W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Kilka pytań o piec Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona3 / 4Następna stronaOstatnia strona
2017-11-24 01:06
  leON22 Posty: 6508 Ostrzeżenie: 3
To jak w jej przypadku najlepiej chronić powrót , zaworem 4D 
2017-11-24 01:23
  bodziasty Posty: 1921 Ostrzeżenie: 0
Ona ma tam różnicy jak teraz patrze 10 stopni - to pewnie by podnieść zadaną na 55 - wtedy skoczy powrót na 45 i wystarczy, a na dom to juz zaworem wyreguluje.
Ma termostaty na grzejnikach - chyba nie ?
2017-11-24 07:08
  gmaj22 Posty: 2240 Ostrzeżenie: 0
Gdyby miała termostaty to by się u niej wszyscy nie gotowali i nie musiałaby wyłączać pompy. Oj Panowie. prześcigacie się w radach a wniosków nie wyciągacie.
2017-11-24 13:20
  leON22 Posty: 6508 Ostrzeżenie: 3
Oj tam , gmaj22 tak ja wiedziała , że ma zawór 4D , którym również można sterować temp. wew. Tylko koleżanka zaczęła swoją przygodę z paleniem   z "grubej rury" od ustawień dla zaawansowanych i krzywej grzania . Ustawiła taką temp. , że kociołek nie mógł jej osiągnąć , na szczęście ma Nas i wcale nie prześcigamy się w radach , tylko jak ktoś coś zauważy , to logicznym jest , że każdy chce pomóc i tyle  Chyba o to w tym wszystkim chodzi na tym Forum,  tym bardziej że to kobieta ( nie ubliżając nikomu ale nie jeden facet , nie radzi sobie z ustawieniami też kiedyś miałem problem ) Najważniejszy jest EFEKT tych rad , który widać na wykresie , pozdrawiam
PS. Przy okazji , Pati wyłącz w ustawieniach tą pompę mieszającą , którą widać na schemacie , a której fizycznie   ma . Możesz również delikatnie podnieść temp. zadaną kotła na 53 st , żeby na powrocie osiągnąć zalecane min.42 st ( jak zwiększysz moc , musisz również delikatnie zwiększyć czas podawania paliwa np. na 6s i zmniejszyć korektę nadmuchu na -2% ) , reszta ustawień w trakcie , powodzenia
2017-11-24 23:33
  sp9rcr Posty: 15 Ostrzeżenie: 0
Haha, no rzeczywiście na szczęście mam Was. xD
Wykresy faktycznie się zmieniły teraz bardziej przypominają, te, które masz Ty leON22 niżeli, które miałam jeszcze 2 dni temu. xD
Ustawienia pozmieniałam tak jak pisaliście, widzę, że piec mniej pali ekogroszku
Tylko, że ja nie umiem tej pompy chyba wyłączyć. Klikam, klikam i coś nie gra. A ona ciągle jest na schemacie ustawiona na OFF, to może wystarczy tylko zmienić ochronę powrotu na coś innego. Chyba, że pompą może być ten mały, biały baniak obok pieca?
2017-11-24 23:38
  leON22 Posty: 6508 Ostrzeżenie: 3
Witam , Ustawienia- zaawansowane-ochrona powrotu-Wyłącz , Funkcja pompy dodatkowej - Wyłącz Minimalna temp. powrotu 42 , temp.załączania pomp 40 st
2017-11-24 23:44
  sp9rcr Posty: 15 Ostrzeżenie: 0
leON22 napisał » 2017-11-24 23:38
Witam , Ustawienia- zaawansowane-ochrona powrotu-Wyłącz , Funkcja pompy dodatkowej - Wyłącz Minimalna temp. powrotu 42 , temp.załączania pomp 40 st


Dzięki
2017-11-25 15:36
  leON22 Posty: 6508 Ostrzeżenie: 3
Pati , podnieś jeszcze tą max temp w Obwody CO - Obwód CO1- Zawór 4D na 50 st , bo jak będzie zimno , znowu będziesz pisać dlaczego nie dogrzewa pomieszczeń Teraz już wiesz o co kaman , z ustawianiem temp. za zaworem 4D , jak nie dogrzewa to podnosisz temp. o jedno góra dwa oczka i obserwujesz i odwrotnie Ta temp. obniżona jest po to , że jak np. przegrzewa Ci pomieszczenie przy zadanej temp za zaworem 38 st to sterownik automatycznie obniża temp. o 2 st żeby obniżyć temp wew. ot cała filozofia Zrób jeszcze doktorat na temat statystyk i będzie git Tu masz lekturę co i jak ->STATYSTYKI powodzenia
dodane 2017-11-25 15:36Witam , coś jest nie tak :( Kociołek długo dochodzi do zadanej temp. może zmniejsz na 52 st Powrót widzę ok , ale teraz temp.wew. niższa od zadanej  Zmień tą zadaną powrotu na 40 st ,załączanie pomp na 35 st , i korektę dmuchawy daj na 0 , powodzenia
2017-11-25 23:07
  gmaj22 Posty: 2240 Ostrzeżenie: 0
leON22 tam jest nie tak....Z bardzo dużą dozą prawdopodobieństwa tam przy ustawieniu zaworu na połowę, przegroda jest poziomo. Zrobiłem kilka testów zdalnie i widać ze zdjęć, że zawór powinien otwierać w LEWO. Ustawione w sterowniku było natomiast w PRAWO. Tak zrobiono, żeby zawór działał właściwie, ale wyłącznie w skrajnych położeniach. W pośrednich zaś nie działa jak należy.  Sugeruję, żeby dla świętego spokoju ściągnąć ten napęd i zobaczyć trzpień. 
Często spotykany błąd i wałkowany już nie raz na forach.
2017-11-26 00:00
  sp9rcr Posty: 15 Ostrzeżenie: 0
Dziękuję bardzo za zaangażowanie i wszelaką pomoc. Jeszcze nie jest idealnie, ale coraz bliżej celu i rozwiązania problemów z piecem.
Mam nadzieję, że w razie czego znowu mi pomożecie i mogę śmiało na liczyć na forumowych fachowców.

Dekiel od zaworu 4D sprawdzę i w razie czego zwrócę się do firmy montującej.

Pozdrawiam
Patrycja
2017-11-26 09:56
  gmaj22 Posty: 2240 Ostrzeżenie: 0
Tu nie chodzi o "dekiel" a o trzpień/oś zaworu pod siłownikiem. Sytuacja dziś wyglada lepiej, ale zasługa tu bardziej stabilnej instalacji z dużą ilością wody w obiegu. Zawór 4D w zasadzie jest w jednej pozycji. Gdyby tam były termostaty i podpięty bojler CWU, wykres tak by nie wyglądał:


Praca ciągła w eCoal-automat

Co zaś do kotła, to problemy jakie przy nim wynikają, to wg. wielu opinii niezbyt udany model oraz jego przewymiarowanie w stosunku do zapotrzebowania budynku.

2017-11-26 11:15
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Gmaj na grupowym też jesteś w stanie osiągnąć taki wykres,  warunek taki jak tutaj,  wszystko na sztywno bez jakichkolwiek zmiennych wartości,  stały odbiór pompa na jednym biegu.  
Moim zdaniem ecoal fajnie sprawdza się w instalacjach grawitacyjne lub z jedną pompa o stałym i ciągłym poborze mocy z kotła 
2017-11-26 18:29
  gmaj22 Posty: 2240 Ostrzeżenie: 0
Wiem, że na grupowym również to możliwe. Nie możemy jednak koleżanki od razu we wszystko wtajemniczać, bo nam stąd ucieknie

PS: A co tam się zaczęło dziać po 13-stej?

dodane 2017-11-26 18:29
2017-11-28 10:35
  Milenamagdalena Posty: 36 Ostrzeżenie: 0
Prosze o podpowiedz.  Jezeli wylacze regulator pokojowy,pogodowy  I ustawie stala temp na zaworze 4d to moze okazac sie ze bede miala albo za chlodno albo za goraco w pomieszczeniu? Myslalam o ustawieniu troche wyzszej ale instalator mowil ze mam ochrone Przed przegrzaniem pieca podlaczona ze zbiornika wyrownawczego do jakiegos przelewu do kanalizy I wraca to do grzejnikow. Stwierdzil ze jezeli pozamykam zawory na grzejnikach to dojdzie do przegrzania pieca :-( Czy jestem wiec skazana aby jednak dobrze dobrac ta krzywa grzewcza aby temp byla odpowiednia w pomieszczenia.  Z gory dziekuje za podpowiedz 
2017-11-28 12:00
  sq9tbu Posty: 1240 Ostrzeżenie: 0
Automatyka pieca nie pozwoli na zagotowanie wody czy przegrzanie pieca. Ja mam za zaworem ustawione 45 i głowice na grzejnikach ustawiane jak chcę i nie mam problemu z przegrzaniem pieca. Regulator pogodowy to tylko krzywa grzania pieca w zależności od tem. zewnętrznej. Im zimniej na dworze tym piec bardziej podnosi temperaturę. Ja tego nie używam , mam stałą temp na piecu 58 a na powrocie min. 45 Krzywa grzewcza nie służy do odpowiedniej temp. w pokojach.
2017-11-28 12:03
  gmaj22 Posty: 2240 Ostrzeżenie: 0
Krzywa kotła - NIE, krzywa zaworu - TAK, jeśli brak głowic termo.
2017-11-28 14:12
  karoka65 Posty: 3425 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Milenamagdalena napisał » 2017-11-28 10:35
Myslalam o ustawieniu troche wyzszej ale instalator mowil ze mam ochrone Przed przegrzaniem pieca podlaczona ze zbiornika wyrownawczego do jakiegos przelewu do kanalizy I wraca to do grzejnikow. Stwierdzil ze jezeli pozamykam zawory na grzejnikach to dojdzie do przegrzania pieca :-

Nie wpuszczaj więcej tego barana do kotłowni.
dodane 2017-11-28 14:12Dzisiaj dzwonił gościu któremu wycieka olej z przekładni, jakiś następny "geniusz" znaczy fachowiec powiedział mu żeby się tym nie przejmować bo olej jest tam do niczego nie potrzebny.
2017-11-28 14:12
  Milenamagdalena Posty: 36 Ostrzeżenie: 0
karoka65 napisał » 2017-11-28 14:08
Milenamagdalena napisał » 2017-11-28 10:35
Myslalam o ustawieniu troche wyzszej ale instalator mowil ze mam ochrone Przed przegrzaniem pieca podlaczona ze zbiornika wyrownawczego do jakiegos przelewu do kanalizy I wraca to do grzejnikow. Stwierdzil ze jezeli pozamykam zawory na grzejnikach to dojdzie do przegrzania pieca :-

Nie wpuszczaj więcej tego barana do kotłowni.

Dziekuje 
2017-11-28 14:31
  karoka65 Posty: 3425 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Wybacz że zwykłem nazywać rzeczy po imieniu
2017-11-28 14:38
  gmaj22 Posty: 2240 Ostrzeżenie: 0
Ja również, choć brakuje odwagi na forum i wolę to robić na priv.
Pierwsza stronaPoprzednia strona3 / 4Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: