W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Dym w podajniku na ekogroszek Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona2 / 2Następna stronaOstatnia strona
2019-09-13 12:14
  juzo Posty: 102 Ostrzeżenie: 0
I jak to fajnie mądrego posłuchać Wszystko działa, zmieniłem parametry tak jak podałeś, jak wypalę te 25 kg to zasypie do pełna i przeliczę prawidłowy czas Jeszcze raz dzięki!
2019-09-13 12:19
  leON22 Posty: 6493 Ostrzeżenie: 3
Na Tym Forum , takich mądrych i jeszcze mądrzejszych ( nikomu nie ubliżając ) roi się na pęczki ale wolą się nie odzywać albo nie mają czasu , żeby się udzielać za free, pozdrawiam
2019-09-13 18:15
  berabs Posty: 54 Ostrzeżenie: 0

juzo - potwierdzam całkowicie Twoją końcową uwagę którąś napisałeś powyżej. Pan Leon pomimo tylu prac u siebie (w tej chwili u syna) zawsze znajduje czas (nikomu nie ubliżając) aby udzielać cierpliwie wyjaśnień w sprawach dotyczących obsługi  i sztuki mądrego i ekonomicznego palenia w kociołkach z  podajnikiem.Ja obserwuję go cały czas od mojego włączenia się na Forum.Myślę,że jako tako udało mi się kociołek opanować.Pewnie ,że byłoby jeszcze dużo zapytań dotyczących pewnych zagadnień , ale szkoda zajmować czas ekspertom. Jedne rzeczy wychodzą czytając Forum, A Panu Leonowi stawiamy duże piwo. I oby tak było dalej.Pozdrawiam wszystkich mądrych i jeszcze mądrzejszych piszących i odpowiadających.


2019-09-13 18:26
  leON22 Posty: 6493 Ostrzeżenie: 3
berabs bez urazy i bez zbędnej ale jakże potrzebnej wazeliny Jak mogę Ci coś podpowiedzieć , to podnieś temp.powrotu do min.50st , wtedy Twoja pompa  mieszająca trochę odpocznie i nie będzie piłować od 47-56st . Praca kotła się ustabilizuje i powinno być OK THX z takie duchowe wsparcie , ale coraz bardziej mi się nie chce , bo jak czytam niektóre posty to ręce opadają i nie tylko 
PS. Pozdrowienia dla całego Mikołowa i okolic , w którym mam rodzinę Jeżeli oczywiście chodzi o to Orzesze pewny
2019-09-13 20:33
  berabs Posty: 54 Ostrzeżenie: 0
Dzięki za natychmiastowy odzew.Parametr już zmieniony. Tak - chodzi o to Orzesze , mieszkam w jednej z dzielnic miasta , trasa Mikołów - Żory. :ukłon.
2019-09-13 21:05
  leON22 Posty: 6493 Ostrzeżenie: 3
berabs ale Ty jesteś aptekarz , napisałem min.50 st , widzisz że kociołek przebija Ci temp.zadaną nawet o 10st , to dołóż jeszcze parę stopni tak żeby te temp. równo rozłożyć przy braku odbioru ciepła albo podnieś temp.cwu na 50st, co innego zimą
2019-09-14 18:41
  berabs Posty: 54 Ostrzeżenie: 0
Sorry , ale chciałem podnosić o 3 oczka wyżej.Czy już jest dobrze,albo wyrównać powrót z zadaną kotła na 55 st,bo na to chyba wykres jeszcze  wskazuje.Czy przy tych ustawieniach pompa mieszająca trochę sobie odpocznie licząc to w czasie 1 doby w stosunku do poprzednich ustawień? Dla mnie temp.45st.na bojlerze jest w sam raz,bo odpada jej mieszanie z zimną przy jej użyciu w kuchni i umywalkach.Doszedłem do wniosku,że temp.zadaną przebija mi używany obecnie groszek (Chwałowice - końcówka zeszłorocznego zakupu , za mocny na lato). Mógłbym jeszcze wydłużyć czas postoju podajnika w min.ale to już nie warto eksperymentować bo w/g prognozy pogody w przyszłym tygodniu chyba będziemy włączać obieg CO. Co do pracy kociołka w lecie podoba mi się sposób prowadzenia go przez P.Leona, wykresy proste jak sznurki i.t.p. ale czy ja go mogę zastosować w moim układzie (zawór 3d pompa mieszająca typu GPD 25/45/110.) tego nie wiem.Z podpatrzonych porównań wiem,że spaliłbym trochę więcej groszku temp. CWU musiałaby być taka jak obecna na kotle,55st. żeby "wilk był syty i owca cała" (t.z.n.kociołek i ja zgodnie z wymogami techn.)Jeżeli dożyjemy do przyszłego sezonu letniego to problem ten będę rozwiązywał.Tymczasem dla wszystkich
2019-09-14 19:03
  leON22 Posty: 6493 Ostrzeżenie: 3
berabs przestań z tym "panowaniem" to jest forum. U mnie w korpo mimo różnic wieku wszyscy mówimy sobie na Ty Co do Twoich ustawień to jest coraz lepiej, możesz wyrównać temp.kotła i powrotu, temp. CWU  i wew. jest kwestią indywidualną, zależy co kto lubi Moimi ustawieniami proszę się nie sugerować, to również zależy od rodzaju instalacji i paliwa ( obecnie palę Varmo Plus ) i chyba przy nim zostanę na dłużej. Zobaczymy jak się spisze przy ekstremalnych temp. zimą  
2019-09-14 19:30
  berabs Posty: 54 Ostrzeżenie: 0
Przyjąłem do wiadomościk
2019-09-14 20:24
  leON22 Posty: 6493 Ostrzeżenie: 3
Lepiej zabrzmiałoby "Panie Prezesie, melduję wykonanie zadania" 
2019-09-18 11:19
  rafbog Posty: 25 Ostrzeżenie: 0

juzo napisał » 2019-09-11 11:10
.........(chociaż napowietrzanie było zrobione i żeliwny palnik więc chyba nie taka biedna). ..........



Napowietrzanie było w standardzie czy jako opcja? Ja mam Tilgnera EKR 20 - co prawda kupowany w przed rokiem i brak napowietrzenia.
2019-09-18 11:25
  juzo Posty: 102 Ostrzeżenie: 0
W sumie nie mam pojęcia, zamawiając piec nic o tym nie było wspomniane a jak dostałem to było już ładnie zamontowane.
2019-09-18 11:32
  rafbog Posty: 25 Ostrzeżenie: 0
Kupowałeś w tym roku? Możesz wrzucić fotki tego napowietrzenia?
2019-09-19 08:30
  juzo Posty: 102 Ostrzeżenie: 0
Ok, cyknę zdjęcia jak wrócę z pracy. Generalnie wygląda to na wspawany w narożniku zasobnika element na całej wysokości, do tego w palniku ekoenergii jest wstawiona zamiast zaślepki dmuchawy jakaś podłączeniowa z wyjściem na wężyk. 
dodane 2019-09-19 08:30Tak to wygląda:






Pierwsza stronaPoprzednia strona2 / 2Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: Awert, BYSTRASIDZINA158, czerskiandrzej, Icebrecker, JJ2153, libortichy, roman19, Sahy, Saxsiarz