oprócz jednego pokazywały temp. 24 stopnie czyli taką jaką miałem w danej chwili w kotłowni ( sprawdzone dwoma termometrami). Jeden czujnik pokazywał 20 stopni. Po kalibracji myślę, że jest ok. Jak dla mnie jest to rozsądna metoda.
2020-10-07 21:11
  piterekzioberek Posty: 77 Ostrzeżenie: 0
Kalibracja czujników wykonana metodą opisaną przez skresz. Wcześniej kalibrowałem czujniki zamontowane w docelowych miejscach na podstawie pomiarów temperatury wykonywanych za pomocą pirometru. Niestety ta metoda okazała się niedokładna ponieważ pirometr analizuje emitowane przez obiekty promieniowanie podczerwone którego intensywność jest proporcjonalna do temperatury obiektu. Tyle tylko, że zależy to również od materiału z jakiego wykonany jest obiekt. Inny odczyt daje rura ocynkowana, inny czarna a jeszcze inny mosiądz. Mój pirometr (kupiony tanio na pewnym portalu zakupowym) okazał się pod tym względem bardzo niedokładny. Cóż, chciało się być nowoczesnym.
Dlatego zamiast kombinować lepiej zapytać na forum.
Dzięki skresz . Zaproponowana przez ciebie metoda jest prosta i skuteczna. Polecam. 
2020-10-08 10:24
  Kamil2 Posty: 15 Ostrzeżenie: 0
Cześć, podpinam się pod pytanie Hubertbp, 
Hubertbp napisał » 2020-10-06 18:06

Macie jakieś podpowiedzi co do ustawieńna okres zimowy? Wiem, że niedługo będę musiał odpalić ogrzewanie achciałbym to zrobić w miarę "oszczędnie". 
Podpowiedzcie jak ustawić grupowe bądź jakieś inne ustawienia. Wiem, że to kwestia wyczucia pieca ale od czegoś muszę zacząć.
Pozdrawiam

Też przyda mi się wskazówka na początek spalania grupowego, pierwszy sezon zeszłego roku leciało na automacie 4,5tony eko, temperatura w domu 20C więc ok, ale chciałbym osiagnąć lepszy wynik. Teraz leci tryb lato i dopiero co ustawione spalanie grupowe.
[dom nieocieplony; cegła z 1937 ; piec OEP 16kw jak kolegi Hubertbp.
Pierwsza stronaPoprzednia strona1 / 2Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: AniPik, Gacek9, Mariuszdom5, Martines, Misiek84, ogniwo1981