W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Nie działa moduł ethernetu Subskrybuj
2019-03-27 20:47
  mrtjzf Posty: 0 Ostrzeżenie: 0
Witam,
Mam taki problem - przestało działać połączenie ze sterownikiem (eCoal v3.5). Na porcie ethernetowym sterownika ciągle świeci pomarańczowa dioda a zielona czasami mrugnie. Jest tak niezależnie od tego czy jest do sterownika podłączony kabel ethernetowy. Ostatnio zmieniałem kabel ale nie jestem pewny czy to od tego czasu nie działa czy już wcześniej. Kabel jest na pewno sprawny bo laptop poprzez ten kabel bez problemu uzyskuje połączenie z Internetem. Pondato port eth w sterowniku dziwnie się zachowuje bo cały czas widzi jakby kabel był podłączony, mimo że go wypinam... Kiedyś jak działał poprawnie, to jak wypiąłem kabel eth to diody na porcie gasły a sterownik wypisywał na wyświetlaczu informację że kabel jest odłączony, a teraz diody nadal świecą i na wyświetlaczu ciągle "widzi" kabel, ale nie działa połączenie. Robiłem kilkukrotnie restart zasilania i nic. Co mogę zrobić?
2019-03-27 21:12
  pawel3 Posty: 496 Ostrzeżenie: 0
skontaktować się jutro z serwisem sterownika.
2019-03-27 21:30
  MaciejZ Posty: 54 Ostrzeżenie: 0
U mnie też przestało działać... 
2019-04-13 08:53
  Djdd Posty: 9 Ostrzeżenie: 0
ciekawa sprawa bo u mnie też od wczorajszego wieczora do dzisiejszego ranka było to samo
2019-04-13 14:02
  Adrianjanek19 Posty: 55 Ostrzeżenie: 0
U mnie to samo było dziś ok 5 rano. Na sterowniku przy wejsciu ethernet paliła się dioda żółta i pomarańczowa.
2019-08-15 22:20
  Jureq Posty: 12 Ostrzeżenie: 0
Od wczoraj mam i ja ... brak połączenia i świeci się pomarańczowa dioda, czy rozwiązanie problemu wymaga demontażu płyty ?
2019-08-16 12:28
  pawel3 Posty: 496 Ostrzeżenie: 0
Najpierw sprawdź czy dochodzi Internet, czy na panelu sterownika w oknie sieć w prawym górnym rogu jest online ( globusik) czy offline? 
Jeżeli domniemywasz że to się stało po burzy to została uszkodzona płyta główna.
Trzeba przysłać do Kutna ( najlepiej wysłać w poniedziałek to najpóźniej będziesz miał w piątek spowrotem) do paczki dołączamy opis usterki i dane kontaktowe do wysyłki.
 
2019-10-15 12:28
  Hajtaler Posty: 130 Ostrzeżenie: 0
U mnie też dość często, przewlekle od paru miesięcy pojawia się problem braku podłączenia. Nieraz trwa to parę minut a nieraz parę godzin. Kabel ok - w czasie gdy sterownik nie ma połączenia podlączyłem laptop i połączenie z routerem i internetem jest...
2019-10-15 13:46
  LiMat Posty: 166 Ostrzeżenie: 0
W takich przypadkach zalecałbym "reset" (wyłącz/włącz) rutera, bo czasami lubi nie widzieć IP kotła, pomimo że internet na innych urządzeniach jest. Powinien go wczytać na nowo i będzie dobrze. Można zacząć od "resetu" kotła.
2019-10-15 21:27
  Hajtaler Posty: 130 Ostrzeżenie: 0
Wszystkie tego typu operacje były wykonywane - reset sterownika, routera, format karty...
2019-10-15 21:32
  LiMat Posty: 166 Ostrzeżenie: 0
Podmien kabel etern.
2020-12-04 23:25
  20_eko_plus_m_ab Posty: 1 Ostrzeżenie: 0
witam zakupiony piec Ogniwo eko plus m 20 kw od początku nie działa połączenie internetowe ???? miał ktoś taki przypadek ? od razu powiem, że trochę się na tym znam zarobiłem końcówki już 2 krotnie na nowe bo czasem się zdarza że nie działają poprawnie lub źle się zaprasują , ale wszystkie resety routera pieca nie dały rady ... a kabel działa idealnie... 
2020-12-04 23:41
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
Przepraszam , że tak zapytam ? Trochę się znasz na "zarabianiu końcówek" , czy może trochę coś więcej , konfiguracji sieci wan/wlan  Skąd taki wniosek , że nie działa 
Użytkownicy online: