Rozgrzewamy jesienne temperatury i z tej okazji przygotwaliśmy dla Państwa OBNIŻKI CENOWE wybranych produktów w naszym sklepie eSterownik.pl!
W zakładce "PROMOCJA" znajdziecie wszystkie produkty objęte rabatem
Forum  eSterownik.pl  przysłona na dmuchawie Subskrybuj
2018-02-24 15:40
  onlinemaster Posts: 17 Ostrzeżenie: 0
Hej palacze! Zastanawiam się po kpy jest przysłona na dmuchawie, tym bardziej, że nie wszystkie dmuchawy ją fabrycznie mają a wiatr reguluję obrotami wentylatora na sterowniku no i w zasadzie to nie wiem czy odsłonić całkowicie, czy jednak przysłonić
2018-04-17 12:14
  tadekj46 Posts: 59 Ostrzeżenie: 0
Przysłona Prawa 120

PorównajPoprzedniaNastępna

DANE TECHNICZNERodzaj urządzeniaprzysłona wlotu powietrzaDodaj link do:Opis produktu

Przysłona pozwala zmniejszyć ilość powietrza podawanego przez wentylator.
Niewskazane jest stosowanie przysłon w przypadku regulowania obrotów wentylatora po przez elektroniczny sterownik pieca CO.
 nie mam przysłony chciałem kupić- w sklepie napisane jak wyżej
2018-06-13 14:49
  MajerM Posts: 54 Ostrzeżenie: 0

Dołączam się do pytania.
Nie mam przysłony i to zdanie z jakieś instrukcji powstrzymało mnie przed zamontowaniem takiej. 
Pytanie jest dlaczego jest nie wskazane stosowanie przysłony? Psuje się wiatrak? Komputer głupieje z powodu innej ilości powietrza? Wg logiki nic takiego nie powinno się zdarzyć, więc dlaczego nie można zastosować przysłony stałej na np 30%? 
U mnie powód myśli na temat przysłony to wina zbyt małej regulacji dawki powietrza. 
Minimalnie na naszym sterowniku 3.5 można ustawić 25% mocy, a "Wesoły" węgiel z Mysłowic, który kupuje ma sporo "rogów".  
Fajnie się pali, ma wysoką kaloryczność 28-29MJ i bardzo mało popiołu, dlatego go kupuję.
Jednak przy większej ilości powietrza zaczynają się tworzyć kalafiory, a tak to praktycznie sam drobny popiołek jest w popielniku, piszę praktycznie bo jakieś małe spieki dalej występują. Gdybym miał możliwość zmniejszenia obrotów o jeszcze 5-10% to pewnie byłby sam pyłek.
  
Users on-line: chrisp, darekwalczuch, darpie70, elvis02, Jan727usz, kamilkadlec, Magdalena1166, marena, Marjo, mirekdd7, Piotrkem1, stanislawpiotrowski, Tomcio7914, wiktor96