W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Regulator pogodowy a zawory termostatyczne Subskrybuj
2018-10-27 16:21
  w0jci0l Posty: 46 Ostrzeżenie: 0
Zastanawiam się nad zainstalowaniem czujnika temp. zewnętrznej. I teraz zastanawia mnie czy przy zainstalowanych u mnie zaworach termostatycznych na grzejnikach będzie działała poprawnie opcja Regulator Pogodowy:
- bo w przypadku temp. zewn. np. -10 stopni piec będzie ustawiony na 65 stopni a zawory na temp. w pokoju na 23 stopnie - nie powinno być problemu,
- natomiast przy temperaturze zewn. np. +10 stopni piec będzie ustawiony na 45 stopni a zawory nadal na temp. w pokoju na 23 - to może być już problem, że piec będzie cały pracował bo nie dogrzeje pomieszczeń.... chociaż przy dodatniej temp. powinien mieć łatwiej dogrzać pomieszczenia. Co myślicie?
2018-10-27 19:24
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Masz wszędzie termostaty, czyli masz najlepszy ze sposobów zarządzania komfortem. Aby termostat działał dobrze, temperatura czynnika powinna wyższa od temp, przy której głowica otworzy zawór całkowicie. Najlepsze co możesz, to ustawić np 55st na stałe.
2018-10-27 19:44
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Znaczy nie świrować w tym przypadku z pogodówką
2018-10-27 20:42
  w0jci0l Posty: 46 Ostrzeżenie: 0
Ok nie świruje
2018-10-27 21:11
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Wydaje mi się że tak
Jeśli masz termostaty ustawiasz temp. zadaną kotła na sztywno a termostaty zrobią to do czego zostały stworzone, oczywiście pogodówka będzie działać ale do czego ona Ci potrzebna jeśli zamontowałeś termostaty?
2018-10-27 22:10
  Hajtaler Posty: 130 Ostrzeżenie: 0
No dokładnie jak koledzy piszą - przy termostatach na grzejnikach pogodówka to przerost formy nad treścią. Jeszcze zależy do czego podłączona jest ta pogodówka - z Twojego opisu wynika że wprost do kotła(pogodówka steruje temperaturą zadaną kotła) a nie np do zaworu 3d czy 4d. Jeżeli pogodówka steruje zadaną kotła to wypadałoby trzymać wysoką zadaną na kotle żeby powrót był też odpowiednio wysoki(chyba że jest inaczej realizowana ochrona powrotu np przez CWU to wtedy ustawiłbym możliwą najniższą temp do max otwarcia głowicy
Użytkownicy online: bersmo69, bozena, LOKIR, rokare, Sit19923