W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Spalanie grupowe - odwrócona logika ustawień Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona2 / 2Następna stronaOstatnia strona
2018-12-24 12:41
  s_baro Posty: 53 Ostrzeżenie: 0
Podejrzyj moje ustawienia. Narazie jeszcze testuje i wprowadzam stopniowo małe korekty, później czekam kilka godzin, obserwuje palnik i popiół i ewentualnie kolejna korekta, ale już chyba zbliżam się do optymalnych ustawień bo wcześniej albo mi troszkę przewęglał i był lekki dymek z komina albo lekko kopczyk się zapadał.

dodane 2018-12-24 12:41Szkoda że pod sterownik nie można jeszcze podłączyć aktualnych parametrów pompy. Ja mam Grundfos Alpha 2 i widać na niej jaki jest aktualny przepływ przez instalację. Żeby to sprawdzić muszę iść do kotłowni a fajnie by było jakby to też można byłoby podejrzeć zdalnie. Na ten moment przychodzi mi do głowy tylko jakaś kamerka WIFI
2020-02-01 06:34
  janjan Posty: 132 Ostrzeżenie: 0
czytam ,szukam po forum i konkretów nie znalazłem które ustawienie kotła jest lepsze , oszczędniejsze ,czyściejsze ,palenie ciągłe czy z odstawianiem się kotła ?ktoś powie to sobie sprawdź ,ale ciężko mi to sprawdzić u siebie, bo  często i długo jestem poza domem.pozdrawiam.
2020-02-01 08:43
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Najlepsze ustawienia kotła śa takie .

Idziesz wsypujesz ekogroszek , ustawiasz kocioł  w tryb ecoal , wyciagasz popiół kiedy potrzeba , czyscisz kocioł co zasyp .

Idziesz do domu , czytasz ksiazke , zajmujesz sie naprawą auta , spędzasz czas z rodziną .
Nie liczysz  ile spaliłes , nie przejmujesz sie spiekami , temp spalin itp itd - to tylko metalowy pojemnik z wodą w którym jest ogien
2020-02-01 14:29
  janjan Posty: 132 Ostrzeżenie: 0
nie pytam jak ustawić kocioł ,pytam które ustawienie jest ogólnie lepsze.
2020-02-13 18:56
  rafbog Posty: 25 Ostrzeżenie: 0

Wg. moich doświadczeń:
palenie w automacie w przypadku gdy rzadko się odstawia - czyściejszy kocioł ale większe spalanie
palenie w trybie ręcznym - (cyklicznie grzeje i się odstawia) - mniejsze spalanie ale brudniejszy kocioł
Różnica w spalaniu ok. 20%
2020-02-13 21:25
  anaana Posty: 649 Ostrzeżenie: 0
Rafbog próbowałeś czegoś pośredniego?
W grupowym mam czyściejsze kocioł i spalanie mniejsze niż w automacie.
2020-02-13 23:46
  leON22 Posty: 6493 Ostrzeżenie: 3
W/g mnie do spalania jednego rodzaju paliwa, o stałych parametrach najlepszy jest tryb retortowy-ręczny
2020-02-15 09:38
  rafbog Posty: 25 Ostrzeżenie: 0
anaana napisał » 2020-02-13 21:25
Rafbog próbowałeś czegoś pośredniego?

W grupowym mam czyściejsze kocioł i spalanie mniejsze niż w automacie.



Próbowałem. Spalanie w grupowym trochę mniejsze niż w automacie. Jednak najmniejsze wychodzi w ręcznym.
2020-02-15 22:28
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
s_baro napisał » 2018-12-24 09:41
Docelowo planuję grzać 100 + 150 + garaż ok 40 m2= ok 290 m2 stąd decyzja o kotle 25 kW. W obecnej sytuacji spokojnie wystarczyłoby mi np. OGNIWO 10 kW. ale docelowo powiedzmy za rok byłby stanowczo za mały.

Wiesz mam OEP 10kW w max mróz -16*C jechał na 3,3kW a grzałem wtedy jakieś 150m2 kiepsko zaizolowanej chałupy. Teraz dobudowałem kolejne 70m2 a w zimę miałem -7*C, to kocioł pędził na minimalnej przewidzianej dla niego mocy 2kW... OEP 10kW jest za duży na normalną chałupę.
2020-02-17 06:46
  DamianOwczarek-zablokowany Posty: 0 Ostrzeżenie: 0
rafbog napisał » 2020-02-15 09:38
anaana napisał » 2020-02-13 21:25
Rafbog próbowałeś czegoś pośredniego?

W grupowym mam czyściejsze kocioł i spalanie mniejsze niż w automacie.



Próbowałem. Spalanie w grupowym trochę mniejsze niż w automacie. Jednak najmniejsze wychodzi w ręcznym.

Też próbowałem wszystkich 3 trybów w praktycznie zbliżonych warunkach pogodowych, przy takim samym zapotrzebowaniu na ciepło i jeżeli no Ecoal automat spalal, 18kg na dobę to grupowe 17kg, na ręcznym nawet 15kg
Wg mnie palenie grupowym to jest jakaś pomyłka, dokładnie podań w mrozy, odejmowanie w ciepłe dni..... Bez sensu
Na ręcznym trzeba trochę posiedzieć przy kotle żeby dobrze ustawić aleni tak czasami trzeba korekty wprowadzać. 
Jak ktoś chce mieć święty spokój to automat i heja 
dodane 2020-02-17 06:46Ja teraz ogrzewam OEM 14kw dom 120m + gospodarczy 25m, od jesieni będzie dodatkowo 110m2 drugiego gospodarczego,, zobaczyny czy Ogniwo spuchnie 
2020-02-17 08:54
  mnich Posty: 263 Ostrzeżenie: 0 ELEKTRO-SYSTEM /SERWIS

DamianOwczarek napisał » 2020-02-17 06:46

Wg mnie palenie grupowym to jest jakaś pomyłka, dokładnie podań w mrozy, odejmowanie w ciepłe dni..... Bez sensu
 


Dla przypomnienia wyjaśniam jak działa spalanie grupowe i w jaki sposób należy z niego korzystać. 

Algorytm regulatora przełącza kocioł pomiędzy dwoma zdefiniowanymi mocami (między minimalną i maksymalną mocą) w zależności od zapotrzebowania na ciepło. Wybór dwóch (pary) mocy należy do użytkownika. Jeśli kocioł ma pracować z jedną mocą należy ustawić moc min i max na tą samą moc.
Dla ułatwienia obsługi zostało zdefiniowanych 5 mocy (8 kW, 12 kW, 16 kW, 20 kW i 25kW) z jakimi może pracować kocioł. Każdą z mocy charakteryzuje odpowiednia ilość podawanego paliwa cyklu. Użytkownik musi jedynie dobrać obroty dmuchawy dla wybranych przez siebie mocy i ewentualnie skorygować ilość powtórzeń w grupie w celu poprawy procesu spalania. 

Jeżeli kocioł nie osiąga temperatury zadanej to znaczy że została zdefiniowana zbyt mała moc/moce. 
Przy znacznym przegrzewaniu należy postąpić odwrotnie. 

Realnie patrząc zmiany mocy dokonujemy jedynie przy zmianie trybu zima/lato
Pierwsza stronaPoprzednia strona2 / 2Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: heniekwi, kaczorekgasiorekM26, sp5ade, Zarlacz