W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Kalibracja czujników - ale krok po kroku - Kto wyjaśni jak ? Subskrybuj
2019-07-30 11:34
  wowas Posty: 6 Ostrzeżenie: 0
Witam wszystkich,

Wiele się tutaj pisze o kalibracji czujników jak niezwykle ważny to etap w całym procesie późniejszego spalenia i zapewne całkiem słusznie,
Niestety prześledziłem większość wątków i nie trafiłem na dokładny opis/tutorial jak tego dokonać...

Czy zatem mogę prosić osoby dysponujące taką widzą o krótki opis krok po kroku w jaki sposób skalibrować czujniki ?

Zapewne nie tylko ja będę wdzięczny!

Pozdrawiam wszystkich
2019-07-30 13:02
  pawel3 Posty: 496 Ostrzeżenie: 0

Witam

W tym temacie jest opisane na temat kalibracji link
Czujniki są kalibrowane fabrycznie. Ważne jest aby zamontowane czujniki były zamontowane we właściwe miejsca i prawidłow sposób (aby dobrze przylegały do źródła ciepła tak jak czujnik kotła, powrotu Cwu, podajnika Zaworu). Należy też starać się o zachowanie czystości czujnika Spalin i zwrócić uwagę aby koniec czujnika spalin był środkiem średnicy czopucha.

Tak więc kalibracja czujników, oprócz czujnika przewodowego Wewnętrznego i Zewnętrznego nie jest konieczna. Chyba że ktoś chce sprawdzić to bardzo proszę jest taka możliwość. Nie raz potrzeba czujnik przedłużyć albo dochodzi do wymiany czujnika to można kalibrować

Pozdrawiam  
2019-07-30 13:42
  wowas Posty: 6 Ostrzeżenie: 0

Bardzo dziękuję pawel3 za to wprowadzenie i linka!


Na pewno dokładnie prześledzę ten wątek

Użytkownicy online: mirage4, Pieron, sonbea