W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Problem z ciągłym wygaszaniem kotła w grzaniu ... Subskrybuj
2018-11-05 16:47
  tyrpo Posty: 13 Ostrzeżenie: 0
Witam,

od ok. tygodnia mój piec - Ogniwo EKOplus 16 ze sterownikiem ecoal 3.5 (najnowsza wersja oprogramowania) codziennie się wyłącza. Nic nie zmieniałem, aż do czwartego wygaszenia kotła  - wtedy wyłączyłem sterownik pogodowy. Węgiel ten sam co zawsze, piec był czyszczony z początkiem października. Wydaje mi się, że może coś nie tak z wentylatorem (jak się wyłącza w trybie automatycznym) to słychać jakby "wodę"  (???)... tak czy inaczej na palniku pozostaje trochę spalonego ekogroszku. Spieków nie ma. Piec normalnie odpalam w trybie ręcznym. Wszystko wtedy działa. Potem na automat i... po jakimś czasie: eCoal/Alarm wygaszenie kotła w grzaniu - Wygaszenie kotła ... Alarm wcześniej była zerwana zawleczka, choć nie była, a podajnik w trybie ręcznym normalnie podaje węgiel (tylko się wyłącza co 30 sekund, wkurza mnie to - co chwilę muszę go ręcznie znów włączyć aby kopczyk zrobić). Potem stosik i włączam dmuchawę. Do tej pory takich akcji nie było.
Link do pieca:
https://esterownik.pl/device/17669
2018-11-05 17:00
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Link nie działa 
Były akcje że sterownik padał i nie kręcił dmuchawą 
2018-11-05 17:18
  karoka65 Posty: 3425 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
A może masz źle ustawiony czujnik zerwania zawleczki? w końcu nie bardzo wiem jaki ten alarm Ci wychodzi?
2018-11-05 17:21
  tyrpo Posty: 13 Ostrzeżenie: 0
piec  już  widać ...
Ameno25 - miałem już akcję z wymiana płyty głównej w ubiegłym roku. Piec wtedy szalał na dobre. Po jej wymianie aż do teraz było super.
karoka65 - a jak go prawidłowo ustawić czujnik zerwania zawleczki? I czy jego złe ustawienie może powodować alarm wygaszanie kotła w grzaniu?
2018-11-05 18:30
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
daj sobie "algorytm wygaszania kotła"  na tylko w grzaniu .
Druga sprawa , podtrzymanie masz zle ustawione , czas postaju 80min ,  widać że opał jak słoma i po takim czasie nie ma nić na palniku i nie ma co sie rozpalić 
Ustaw prawidłowo podtrzymianie 

Czujnik jakby był zle wywalało by alarm zerwana zawleczka 
2018-11-05 23:21
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
tyrpo napisał » 2018-11-05 16:47
...podajnik w trybie ręcznym normalnie podaje węgiel (tylko się wyłącza co 30 sekund, wkurza mnie to - co chwilę muszę go ręcznie znów włączyć aby kopczyk zrobić). Potem stosik i włączam dmuchawę. Do tej pory takich akcji nie było.
 

Uroki najnowszej aktualizacji sterownika , zabezpieczenie silnika podajnika
2018-11-07 09:42
  tyrpo Posty: 13 Ostrzeżenie: 0
Zmieniłem ustawienia i piec działa poprawnie   Dziękuje za pomoc
Podtrzymanie dałem na 40 min. Na razie ok choć jestem przyznam zielony.

2018-11-15 12:54
  grzegorzw84 Posty: 63 Ostrzeżenie: 0
Mi takze sie wygaszal w ten sposob. Po konsultacji telefonicznej z servisantem wylaczylem algorytm wygaszania kotla, i teraz mam spokoj
Użytkownicy online: patmar, seneka72, ZbynekBezdek