W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl  Podajnik trzeszczy Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona2 / 2Następna stronaOstatnia strona
2018-02-03 16:43
  caffe23 Posty: 1244 Ostrzeżenie: 0
A co w dzisiejszych czasach się nie psuje?
Wyobraźcie sobie, że mam w piwnicy starą lodówkę, kupioną w 1981r i jest sprawna i nigdy nie naprawiana
2018-02-03 16:45
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
W dzisiejszysz czasach to burgery z McDonalada sie nie psują
2018-02-03 17:05
  adkwapniewski Posty: 408 Ostrzeżenie: 0
Panowie możecie odpowiedzieć na nurtujące mnie pytania z wyższych postów ?

Macie może fotki innych ślimaków osadzonych w gnieździe ? Chciałbym porównać.

2018-02-03 17:18
  karoka65 Posty: 3425 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Adaś z pały Ci nie odpowiem ile tego trzpienia jest, musiałbym iść zmierzyć, w razie gdyby u kogoś wybiła godzina "W" leży na regale.
2018-02-03 21:54
  Walter Posty: 169 Ostrzeżenie: 0
Pochwal się kolego, po ilu sezonach się rozleciał ten kocioł?
2018-02-03 22:29
  adkwapniewski Posty: 408 Ostrzeżenie: 0
Podajnik. 4 lata z hakiem. 
2018-02-03 22:48
  Walter Posty: 169 Ostrzeżenie: 0
Dziwne że producenci nie chcą wykonać łożyskowania tego elementu, chociażby z brązu.
2018-02-03 23:35
  caffe23 Posty: 1244 Ostrzeżenie: 0

Ten trzpień się po prostu wytarł dlatego jest teraz taki mały dzyndzelek.
Gniazdo się wyrobiło, coraz więcej zmielonego węgla wchodziło do gniazda (widać na Twoich zdjęciach) ślimak się kręcił i przy co raz większej, jajowatej dziurze ślimak opadał i wycierał się trzpień w coraz większy stożek.
Wytarł się również z długości bo niemożliwe aby fabrycznie wchodził w gniazdo 5mm. Gorszej jakości żeliwo? A może jakaś niedoróba.

U mnie w palniku burner otwór zrobił się jajowaty ale nie aż tak mocno jak u Ciebie. Trzpień ślimaka być może się starł, nie porównywałem z nowym, nie mierzyłem suwmiarką, gołym okiem nie było widać różnicy. Nie jest wytarty w stożek i nie starł się z długości. 
dodane 2018-02-03 23:35Jeszcze raz się przyjrzałem Twoim zdjęciom i coś mi się wydaje, że może to być jednak jakaś niedoróbka - wada fabryczna, lub z drugiej strony ślimaka brak jakiejś podkładki. Nie znam tego palnika.
Powinno być widoczne na ściance wokół gniazda odznaczające się koło od kręcącego się przeciwzwoju, który powinien przylegać do ścianki palnika a tego nie ma. Sworzeń powinien wchodzić cały w gniazdo. Jak od początku wchodził tylko 5mm w gniazdo to dla tego wycierał się tworząc stożek.
2018-02-03 23:40
  adkwapniewski Posty: 408 Ostrzeżenie: 0

@caffe23Wytarte jajo nie jest do pełnej głębokości otworu. Luz między "pierwszym" zwojem a ścianą komory nie jest za duży ? Może otwór na zawleczkę w ślimaku nie jest w tym miejscu w którym powinien ... ?

Naprawiałeś palnik czy wymieniłeś ? Jeśli wymieniłeś to na jaki ? 

@Walter 
Łożyskowanie - możesz rozwinąć ? Jeśli chodzi o zwykłą tuleję z brązu to jak "zamocować" w żeliwie - ECuSn7 ? Spróbować nie zaszkodzi - wymiana palnika i tak wisi w powietrzu. 
2018-02-03 23:43
  caffe23 Posty: 1244 Ostrzeżenie: 0
Wymieniałem ślimak i ten element w którym się ten ślimak kręci.
Przeczytaj wyżej co napisałem w dodanym.
2018-02-04 05:30
  Walter Posty: 169 Ostrzeżenie: 0
Rozwiercić, albo roztoczyć otwór obsadczy, tuleje zrobić z flanszą w której są nawiercone otwory, takie same otwory wywiercić w korpusie elementu zamykającego palnik, nagwintować i przykręcić. Na czop ślimaka dorobić tulejkę i nabić na zużyty element, nawiercić otwór przez tulejkę do czopa ślimaka, nagwintować i wkręcić śrubkę, żeby się tuleje nie obracała.(lub otwór wykonać na wskroś) spasowanie połączenia musi być z lekkim luzem, żeby całość po nagrzaniu się nie zakleszczyła.
2023-02-26 18:01
  Jarek_Sieradz Posty: 38 Ostrzeżenie: 0
Jeżeli ogniwo ma większą sprzedaż to inwięcej będzie reklamacji. Ja mam podobny objaw. I chyba na wiosnę czeka mnie wymiana ślimaka i tego ostatniego segmentu palnika w którym jest gniazdo.
Pierwsza stronaPoprzednia strona2 / 2Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: Piecstrumykowa