W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Tryb ręczny nie wyłącza dmuchawy Subskrybuj
2018-09-16 19:51
  Novaro Posty: 3 Ostrzeżenie: 0
Witam wszystkich
Mam pytanko zauważyłem że przy spalaniu na ruszcie awaryjnym w trybie ręcznym przy ustawieniach zasypowy sterownik wogóle nie wyłącza dmuchawy czy to normalne bo bardzo niebezpieczne czy coś jeszcze dodatkowo musi  być ustawione.
2018-09-16 20:21
  karoka65 Posty: 3425 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
A temperaturę zadana osiągnął?
Zawsze trzeba coś ustawić
2018-09-16 20:49
  Novaro Posty: 3 Ostrzeżenie: 0
Tak osiąga zadaną czy 45 czy 60 i rośnie dalej dzisiaj do 80 go podciągnąłem wiecej nie dokładałem żeby nie zagotować wody  zadana była 45
2018-09-16 21:01
  karoka65 Posty: 3425 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
A Ty to go przełączasz w tryb automatyczny? czy tak sobie zapalisz, włączysz wentylator i czekasz na cud?
2018-09-16 21:59
  Novaro Posty: 3 Ostrzeżenie: 0
Masz chyba racje został na ręcznym raczej nie przerzucałem w automat jednak trochę bez sensu że w tym trybie dmuchawa chodzi cały czas  zawsze można zapomnieć przerzucić w automat  może temat dla kolejnych aktualizacji ale dzięki jutro sprawdzę pewnie bedzie ok dzięki.
2018-09-16 22:09
  karoka65 Posty: 3425 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Nie ma czego tutaj aktualizować, wszystko działa jak należy, tryb ręczny mylicie z retortowy-ręczny który jest jednym trybów spalania sterownika a sam ręczny służy tylko do uruchomienia wszystkich podzespołów kotła ( wentyl, podajnik, pompy itp ) na zasadzie włącz/wyłącz czyli sprawdzenie czy wsio działa czy do rozpalenia kotła.
Czy to retortowy-ecoal, retortowy-grupowe, retortowy-ręczny to tryby spalania i po rozpaleniu trzeba właczyć tryb automatyczny w jakim trybie byśmy nie palili.
Włączyłeś wiatrak ręcznie to dymałby do końca świata albo jeszcze jeden dzień dłużej i to wszystko.
2018-09-17 07:31
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Witam,jak kolega wyżej wspomniał w trybie pracy RĘCZNY możemy załączać wszystkie odbiorniki,będą one działały do momentu wyłączeniu ich przez użytkownika. 
Tryb pracy sterownika RĘCZNY służy np do sprawdzania poprawności działania odbiorników ew rozpalania kotła. 
Aby palić w trybie zasypowym należy w parametrach zaawansowanych ustawić >> typ podajnika >> ZASYPOWY następnie przełączyć sterownik na tryb pracy AUTO tak aby sterownik pracował automatycznie według ustawionego przez nas typu pracy. 

Pozdrawiam
2018-09-17 10:43
  karoka65 Posty: 3425 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Zapomniałem wymienić ten zasypowy który jak kolega z serwisu pisze również musi być włączony na automat po wybraniu tego trybu pracy.
2023-11-19 18:09
  Leszek33 Posty: 8 Ostrzeżenie: 0
Witam.Panowie,palę cały czas w trybie grupowyo retortowym.Może to głupie pytanie,ale jak włączyć tryb retortowo ręczny?Chcialem spróbować tym sposobem.Posiadam bruli.pl.Na forum bruli nie ma takiego tematu chyba.Dziękuję
2023-11-19 21:52
  gwarek Posty: 582 Ostrzeżenie: 0
Leszek33 napisał » 2023-11-19 18:09
Witam.Panowie,palę cały czas w trybie grupowyo retortowym.Może to głupie pytanie,ale jak włączyć tryb retortowo ręczny?Chcialem spróbować tym sposobem.Posiadam bruli.pl.Na forum bruli nie ma takiego tematu chyba.Dziękuję


Kliknij i wybierz inny tryb pracy kotła.


2023-11-20 19:49
  Leszek33 Posty: 8 Ostrzeżenie: 0
Okey.Dziękuję..
A z poziomu aplikacji jest taka możliwość?

Okey.Mam..
Użytkownicy online: