Forum  bruli.pl  Kilka Pytań Bruli v 3.5 Subskrybuj
2019-02-09 12:19
  barbo1999 Posty: 2 Ostrzeżenie: 0
Witam. 
Zakupiłem używany sterownik Bruli v 3.5 do kotła hef eko plus 20. Jeszcze nie używałem takiego sterownika. Teraz jestem na etapie rozprowadzania instalacji elektrycznej,  Założenie jest takie, że jedna pompa będzie na grzejniki a druga pompa będzie wspólna dla bojlera i ochrony powrotu. Dodatkowo bojler z głowicą termostatyczną i kapilarą. Jak głowica zamknie bojler to cieńszą rurką wszystko z pompy będzie szło do powrotu. Jak głowica się otworzy to będzie szerszą rurką szło przez bojler i też do powrotu. Ta druga pompa ma pracować cały czas. Mam zatem pytanie - czy sterownik daje taką możliwość, czy mam ją podłączyć do gniazdka 230v? 
Dodatkowo proszę o pierwsze wskazówki, jakieś wejścia w głębsze ustawienia jeżeli mogą być potrzebne, może ktoś może podesłać instrukcję ?
Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam, 
2019-02-09 12:54
  pawel3 Posty: 218 Ostrzeżenie: 0 ELEKTRO-SYSTEM / SERWIS
Instrukcje masz Tutaj
W sterowniku jest gniazdo pompy mieszajacej które można  ustawiać w kilku funkcjach jak pompa mieszajaca, kotłowa i cyrkulacyjna. Wiec podpinaj pod sterownik. 
Zachecam abyś podłączył sterownik do internetu. Ułatwi to kontrole nad kotlem
Kilka sterowników z kotłami hefa jest podłączonych do platformy. 
2019-02-13 10:47
  barbo1999 Posty: 2 Ostrzeżenie: 0
Dziękuję za szybką odpowiedź. Oczywiście podłączę do internetu w odpowiednim czasie. Na tym etapie ważną informacją dla mnie było to gdzie podłączyć drugą pompę. Reszta dopiero przede mną. Na pewno nie obejdzie się bez pytań więc do następnego...
dodane 2019-02-13 10:47
Witam ponowne i ponownie uśmiecham się do kolegów z prośbą o pomoc.
W instrukcji sterownika wyczytałem, że po podłączeniu czujnika temperatury cwu sterownik automatycznie rozpoznaje obecność obiegu cwu i będzie chciał sterować pompą obiegową cwu. U mnie jak już pisałem wcześniej pompa będzie jednocześnie dla cwu i dla ochrony powrotu więc nie będzie podłączona do sterownika jako pompa cwu ale np. jako pompa cyrkulacyjna. Temperaturą bojlera będzie sterował zawór termostatyczny z kapilarą. Chciałbym jednak, aby czujnik temperatury cwu był podłączony do sterownika i abym mógł przynajmniej widzieć odczyt tej temperatury.
Czy mogę w tej sytuacji podłączyć do sterownika czujnik cwu bez pompy cwu czy raczej sterownik będzie "głupiał" chcąc np. obniżać lub podnosić temperaturę cwu za pomocą nieobecnej pompy czyli bezskutecznie ?
2019-02-13 11:49
  gmaj22 Posty: 1711 Ostrzeżenie: 0
Czujnik CWU tak czy siak podłącz do bojlera, żeby mieć podgląd temperatury ciepłej wody.
Czy zastosowanie głowicy z kapilarą jest już przesądzone? Może zamiast głowicy zamontujesz na zaworze siłownik NC zasilany z gniazda pompy CWU w sterowniku? Wtedy sterownik zamiast uruchamiać pompę, uruchomi siłownik. Przynajmniej uruchamianie siłownika będzie zależało od czujnika a nie żyło własnym życiem jak w przypadku głowicy z czujnikiem zdalnym. 
Pompa CWU może być podłączona do gniazda pompy mieszającej i odpowiednio skonfigurowana. Ten bajpas musisz dodatkowo skryzować. Musi mieć większe opory przepływu niz wężownica bojlera.
2019-02-13 12:02
  barbo1999 Posty: 2 Ostrzeżenie: 0
Dziękuję za odpowiedź. Problem w tym że wszystko jest już poskrecane z głowica i kapilarą tak jak napisałem. Wobec tego sprawdzę jak to działa, jeżeli nie będzie zdawało egzaminu zastosuje zawor z siłownikiem tak jak radzisz. Puki co chciałbym wiedzieć czy mogę podłączyć czujnik temperatury do bojlera jeżeli sterownik nie ma wpływu na temperaturę CWU, chce mię tylko odczyt temperatury na panelu. Wybaczcie literówki ale piszę z telefonu. 
2019-02-13 13:46
  gmaj22 Posty: 1711 Ostrzeżenie: 0
Mozesz, jeśli nic nie jest podłączone do zasilania pompy CWU. Nie pamietam dokładnie, ale w ustawieniach pompy CWU można ją chyba wyłączyć, żeby niepotrzebnie nie "klikał" przekażnik.
Użytkownicy online: euroserwis, kapor, Kedar13, Kemot, Miru45, Pieron, talbot2, Vitis

Ostatnio dodany

adam w - dom

Czytaj więcej

Wyszukiwarka

Wpisz moc kotła do wyszukiwarki - zobaczysz wszystkie kotł...

Czytaj więcej

Bruli.pl

Chcesz dowiedzieć si więcej o sterowniku bruli.pl ?...

Czytaj więcej

eCoal.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej o sterowniku eCoal.pl ?...

Czytaj więcej