W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Smoła w piecu Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona2 / 2Następna stronaOstatnia strona
2020-02-28 18:17
  leON22 Posty: 6508 Ostrzeżenie: 3
W takim razie stary, możesz rozwinąć swoją wypowiedź : "Wczoraj zaglądałem na ten ster, i od razu widziałem co żeście spierd..." , bo z tego nic nie wynika a ja swoją szklaną kulę już wyjeb... Co żeśmy ( chociaż mnie tam nie było ) spier... 
2020-02-28 19:25
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
No nie wiem... myślałem, że tam cudowałeś. Jak nie to nima tematu.
2020-02-28 21:51
  puter Posty: 101 Ostrzeżenie: 0
Przy sterowniku nie było praktycznie nic zmieniane od dwóch miesięcy ani przez leON22 ani prze ze mnie jedynie trochę wiatr regulowany. Rura spalinowa była czyszczona często nie dlatego że była taka potrzeba tylko uważałem że tak trzeba mimo że wcale wielkiego syfu tam nie było. 
Kocioł chodził cały czas dobrze i osobiście nie miałem się czego czepiać co zresztą chyba widać po wykresach wstecz, problemy zaczęły się kilka dni temu mimo że nie było nic zmienione, dlatego szukałem pomocy na forum, ale chyba próżno. Znajdzie się kilka osób które zechcą cokolwiek podpowiedzieć a cała reszta tylko dużo gada. Co do ustawienia automatu to piec chodził na nim na początku i sporo palił, po wprowadzeniu ustawień grupowego a później ręcznego (z pomocą leON22) spalanie sporo spadło, więc chyba ten automat nie aż taki dobry.
2020-02-29 08:30
  puter Posty: 101 Ostrzeżenie: 0
Postaram się dzisiej wyjąć i sprawdzić ten czujnik spalin może faktycznie jest jakiś uszkodzony. 
2020-03-09 17:15
  lukaszledwon Posty: 86 Ostrzeżenie: 0
Mam rbr-k. Miałem 2 razy taki przypadek. Winna była zawsze przepełniona szuflada na popiół. Nadmiar popiołu zatyka odpływ spalin. Piec się dusi, temp spalin spada a piec podaje cały czas groszek żeby podnieść temp. Nadmiar groszku nie spała się i powoduje powstanie sadzy. Teraz co 3 dni wymieniam szuflade i mam spokój. Przeweglanie palnika zdarza się także przy wzroście temp na dworze. Mniejszy odbiór ciepła w domu a ślimak podaje groszek tak jak było ustawione na chłody. Przeweglanie gotowe. Wyczyść także dobrze czujnik spalin. 
Pierwsza stronaPoprzednia strona2 / 2Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: