W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl  Z innej beczki....zawleczka Subskrybuj
2019-10-08 21:44
  macskup Posty: 8 Ostrzeżenie: 0
Mam piec OEP od ok 8 lat. W pierwszych latach śledziłem forum, aktualizowałem sterownik itp. Kilka miesięcy po 5 letniej eksploatacji padł mi ślimak i przetarł się korpus. Ale mniejsza z tym. Teraz mam problem z zatrzymywaniem ślimaka. Nie zrywa zawleczki, silnik buczy. Właczenie na chwilę lewych obrotów pomaga. Mam pytanie czy w takiej sytuacji silnik (buczący) może się uszkodzić ? Czy problem może być spowodowany zużytym kondensatorem przy silniku ? Może silnik jest słaby ? W tym roku przed sezonem zdemontowaliśmy silnik, wyciągnęliśmy ślimak. Na sucho bez bez węgla wszystko działa lekko. Będę wdzięczny za pomoc.Pozdrawiam.Maciek
2019-10-08 22:02
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
Jak osiem lat to na bank kondensator rozruchowy silnika motoreduktora Ewentualnie zapieka się zabierak w jego tulei pewny
2019-10-09 13:59
  macskup Posty: 8 Ostrzeżenie: 0
Dzięki za info. Raczej chyba się nie zapiekło nic. Teść rozebrał wszystko i przeczyścił. Gdzie najlepiej kupić ten kondensator i jaki ?
2019-10-09 14:33
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
W każdym sklepie z elektroniką Masz napisane na tabliczce znamionowej silnika albo na samym kondensatorze
2019-10-10 13:18
  ansu Posty: 178 Ostrzeżenie: 0
Jak zmieniłem dostawcę węgla i wyciąłem ten garb w ślimaku gdzie łączy się zwój z przeciw-zwojem kilka ostatnich lat nie mam problemów - 8 lat minęło. Czasem zrywało zawleczkę czasem nie mógł ruszyć. Teraz tylko chrupie co w nocy może kogoś obudzić.
2020-02-01 23:03
  macskup Posty: 8 Ostrzeżenie: 0
Dzięki za odpowiedzi. Na razie zmieniłem kondensator. Kupiłem 12uf a wcześniej miałem identyczny tylko 8uf czy to ma jakieś znaczenie ?

dodane 2020-02-01 23:03Jakby kogoś to interesowało to po wymianie kondensatora nadal działa i już nic się nie dzieje. Od 3 miesięcy ani razu nie zatrzymał się.
Użytkownicy online: brastal, piecnasosnowej5