W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Ustawienia startowe pieca ogniwo eko plus 25kw Subskrybuj
2018-05-16 23:03
  Snopek Posty: 23 Ostrzeżenie: 0
Zakładam już drugi temat, niestatety mam klopot i nie wiem co jest grane.

Mam juz podpiety piec Ogniwo eko plus 25kw.

Daje powiedzmy sterowanie auto i pozniej w ustawieniach tryb ecoal i powiedzmy temperatura zadana 55...jak temperatura mi mniej wiecej tyle osiaga to pompa mieszajaca sie wylacza i grzejniki mam ZIMNE wrecz. Wiem, ze jest maj ale na rozruch chcialem sprawdzic i mi wylacza pompke i tyle.
 Teraz znowu wylaczylo mi pompke cwu mam temperatura zadana 50 a nabilo 40 i pompka nie chodzi...

Co jest grane?

I jak zmieniam tam tryb z zima na lato to myslalem, ze sie pompka co wylaczy a sie nie wylacza...moze trzeba odczekac? Od razu sie nie wylacza - czekalem minute-dwie-trzy i tez nic...

Cos jest chyba zle?.

2018-05-17 07:39
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
Snopek  no to masz problem Niby skąd mamy wiedzieć jakie masz ustawienia w sterowniku  Opisz dokładnie swoją instalację : ile pomp itd . Piszesz , że pompa mieszająca się wyłącza , czy na pewno jest to pompa mieszająca , czy obiegowa CO  Za dużo niewiadomych , wrzuć zdjęcia swojej instalacji , napisz dokładnie jakie masz ustawienia , a najlepiej podłącz swój sterownik do neta i udostępnij go , wtedy będzie wszystko jasne , a tak to możemy sobie gdybać Wiem , że zamontowałeś siłownik do zaworu 4D , czy masz podłączony czujnik temp. za zaworem  Ze zdjęcia w Twoim temacie odnośnie podłączenia siłownika do zaworu 4D wynika , że nie pewny
PS. Uprzedzając Twoje kolejne pytanie , gdzie podłączyć dedykowany czujnik temp. za zaworem ? Wszystko znajdziesz w instrukcji obsługi sterownika . Polecam jego lekturę dla nowych użytkowników , żeby nie było zbędnych pytań Click TU -> Instrukcja
 
dodane 2018-05-17 07:39
2018-05-18 22:14
  Snopek Posty: 23 Ostrzeżenie: 0
ehh.

Wina byla taka, ze mi hydraulik pompe co wpial w pompe mieszajaca i piec wariowal

Do podlaczenia wystarczy http://allegro.pl/wr802n-tl-wr702n-adapter-wifi-modul-polsat-nc-i7134701111.html plus kabelkiem ethernet do pieca? Czy trzeba cos lepszego?
Bo nie mam i nie mam jak przeprowadzic kabla z modemu do kotlowni,.
2018-05-19 06:43
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
Wystarczy pod warunkiem , że w kotłowni łapiesz sygnał WiFi z głównego routera i trzeba go ustawić w trybie Client , polecam również coś takiego jak wzmacniacze sygnału Asus RP-N12 albo Netgear EX2700 w/g mnie lepsze rozwiązanie

2018-05-19 11:10
  Snopek Posty: 23 Ostrzeżenie: 0
Chyba udostepnilem.

Mam zastosowany zawor 4d jest w trybie recznym, a na tym schemacie w ogole tego nie ma. Cos jest zle?
2018-05-19 14:55
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
Ustawienia - Obwody CO - Obwód CO1 -Typ obwodu - PompaCO +zawór 4D+reg.pokojowy
2018-05-23 22:20
  Snopek Posty: 23 Ostrzeżenie: 0

Dzieki

https://esterownik.pl/forum/posty,4231/tryb-lato-zbyt-wysoka-temperatura-

Z tego watku zapodalem sobie opcje na grzanie lato, bo do tej pory jechalem na ustawieniach ecoal i nic nie zmienialem.

Po ustawieniu pieca na 8kw w cwu i zmianie tych parametrow sporo mi sie temperatura zadana obnizyla.
Wczesniej mialem ustawione 49stopni a podbijal do 58, a teraz w zasadzie nic nie podbija.
Dobrze jest?

Moze macie jakies fajne ustawienia na lato?
Mam na razie jakis szajsowaty ekogroszek pozyczony - wysokokaloryczny ale strasznie sie spieka (gosc od ktorego bralem mowil, ze sie masakrycznie spieka i u mnie to samo mam, choc mniej jak u niego z tego co widzial) i jutro beda bral nowy to rozumiem, ze na lato cos mniej kalorycznego brac, prawda?

dodane 2018-05-23 22:20
Moze ktos zobaczyc moje ustawienia i powiedziedc czy jest ok?

Mam mocnokaloryczny wegiel teraz (wiem, ze blad), ale mysle ze jest cos nie tak bo co spojrze w palnik to nie ma ognia tylko troche dymu mam tam, piec nie gasnie ale ten dym niepokojacy.

Dodatkowo, sto razy probowalem dodac ilosc opalu i ciagle sie wyswietla ze 0%, jak to ustawic?
2018-05-24 01:25
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
Snopek poczytaj sobie najpierw temat o statystykach , co nieco Ci rozjaśni w Twojej głowie  -> STATYSTYKI 
PS. A tak na "chłopski rozum" zasypujesz 100 kg opału , musisz w Ustawienia - Zaawansowane - Podajnik wpisać Czas do opróżnienia zasobnika .Przyjmuje się średnio , że współczynniku pracy podajnika ( ilość kg/min pracy podajnika ) wartość którą musisz dodać przy zakupie paliwa dla ekogroszku wynosi 0.23 , czyli 100kg : 0.23 = 435min i ten czas wpisujesz w podkreślone miejsce j/w , ot cała filozofia , powodzenia
dodane 2018-05-24 01:25Zmniejsz histerezę kotła w spalaniu grupowym z 2 na 0.2st i nie przeginaj z tym wiatrem na tak wysokokalorycznym opale na 8kW wystarczy 39-40% . Zwiększ odbiór ciepła z kotła np. przez podniesienie temp.CWU na 50 st , zrób tak żeby opał spalał się w Twoim kociołku a nie za przeproszeniem "kisił" 
2018-06-24 10:23
  Snopek Posty: 23 Ostrzeżenie: 0

Te ustawienia sie sprawdzaja. Jak teraz proponujecie ustawic jak kupilem tanszy ekogroszek mniej kaloryczny (24)? Zostawic czy cos przestawic.
Teraz mi zjada jakies 3,6kg opalu czyli ok. Chcialbym zebypobieralo mi tyle samo...ale mam tanszy wegiel to bym wyszedl na plus
Użytkownicy online: dymyprzegini, Szido