W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eSterownik.pl  ogniwo eko plu plus Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona6 / 7Następna stronaOstatnia strona
2020-08-22 16:40
  skresz Posty: 701 Ostrzeżenie: 0
Cisza straszna wiec wrzucę kilka fotek OEPP które do mnie przyjechało i niebawem będzie instalowane w zamian za OEP 

Tak wygląda wybebeszony przed wylądowaniem w kotłowni 





a tak palnik 




2020-08-22 18:04
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
Ładnie wygląda , ciekaw jestem czy równie ładnie będzie się w nim paliło , kiedyś na niego "chorowałem" ale ostatecznie wybrałem gaz do domu "młodych" w/g mnie bardziej ekologiczne rozwiązanie i bezobsługowe
2020-08-22 23:25
  skresz Posty: 701 Ostrzeżenie: 0
Ja w sumie też sporo się zastanawiałem ale pomyślałem że jeszcze z 5-8 lat dam radę bawić się z czarnym złotem tym bardziej że  w OEP spalałem 3 tony. Ciekawi mnie najbardziej ile spale w tym bo instalacja zostaje praktycznie bez zmian i ciekawe czy będzie na + czy na - i jak będzie wyglądać obsługa. 
2020-08-23 09:51
  gmaj22 Posty: 2240 Ostrzeżenie: 0
W dalszym ciągu dają uszczelkę na rancie zasobnika zamiast na klapie? Szybko ją "schlaq" trafi podczas zasypywania opału.
2020-08-23 10:58
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
Grześ da się to jakoś przerobić ? 
2020-08-24 09:19
  himeroza Posty: 233 Ostrzeżenie: 0

@skresz fajny piecyk
ciekawe jak wyjdzie porównanie spalania daj znać
2020-08-24 12:05
  gmaj22 Posty: 2240 Ostrzeżenie: 0
leON22 napisał » 2020-08-23 10:58
Grześ da się to jakoś przerobić ? 

Pewnie, że tak... Uszczelka do okien typu "p" przyklejona do klapy.
2020-08-24 18:49
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Zasobnik jest ten sam co w eko plus , jeśli chodzi o palnik to nie ma różnicy zbytniej w spalaniu , jak jest  Chu... węgiel  .
Co do uszczelki u mnie prawie 5 lat i uszczelka jak nowa , wystarczy nie opierać worka o nią .
Sąsiad obok ma  "dobule +" czym te kotły się różnią  ,  budową , palnikiem , klasą , i co z tego , jak tak naprawdę nic to nie daje ,a na pewno nie oszczędności ani czystszego powietrza 
2020-08-27 10:18
  gmaj22 Posty: 2240 Ostrzeżenie: 0
Młode i silne osoby nie maja z tym problemu, starsze czy kobiety już tak. W Ogniwo jest to o tyle wygodniejsze, że klapa jest pod ukosem.
2020-08-27 12:08
  berabs Posty: 54 Ostrzeżenie: 0
Ja mam kantówkę 5x4cm. o długości  szerokości zasobnika z wyciętymi po bokach rowkami (3x2cm.), tak żeby kantówka nie opierała się na bocznych  uszczelkach , zakładam z przodu zasobnika od środka i po sprawie, można na tym opierać wiadra , worki bez obawy o uszkodzenie uszczelki. Z stwierdzeniem  gmaj22 zupełnie się zgadzam , sam tego na początku palenia doświadczyłem.
2020-08-27 20:26
  skresz Posty: 701 Ostrzeżenie: 0
Kociołek stoi i czeka na instalatora i zaczynam kombinować jak zrobić podmieszanie i czy warto bo do tej pory powrót dogrzewałem przez CWU. Zastanawiam się nad tym czy zgodne ze sztuką by było użyć do pomieszania króćca czujnika schładzającego  i między nim a powrotem dać pompę (wydaję się to aż za proste). Układ mam otwarty dodatkowo mam zawór bezpieczeństwa w instalacji na powrocie i drugi przy kominku oraz zawór bezpieczeństwa wraz z doprowadzeniem zimnej wody do kominka. 
Jakieś sugestie bądź krytyka co do takiego rozwiązania
2020-08-28 20:43
  leon Posty: 624 Ostrzeżenie: 0
skresz dobrze myślisz,tylko że wielu dobrych hydraulików ten właśnie króciec biorą do grzania CWU.Masz zawór 3D?? Pomyśl nad nim! W okresie letnim,dobre jest przez CWU ale w okresie zimowym tylko zawór 3D i pompa mieszająca
2020-08-30 08:50
  skresz Posty: 701 Ostrzeżenie: 0
Zawór mam ale na zasilaniu i pełni on funkcję obniżenia temperatury po wyjściu z kotła. A podmieszanie chciałem dać 
1. albo za zawór 3-drogowy (zamiast zaworu dać trójnik zz i pompę 
2. przesunąć CWU w lewo i przed nim dać trójnik i pompę mieszającą 
3. wpiąć pompę bezpośrednio w króciec schładzając i połączyć z powrotem. 

2020-08-30 09:03
  leon Posty: 624 Ostrzeżenie: 0
skresz ja bym dał CWU do tego króćca czujnika schładzającego i dwa zawory zwrotne,na zasilaniu CWU i powrocie a ze zaworu 3D podpiął mieszacz
2020-08-30 10:23
  gmaj22 Posty: 2240 Ostrzeżenie: 0
Wprawdzie ciężko się połapać w tej plątaninie nieopisanych rur, ale z tego co widać, to na pewno jest ten sam błąd z podłaczeniem mieszacza 3D,  co w sąsiednim temacie.
Opcja #3 nie jest dobra, ponieważ króciec 3/4" jest powyżej króćca powrotu kotła, a sens dogrzania powrotu jest, kiedy dogrzewamy go PRZED wejściem do kotła. Natomiast wykorzystanie tych króćców  do grzania obiegu CWU jest dobrym rozwiązaniem pod warunkiem dodatkowego prawidłowego dogrzania powrotu, np. pompą przewałową. Obieg tej pompy MUSI być jako pierwszy od kotła. W ostateczności można wykorzystać górny króciec zasilający 3/4" ale "powrót" za pompą przewałową musi być wpięty do rury powrotu jako pierwszy od kotła.

2020-08-30 10:36
  leon Posty: 624 Ostrzeżenie: 0
W moim wydaniu CWU ma swój obieg i nie zakłóca grzaniu CO a zawór 3D reguluje temp powrotu jak w lecie tak i w zimie
2020-08-30 21:42
  skresz Posty: 701 Ostrzeżenie: 0
Dzięki chłopaki za sugestie. Chyba faktycznie najlepiej będzie przenieś CWU trochę w lewo i podpiąć pod ten króciec schładzający a w miejsce gdzie jest obecnie (zaraz za zegarem dać podmieszanie) 

Co do instalacji to faktycznie jest trosze pomieszana pierwsza nitka od góry z pompą to kominek i tu jest rozgardiasz bo kominkiem bez udziału kotła mogę grzać od same CWU przez CO jak i podłogówkę a starczyło by została tylko sama góra czyli CWU i reszta przechodziła przez kocioł.

Pompa druga od góry to CO

Nitka w lewo pod zaworem 3-drogowym to wyjście do mieszacza podłogowego która obsługuje podłogówkę na parterze.

Niżej jest już tylko CWU

Zasadniczo zawór 3-drogowy jest zbędny chodź nie ukrywam że mając na kotle 60st ustawiam by na CO szło 50st

dodane 2020-08-30 21:42
2020-08-31 17:41
  leon Posty: 624 Ostrzeżenie: 0
skresz troszkę jesteś w błędzie bo zawór 3D jest  niezbędny i bardzo potrzebny! To do niego podpinasz z prawej lub lewej strony mieszacz,sterownik będzie zarządzać zaworem,ile dać ciepła na dom i na mieszacz
2020-09-18 12:35
  skresz Posty: 701 Ostrzeżenie: 0
Dobra kociołek już działa beż żadnych zmian w instalacji (skoro wcześniej działało to dlaczego teraz ma  nie działać).

Uwagi co do pracy 

1. kociołek w końcu nie dymi do kotłowni jak się otworzy drzwiczki by podejrzeć co się dzieje w środku w OEP pył to dla mnie koszmar (to samo dotyczyło podajnika)

2. Cały podajniki pracuje zdecydowanie ciszej niż poprzednik jak dla mnie mega cicho

2020-09-18 22:10
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
@skresz , a jak wygląda spalanie w tym OEP+ , możesz wrzucić jakieś foty , filmik  Jestem bardzo ciekaw , bo w zeszłym roku miałem go kupić , w końcu wybrałem kocioł na gaz Dodatkowo Twój ster jest niewidoczny 
Pierwsza stronaPoprzednia strona6 / 7Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: BLUMII, czerskiandrzej, zibi20061