W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Problem z spiekami Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona3 / 3Następna stronaOstatnia strona
2018-10-29 15:15
  LiMat Posty: 166 Ostrzeżenie: 0
Być może ale u mnie (Bydgoszcz / Toruń) jest tylko 5C. Aż taka różnica, szok. Patrzyłem na inną instalację z rejonu Wrocławia i tam było tylko 10C. Stąd moja uwaga. Coś z tym zaworem ma on skopane!
2018-10-29 18:34
  Cobra Posty: 8 Ostrzeżenie: 0
Koledzy od emek 14 ja tez pale retopalem i nie mam spieków,moje ustawienia to 5 sek.podawania,56 sek.przerwy w podawaniu i nadmuch 34%
2018-10-29 23:08
  wlasti Posty: 96 Ostrzeżenie: 0
17 było ))
2018-10-31 11:57
  crazyman Posty: 57 Ostrzeżenie: 0
Cobra, ale palisz ręcznym ? a próbowaleś grupowym ?
2018-11-11 10:08
  Zamer Posty: 27 Ostrzeżenie: 0
Obecny nadmuch jest odpowiedni jak dam jeden procent więcej to kalafiory się robią. A obecnie dalej się robią tylko ze mniejsze i na krawędziach paleniskach po czym spadają do popielnika. Wydaje mi się ze jeszcze za dużo paliwa podaje jeszcze zmniejszyć czad podawania np na 3 ?
dodane 2018-11-11 10:08Obecny nadmuch jest odpowiedni jak dam jeden procent więcej to kalafiory się robią. A obecnie dalej się robią tylko ze mniejsze i na krawędziach paleniskach po czym spadają do popielnika. Wydaje mi się ze jeszcze za dużo paliwa podaje jeszcze zmniejszyć czad podawania np na 3 ?
2018-11-11 13:00
  LiMat Posty: 166 Ostrzeżenie: 0
Przeczytaj poradnik Zawijana o spiekach koksowych i żużlowych. Nie wszystko zależy od ustawień, czasami węgiel jest tą przyczyną. Trzeba wybrać kompromis. Bywa tak, że nie unikniesz ich powstawania. Spieki koksowe to niedopalone paliwo a spieki żużlowe to stopiony popiół. Moim zdaniem lepiej mieć małe spieki żużlowe. Ekogroszek o spiekalności RI 0 z polskich kopalni nie jest wydobywany a jeśli już to jego kaloryczność nie przekracza 24MJ. Z moich krótkich doświadczeń paliłem tylko jednym groszkiem nie spiekającym - Ogień z Syberii. Bardziej kaloryczne u mnie zostawiają spieki żużlowe wielkości popkornu mimo różnych ustawień. W końcu uznałem, że tak musi być.   
2018-11-18 22:36
  Zamer Posty: 27 Ostrzeżenie: 0
Ehh juz nie mam siły z tym piecem.  Witki opadają .  Wczoraj wracam z pracy a w domu u mnie na gorze zimno a u teścia na dole ciepło ale nie wszedzie w łazience grzejniki zimne. Zeszlismy do pieca i przełaczyliemy pompę CO z pierwszego biegu na drugi i puscilo ciepło na gore i resztę grzejników.  Ale spadła temperatura powrotu do 33.stopni.  Teraz pompa CO jest na autoadapt. Co z ta temperatura powrotu. Teraz piec się wystudza i długo dochodzi do zadanej. Trwa to nawet 1.5h a podtrzymanie raptem kilka minut. 
 
2018-11-18 23:07
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Zamer masz eco plusM czyli całkiem inny kocioł niż ecoplus wyłącz ochronę powrotu pompka na drugi bieg zmniejsz zadanę (4 sezony ma 42c zadaną nic sie nie poci nie cieknie z komina w piecu szary pył i spalanie mniejsze)a piecu temp.powrotu masz niską to fakt może instalator cos źle zrobił z drugiej strony na piecu 59 na dom 32C moze dla tego taka róznica i ten siłownik na zaworze 4 d chyba widziałem dwa co mają dobrze ustawione większośc się zamyka max potem otwiera max to jak wyłaczanie pompy zero stabilnosci pracy kotła
2018-11-18 23:36
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
nie powrót do 3c róznicy
2018-11-19 09:06
  PrzemekP Posty: 1517 Ostrzeżenie: 0 ELEKTRO-SYSTEM / ADMIN
pmichalczyk napisał » 2018-11-18 23:07
Zamer masz eco plusM czyli całkiem inny kocioł niż ecoplus wyłącz ochronę powrotu pompka na drugi bieg zmniejsz zadanę (4 sezony ma 42c zadaną nic sie nie poci nie cieknie z komina w piecu szary pył i spalanie mniejsze)a piecu temp.powrotu masz niską to fakt może instalator cos źle zrobił z drugiej strony na piecu 59 na dom 32C moze dla tego taka róznica i ten siłownik na zaworze 4 d chyba widziałem dwa co mają dobrze ustawione większośc się zamyka max potem otwiera max to jak wyłaczanie pompy zero stabilnosci pracy kotła



Fragment DTR dla Ogniwo EkoM
Warunki Gwarancji punkt 6
W przypadku korozji kotła lub przecieku płaszcza wodnegospowodowanego długotrwałą eksploatacją kotła przytemperaturze wody zasilającej instalację C.O. poniżej 60 oC,oraz wody powracającej do kotła poniżej 50oC

2018-11-19 11:43
  piotrtesznar Posty: 12 Ostrzeżenie: 0
Panowie. Trochę mnie nie było na forum. Widzę, że chcecie pomóc za co bardzo dziękuję, bo instalatorzy pieca odnoszę wrażenie mieli tylko zmontować i tyle...Zero wsparcia. Wstawię tutaj zdjęcia kotłowni to zobaczycie co i jak mam ułożone. Mam pytanie poza obecnie zadanymi, czy istnieje opcja, żeby pompa podłogowa była sterowana przez sterownik jeśli nie ma podłączonego czujnika temperatury? Obwód CO1 ma czujnik na przedpokoju i działa normalnie natomiast CO2 czyli podłogówkę muszę odpalać ręcznie bo inaczej pompa chodzi cały czas.
Pierwsza stronaPoprzednia strona3 / 3Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: fredek87, iro1973, m4rjan, Szido, Zuzia1