W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl  Osuszanie piwnicy po zalaniu Subskrybuj
2018-12-27 15:18
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

Panowie nieszczęście w piwnicy miałem przeciek i kilka dni "sikało" mi na podłogę w piwnicy skutkiem tego jakieś stare dywany, wykładzina i trochę wełny mineralnej przesiąknęło wodą. Nie mogę tego na razie wynieść na zewnątrz, więc odpaliłem klimę na chłodzenie w piwnicy aby wyciągnąć tę wilgoć wydajność pewnie z 1l/h.
Jak można wspomóc to osuszanie ogrzać pomieszczenie do jak najwyższej temperatury i odpalić klimę czy może klimę przełączyć na osuszanie - choć tu chyba trochę za zimno się robi bo przy 21*C klima się wyłącza i nie osusza może włączyć dodatkowe ogrzewanie?


Macie jakieś pomysły?


Mały schemat jak to jest teraz:


2018-12-27 15:37
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Wez sobie wypożycz osuszacz powietrza , zamknij wszystkie okna jak są i  grzej w piwnicy 
2018-12-27 15:50
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

50 PLN/doba już patrzyłem. Osuszanie 16-27l doba w zależności od temperatury. Moja klima ma 1,6l/h * 24 = 38l/doba
Niech chodzi na pół gwizdka będzie dokładnie to samo moim zdaniem.
A osuszenie wynajętym osuszaczem 20l/doba w ogóle mnie nie urządza jak się wylało pewnie kilkanaście dni.
Może wypożyczenie na 10-15 dni dało by zauważalną różnicę.

Widzę że idzie dobrze bo z rury wylatuje gorące powietrze do piwnicy o temperaturze około 50*C, a w łazience 22*C choć zadana to 16*C. Wymiennik już cały w kroplach wody, później sprawdzę ile osuszyło.
2018-12-27 19:52
  and111 Posty: 29 Ostrzeżenie: 0
Jak masz możliwość to włącz jakiś wentylator. Wymuszona cyrkulacja powietrza wzmaga szybkość osuszania. Z grzaniem nie ma co przesadzać. Jak będzie za ciepło i wilgotno, to można przy okazji wyhodować pleśń/ grzyby.
2018-12-27 21:57
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

Na dziś przerwałem osuszanie wc wisi nad włazem do piwnicy i wiecie nie chciał bym aby ktoś tam wpadł. Rezultaty wydają się bardzo optymistyczne największa kałuża w której stała woda osuszyła się i/lub wyparowała.
Reszta jeszcze mokra z klimy wylałem kilka talerzy wody nie odmierzałem dokładnie ale myślę że było to ze 4-5l.

Dodatkowy wentylator już zastosowałem jednak domyślam się że rzeczy które zamokły nadają się tylko na śmietnik, zresztą niczego cennego tam nie było. Wejść i wywalić jak będą wielkogabaryty wywozić z tą piwnicą to za dużo powiedziane bajzelnik wysokości 80 cm i około 9m2 gdzie jest cały bajzel od ogrzewania, bufor itp.
2018-12-28 07:52
  simko1 Posty: 421 Ostrzeżenie: 0
Mieszkałbys gdzieś blisko to pozyczylbym Ci mój osuszacz.
Wielkości mniejszego kosza na pranie. Wydajność około 30 l na dobę (sam mierzyłem).
Nie pamiętam po co go kupiłem ale fajnie suszy. Pranie na suszarce zamykam z włączonym osuszaczem w łazience i tak około 30-40 min i suche (zależy też od frakcji prania). 
Użytkownicy online: bruno62, emaz, heniekwi, laudrup, muchy, Rafaeloo12, slawekskrzeta, smi58n9, wiesiekk1, wojtekr1960, Zeb223F