W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl  Smoła w piecu Subskrybuj
2019-05-13 18:13
  Adam83 Posty: 90 Ostrzeżenie: 0
Witam
Ogniwo sterownik ecoal piec posiadam od 5 lat praca bezproblemowa aż do teraz -
Od miesiąca zauważyłem, że zbiera mi się "smoła" w piecu, w zasadzie najwięcej jest jej przy popielniku ale ogólnie w środku wygląda to bardzo nieciekawie :/ Piec czyszczony regularnie, w zasadzie zaczęło się tak dziać po zmianie z trybu zimy na lato. Komin czyszczony raz w roku, dojście do komina wyczyszczone. Dodaje zdjęcie jak wygląda wnętrze dolnych drzwiczek -

hosting

Jakieś pomysły co się dzieje ? :(

2019-05-13 18:23
  bodziasty Posty: 1921 Ostrzeżenie: 0
temat na forum szeroko poruszany w różnych wątkach np tu >>>click<<<
2019-05-13 19:23
  Adam83 Posty: 90 Ostrzeżenie: 0

tzn, że mam dziurę w palniku ??  :( Właśnie wróciłem z czyszczenia pieca i w wyczystce przy połączeniu z kominem zrobił mi się spiek, który w 50% zasłaniał wylot dymu. Wcześniej tego nie zauważyłem bo spiek był na "zakręcie" w rurze. Może to powoduje osmolenie ? 


EDIT


Dziura w korpusie, jest pełno dumy na wysokości palnika. Piec okazuje się, użytkuje od 3 lat i 6mc czy gwarancja obejmuje takie uszkodzenia ?

Piec za 9tyś i taka awaria ... daje do myślenia :/
2019-05-13 20:16
  bodziasty Posty: 1921 Ostrzeżenie: 0
Na palnik raczej nie
2019-05-13 21:38
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Palnik, sterownik, motoreduktor i wentylator 2 lata gwarancji.
Jak jesteś w zasięgu naprawiamy takie rzeczy, części dostępne od ręki, druga opcja, zamów klamoty i zrób to sam
Po wyczyszczeniu tego skwara nie przestało dymić?
Jak otworzysz drzwiczki palnika i popatrzysz na palący się palnik to jeśli jest dziura w korpusie będziesz widział to dymienie.
Dym będzie wydobywał się z odlewu od strony zasobnika.
2019-05-13 23:40
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
Adam83 ziomek, że tak zapytam masz zamontowane dosuszanie zasobnika, bo 3 sezony to w/g mnie za wcześnie na korpus podajnika, choć wszystko na to wskazuje pewny ale jak to mówią jak się dba tak się ma  
2019-05-14 05:28
  Adam83 Posty: 90 Ostrzeżenie: 0
Nie mam dosuszania, jeśli okaże się że to dziura a wszystko na to wskazuje to przy wymianie korpusach montuje od razu tak jak na Youtube pokazano dosuszania - rurka z wentylatora do podajnika. O pięć dbałem opal zawsze suchy, czyszczony na czas może nie mówiłem do niego jak do roślinek ale on zawsze wydaje się być taki szorstki i zapracowany. Korpus na stronie ogniowa 800zl do tego pewnie dojdzie ślimak :/
2019-05-14 08:02
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
Nie zapomnij również sprawdzić ten element w miejscu gdzie wchodzi ślimak potrafi zrobić się owal - Segment przedni retorty , daj znać co i jak
2019-05-14 09:17
  Adam83 Posty: 90 Ostrzeżenie: 0

Własnej wszedłem do domu, pięć włączyłem wcześniej w tryb zima po otwarciu drzwiczek od popielnika bucha dymem tak że nic nie widać. Czyli wychodzi najgorszy scenariusz :( sam tego nie będę robił zlecę to hydraulikowi i razem bedziemy próbować ratować piecyk. Napisze też do producenta , może po części poczuje się odpowiedzialny za to co sorzedaje, powinno to być traktowane jak w przypadku samochodów - jeśli producent zauważy wadę robi akcje serwisowe na swój koszt. Segment przedni retoryka to nie droga rzecz chyba też ja wymienię przy okazji. Ślimak też pewnie pora wymienić ?

EDIT


Znalazłem dziurę, znajduje się po prawej stronie na górnej części korpusu przy samej ściance pieca. Rozumiem, że palenisko zostaje a ten korpus wymieniam razem ze ślimakiem ?

http://sklep.ogniwobiecz.com.pl/korpus-podajnika-zeliwnego,3,2757,1398
czy to taka część ? Piec mam ogniwo eke plus 25

2019-05-14 11:16
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
To nie ten korpus , ty masz Eko Plusa
2019-05-14 11:54
  Adam83 Posty: 90 Ostrzeżenie: 0
A czy jest na stronie ogniwo biecz pasujący korpus do mojego pieca ?
2019-05-14 11:57
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
Jest tu -Korpus Burner-s
2019-05-14 21:26
  Adam83 Posty: 90 Ostrzeżenie: 0
Dziura jest w zasadzie od frontu na łączeniu korpusach ze ścianka pieca, pytanie czy ta "ścianka" też jest elementem korpusa czy to już piec ?!? 
Tam gdzie jest czarna plama tam jest dziurką lub krater :(



https://naforum.zapodaj.net/c428b242b45f.jpg.html
2019-05-14 21:37
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
mojemu koledze zrobiła się w poprzednim sezonie w styczniu oczyscił i pokleiły poksyliną dojechał do konca sezonu ,po sezonie grzewczym chciał kupic ale tyle kasy za badziew nie da ,zdemontował palnik dopasował blache tam skręcił i chodzi dalej
2019-05-14 21:46
  Adam83 Posty: 90 Ostrzeżenie: 0

Dodam jescze raz zdjecie bo coś mi nie chce się wkleić :/

Czy ta ścianka to też element korpusu ?


https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/_POd_KVE4rgBwQ4zPMR4mlek4Wb_Lq

2019-05-14 21:49
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Tak. Korpus to całość od członów aż po motoreduktor.
2019-06-07 10:57
  Adam83 Posty: 90 Ostrzeżenie: 0

halo napisał » 2019-05-15 00:37
mojemu koledze zrobiła się w poprzednim sezonie w styczniu oczyscił i pokleiły poksyliną dojechał do konca sezonu ,po sezonie grzewczym chciał kupic ale tyle kasy za badziew nie da ,zdemontował palnik dopasował blache tam skręcił i chodzi dalej



Ten pierwszy raz wymienię, zrobię też dosuszanie. Będę siedział razem z instalatorem i uczył się co i jak, żeby w przyszłości móc sobie samemu to zrobić


Może tam gumę do żucia wcisnę, aż się prosi o jakaś łatę




dodane 2019-06-07 10:57
Witam

Już po naprawię, zamontowany cały nowy zestaw - korpus wraz z palnikiem, nowy ślimak oraz dosuszanie zbiornika. Cena takiej zabawy to dobre 2tony groszku.

Jedyny plus całej imprezy to fakt, że poznałem b. dobrego fachowca - uczciwy, rzetelny i konkurencyjny cenowo.
Jeśli ktoś będzie miał problem na terenie Częstochowy proszę pisać, podzielę się z czystym sumieniem kontaktem do serwisanta.

Firma ogniwo po rozmowie telefonicznej oczywiście nie poczuwa się do odpowiedzialności, ale ten temat zostanie poruszony w innym miejscu - wykorzystam możliwości i zrobię im odpowiednią reklamę na odpowiednio często odwiedzanej stronie.

Pozdrawiam
Użytkownicy online: emaz