Forum  eCoal.pl v3.5  Propozycja zmian Subskrybuj
First pagePrevious page3 / 3Next pageLast page
2017-12-17 02:06
  adam3773 Posts: 43 Ostrzeżenie: 0
Bardzo proszę o tryb wakacyjny/ zimowisko 
2017-12-17 11:05
  minertu Posts: 1961 Ostrzeżenie: 0 MINERTU.EU
bigesdiges napisał » 2017-12-05 10:34
Witam, czy jest możliwość uwzględnienia ręcznego sterowania zaworem 4D w trybie ecoal? Np. ustawienie go na mieszanie 50% i żeby puszczał na grzejnik to co wyjdzie a nie zadaną temp. Mam na grzejnikach termiki, sprawa wygląda tak, że jak się zamkną to zawór dochodzi do 10% zmniejszając temp, piec nie dogrzewa, później się coś otworzy i temp w obiegu spada, zawór się  otwiera ale piec nie ma zapasu nagrzanej wody, zawór otwiera się prawie na 100%, temp powrotu spada, piec z zadanej spada o 10 stopni i grzeje na 20kW zamiast lekko pykać.  Lepiej gdyby pracował i ustawić sobie stałą mieszania i regulować na pokojach termikiem. Wiem, że mogę wyłączyć w CO zawór 4D, ale wtedy tracę informację o temp za zaworem i możliwość sterowania siłownikiem nawet w trybie ręcznym.
Możliwe , że będzie taka opcja. Obecnie jest w fazie testów. Co prawda na sterowniku Pello ale to nie ma znaczenia. Moja instalacja ma dużo wody i otwarcie nawet 100% bardzo ją destabilizuje. Na tę chwilę u mnie otwarcie max jest ustawione na 35%
2017-12-19 23:26
  nemesis-17 Posts: 7 Ostrzeżenie: 0
Proszę o zwiększenie limitu pokoi do 30 sztuk.
2018-03-22 10:15
  Michal_T Posts: 20 Ostrzeżenie: 0
minertu napisał » 2017-12-17 11:05
bigesdiges napisał » 2017-12-05 10:34
Witam, czy jest możliwość uwzględnienia ręcznego sterowania zaworem 4D w trybie ecoal? Np. ustawienie go na mieszanie 50% i żeby puszczał na grzejnik to co wyjdzie a nie zadaną temp. Mam na grzejnikach termiki, sprawa wygląda tak, że jak się zamkną to zawór dochodzi do 10% zmniejszając temp, piec nie dogrzewa, później się coś otworzy i temp w obiegu spada, zawór się  otwiera ale piec nie ma zapasu nagrzanej wody, zawór otwiera się prawie na 100%, temp powrotu spada, piec z zadanej spada o 10 stopni i grzeje na 20kW zamiast lekko pykać.  Lepiej gdyby pracował i ustawić sobie stałą mieszania i regulować na pokojach termikiem. Wiem, że mogę wyłączyć w CO zawór 4D, ale wtedy tracę informację o temp za zaworem i możliwość sterowania siłownikiem nawet w trybie ręcznym.
Możliwe , że będzie taka opcja. Obecnie jest w fazie testów. Co prawda na sterowniku Pello ale to nie ma znaczenia. Moja instalacja ma dużo wody i otwarcie nawet 100% bardzo ją destabilizuje. Na tę chwilę u mnie otwarcie max jest ustawione na 35%

Jak tam wyniki testów. Jestem ciekaw terminu wprowadzenia tego rozwiązania.
2018-11-25 16:24
  energotop Posts: 63 Ostrzeżenie: 0
Napisać nie zaszkodzi... Przy załączonej opcji FUNKCJA POMPY DODATKOWEJ>POMPA MIESZAJĄCA przy załączeniu się pompy CWU do grzania CWU wydaję mi się że praca pompy mieszającej jest bezzasadna. Oczywiście dotyczy to kotłów z dwoma króćcami powrotu. 
First pagePrevious page3 / 3Next pageLast page
Users on-line: arlen, dzdza, Kiler5, Mariuszr70, peter14ekoplus, rpaf

Recently added

Josef Jansa - dom

See more

Wyszukiwarka

Wpisz moc kotła do wyszukiwarki - zobaczysz wszystkie kotł...

See more

Bruli.pl

Chcesz dowiedzieć si więcej o sterowniku bruli.pl ?...

See more

eCoal.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej o sterowniku eCoal.pl ?...

See more