W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Takie tam porównanie automatu Ecoal z grupowyn Subskrybuj
2019-12-21 14:27
  DamianOwczarek-zablokowany Posty: 0 Ostrzeżenie: 0
Hej wszystkim

Jak wiadomo jest to temat rzeka więc z głupoty, a może i z nudów w poprzedni weekend zrobiłem test. Może nie do końca miarodajny ale zawsze jakiś.

Od zeszłego piątku od 9.47 do soboty 9.50 palilem na grupowym 8/12 po 4 podania, mniej Sie nie dało bo długo się kocioł bujal, średnia temp doby +3st, cwu grzeje non stop, podłogowka 110m i gospodarczy 22 żeberka 25m2

Od soboty od 9.50 do niedzieli do 9.50 palilem na automacie ecoal, średnia temp doby +3st, cwu non stop, podlogowka 110m2, gospodarczy 25m2 grzejnik 22 zebra

W obu przypadkach zapotrzebowanie na cwu takie samo, wszelkie warunki zbliżone 
To i tu za zaworem 36st wg krzywej grzania

Wynik:
Grupowe: 89min pracy podajnika
Ecoal sutomat: 87min pracy podajnika

Czekam na szydere
Halo lepiej nic nie pisz 

dodane 2019-12-21 14:24Rzecz jasna kocioł to OEP M14kw
dodane 2019-12-21 14:27Temp spalin na ecoalu wyższa o około 15st srednio
2019-12-21 14:48
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
Damian ciekawy temat  , nigdy nie testowałem spalania w poszczególnych trybach spalania . Oczywiście instalatorzy zostawili mnie w automacie ecoal , nie pododobała mi temp. w auto, która przebija o 5st , a przy odpowiednim ustawieniu nie przebija, bo nie może osiągnąć temp.zadanej ale za to dmuchawa działa non-stop i ponoć tak ma być w tym trybie i to jest najlepsze spalanie   W sumie wtedy mi to tak bardzo nie przeszkadzało , bo zawór 4D miałem bez siłownika i temp.za zaworem na obwód CO dobierałem manualnie . Problemy zaczęły się zimą jak zamontowałem siłownik zaworu 4D , który jak wiadomo przy złych nastawach miota się we wszystkie strony reagując na każdą zmianę temp.wew. CWU i kotła   Postanowiłem przejść na spalanie grupowe , odpalić "pogodówkę" za zaworem 4D , w tym przypadku doszła jeszcze temp.zew. i za zaworem , czyli reasumując praca zaworu jest zależna od wypadkowych wszystkich temp.mających wpływ na pracę kotła . Myślę , że w każdym trybie spalania , przy właściwym jego ustawieniu , podobnych warunkach atmosferycznych i tym samym opale i odbiorze ciepła przez instalację co i cwu , ilość spalonego paliwa będzie podobna  pewny Z ciekawości jak będzie chwila wolnego przetestuję wszystkie trzy opcje spalania i wtedy się dokładniej wypowiem . Obecnie testuję spalanie w trybie ręcznym i jestem z niego bardzo zadowolony , bardziej niż z grupowego Pozostaje tylko wrócić do automatu i będzie kpl. informacji
2019-12-22 19:17
  DamianOwczarek-zablokowany Posty: 0 Ostrzeżenie: 0
Widzę że zainteresowanie duże  
2019-12-22 19:26
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
Bo nikomu pewnie nie zależy na 1kg ,czy dwóch opału jak spali więcej . Najważniejsze żeby się efektywnie i czysto spalało i w domu było ciepło , tym bardziej teraz w ten przedświąteczny czas
2019-12-23 12:37
  fred Posty: 241 Ostrzeżenie: 0

Palę w grupowym i nie mam zamiaru tego zmieniać. Udało mi się na ten czas ustabilizować pracę kotła tak, aby jak najmniej wyłączała się dmuchawa, temp spalin w granicach 110-115*C. Kocioł dochodzi do temp zadanej powoli i stabilnie, co mi nie przeszkadza. Jedynie co budzi moje wątpliwości to histogram. Jedna wysoka kreska z lewej str. arkusza i niekiedy nieliczne niskie obok.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składam wszystkim na tym forum najserdeczniejsze życzenia: ZDROWYCH POGODNYCH ŚWIĄT, A W NOWYM ROKU SATYSFAKCJI Z PALENIA I UZYSKIWANYCH.WYNIKÓW.
2019-12-23 12:41
  MONAT Posty: 135 Ostrzeżenie: 0

A mi zależy. OEPM 20 kW , leci już trzeci sezon non stop, pierwszy sezon szło na automacie (2016/2017) ale później przeszedłem na grupowe. Z moich obliczeń wychodzi co najmniej 5-10% mniej opału.
Przy okazji , Zdrowych , Wesołych Świąt i ciepełka w domu
2019-12-23 14:38
  mis_dj Posty: 24 Ostrzeżenie: 0
MONAT, ja mam odmienne doświadczenie. Próbowałem palić w grupowym na optymalnych ustawieniach wg forum. Ustawienia korygowałem kilkukrotnie. Po pierwsze nigdy nie potrafiłem utrzymać odpowiedniego kopczyka, a po drugie spalał mi na grupowym o około 15%-20% więcej paliwa przy porównywalnych warunkach na zewnątrz. Wróciłem do automatu, czyszczę zasypuję i nie zawracam sobie głowy. Jak wynika każdy ma swoje preferencji i dopóki się nie przekona osobiście to nie zmieni upodobań. Pozdrawiam.
Użytkownicy online: krzysiekw54