W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  bruli.pl v3.5  Pompa cyrkulacyjna CWU w lecie Subskrybuj
2020-04-19 07:36
  JacekJI Posty: 681 Ostrzeżenie: 0
Witam,

Ponieważ zainwestowałem fotowoltaike tego lata mój piec pierwszy raz będzie miał wolne 😁 
Pytanie czy da się jakoś ogarnąć pompę dodatkowa do cyrkulacji cwu aby pracowała według programatora pomimo wygaszonego kotła. Wodę ogrzeje grzałka.
2020-04-20 07:29
  mnich Posty: 270 Ostrzeżenie: 0 ELEKTRO-SYSTEM /SERWIS
Witam
Na chwilę obecną nie mamy sterowania automatycznego pracą pompy cyrkulacyjnej w trybie ręcznym. 
W przyszłości zostanie wprowadzone takie rozwiązanie, a na teraz proponuje:
Ustawić algorytm wygaszania kotła w pozycji Nieaktywny, wypiąć odbiorniki od sterownika zostawiając jedynie pompę cyrkulacyjną. Sterownik przełączyć na tryb pracy auto i powinno zadziałać.
Pozdrawiam  
2020-04-21 22:14
  JacekJI Posty: 681 Ostrzeżenie: 0
Dzięki, jutro będę próbował. 

Wiem ze temat już był poruszany - fajnie by było gdyby doszło to do skutku.
Jak również - aby w zimie była możliwość sterowania pompami według ustawień i programatorow mimo wygaszonego kotła. 
Nie ukrywam ze będę próbował prądem dogrzać dom... ale myśle ze nie ja jeden bo temat jest na czasie i takie możliwości byłyby miłym ukłonem dla dotychczasowych użytkowników jak również dla nowych - ponieważ sterownik uniwersalny może mieć większe zainteresowanie.
Trzeba lecieć za światem...

Pozdrawiam 
2020-04-25 02:37
  Jerrys Posty: 10 Ostrzeżenie: 0
Witam, a czy jest możliwość załączenia pompy kotłowej poleceniem setregister w trybie ręcznym, na wygaszonym kotle czy również trzeba stosować powyższy myk? 
Potrzebuje załączyć pompę kotłowa w momencie przegrzewu instalacji solarnej - instalacja CO z wymiennikiem ciepła.
Użytkownicy online: jurkus