W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Czujnik BT2 nie włącza pompy co2. Subskrybuj
2018-09-24 09:07
  viper_miszcz Posty: 34 Ostrzeżenie: 0
Witam! Ja tu chyba czegoś nie rozumiem. Mam dwie pompy na co1 i co2. Problem jest z obwodem co2.
Typ obwodu: pompa co+ reg. pokojowy
Typ regulatora pokojowego: czujnik temperatury
Czujnik temperatury: czujnik na płycie (czujnik kablowy wisi sobie na ścianie w jednym pokoju).
Poustawiałem sobie temperatury w programatorze i to działa. 
Dokupiłem zestaw radiowy, głowice TH1 i czujnik temperatury BT2 do pokoju dziecka żeby tam była stała temperatura. I pomimo że temperatura w pokoju dziecka spadła, głowica się otworzyła, nie włącza się pompa co2 i pokój  jest niedogrzany. Czyli rozumiem że czujnik kablowy na płycie nie będzie współpracował z bezprzewodowymi na jednym układzie co? Żeby to działało to muszę ustawić w programatorze czujnik temperatury z pokoju dziecka, a ten kablowy będzie niewykorzystany? Czy to jest ta aktualizacja, na którą wszyscy czekają żeby można było wybrać ,który czujnik włącza którą pompę?
2018-09-24 09:17
  karoka65 Posty: 3425 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Jeśli korzystasz z termostatu ( czujnika pokojowego tego na kablu ) on wyłączy pompę gdy osiągnięta zostanie temp. zadana w pomieszczeniu gdzie on wisi, nic wtedy nie grzeje, pompa stoi.
2018-10-18 09:26
  viper_miszcz Posty: 34 Ostrzeżenie: 0
Czyli niemożliwa jest praca czujnika kablowego w jednym pomieszczeniu z czujnikiem bezprzewodowym w innym? A jak to działa jak mamy tylko bezprzewodowe? W każdym pokoju czujnik i głowice. W ustawieniach obwodów CO nie można wybrać więcej jak jednego czujnika to znaczy że pompa musi cały czas działać, a jak w którymś z pokoi spadnie temperatura do głowica się otworzy i dogrzeje pomieszczenie?
2018-10-18 09:47
  karoka65 Posty: 3425 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Czujnik bezprzewodowy działa tak samo jak na kabelku.
Jeśli zaś pozakładasz głowice radiowe z czujnikami radiowymi na grzejniki wtedy tworzysz pokoje i parujesz z poszczególnymi głowicami i czujnikami. Każde pomieszczenie jest traktowane indywidualnie ( pokój )
Tak jeśli temperatura w którymś spadnie głowica otwiera przepływ na ten grzejnik i dogrzewa do zaprogramowanej temperatury. Zgodnie z nową aktualizacją przyporządkowujesz głowice do poszczególnych obwodów CO o ile masz dwa i wtedy jeśli na danym obwodzie wszystkie pomieszczenia są dogrzane do żądanej temperatury, pompa a ztego obwodu wyłączy się sama.
Użytkownicy online: konpols, Martas, soniuchna84, swacio