W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl  Glos lamera, prosba o info Subskrybuj
2018-02-11 22:48
  danielch Posty: 47 Ostrzeżenie: 0
Czesc,

Otóz pomylilem wersję sterownika, myslalem ze mam 3.5 a mam wersje 2.1 / 2.4 z 0.3.1.6.  Obecnie nurtują mnie dwa pytania:

1. Dostep dziala mi bardzo dobrze, ale tylko poprzez esterownik.pl, wczesniej wchodzilem po prostu na piec na adres 192.168.1.X (i tu moj numerek). Obecnie ten rodzaj wejscia mi nie działa jak jest u was?

2. Co z bezpieczenstwem. Powiem szczerze, z ogromnym lękiem zalogowałem mój piec na zewnętrzej sieci. Wszystko fajnie ale co jak ktos włamie się do esterownik.pl? Zgaśnie mi w piecu ;-( ?


Please, proszę o opinię,
Pozdrawiam,
Daniel

2018-02-11 23:54
  zetbal Posty: 71 Ostrzeżenie: 0
Potwierdzam to co napisał Tadekjurek.
2018-02-12 12:31
  sq9tbu Posty: 1240 Ostrzeżenie: 0
Nikt się nie włamie i nic nie poprzestawia. Ustaw nietypowe hasło i tyle.
2018-02-13 11:24
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Akurat o to że ktoś Ci wygasi piec to bym się najmniej martwił Jak ktoś będzie chciał to może narobić bałaganu i właściwie tyle. Jedni udostępniają dostęp do sterowników innym userom na prawach administracyjnych inni nie, ale nie słyszałem aby ktoś komuś chciał się do kotła włamać.
2018-02-13 12:12
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Ja już to lepiej na konto bankowe
2018-02-13 15:52
  ooshy Posty: 158 Ostrzeżenie: 0
Jeśli ktoś włamie Ci się na sterownik, to może doprowadzić do poważnych kłopotów np. eksplozji pieca, jeśli nie masz go zabezpieczonego w odpowiedni sposób, może też wygasić Ci palnik, lub tak rozregulować kocioł, że po nocy, czy po powrocie z pracy do domu będziesz miał nie lada problem. Pytanie, czy znasz jakąś grupę hakerów, chcących robić takie rzeczy?? Miałem też kiedyś podobne obawy tylko, że nie tyle dotyczące włamania się poprzez e-sterownik a przez sieć lokalną. Mega hakerem nie jestem (właściwie nawet kiepskim nie jestem), ale przy odrobinie głupoty osoby stawiającej sieć bez zabezpieczeń, możliwości wejścia na sterownik i narobienia rabanu są dość spore... jak sq9tbu napisał, ustaw hasło (z pewnością nie qwerty czy admin czy 123456) i jakoś to będzie... No chyba, że ktoś włamie się na esterownik.pl to może być różnie, nasze zabezpieczenia mogą wtedy okazać się nieskutecznymi...
Użytkownicy online: Barik1980, Jp1976, Kermit, Kiler5, Klobasis, michalpasternak, zeus47