W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  bruli.pl v3.5  Czas do opróżnienia podajnika Subskrybuj
2017-10-01 10:02
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Witam. 
Czy zauważył ktoś jakąś różnicę w liczeniu czasu pracy przez podajnik? 
Używam ciągle tego samego węgla workowanego. Do niedawna czas do opróżnienia podajnika miałem ustawiony na 450 min (125 kg) i mniej więcej się zgadzało. Od jakichś dwoch miesiecy zauważyłem, że piec piszczy o węgiel, a w podajniku jeszcze sporo. Ostatni zasyp wystarczył na ok 535 minut pracy. To prawie 20% wiecej niż kiedyś. Są trzy opcje: albo producent węgla oszukuje znacznie mniej niż wczesniej (cena węgla też wtedy poszła nieco w górę), ale zasyp 5 worków tak samo mieści się w podajniku, jak wcześniej, albo sterownik błędnie liczy czas pracy, albo krasnoludki w nocy dosypują po trochu do podajnika. 
2017-10-01 13:27
  karoka65 Posty: 3425 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Wystarczy że węgiel jest trochę grubszej frakcji i będziesz miał taką różnicę.
2017-10-01 18:20
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Ciekawe, węgiel ten sam, co zwykle. Frakcja również nie odbiega od standardu, a typów wegla przeszlo przez piec masa. Z przewagą miału (Jaret), innym razem grube kawałki i czas się w miarę zgadzał. Zobaczę jak po następnym zasypie. 
2017-10-02 12:28
  sq9tbu Posty: 1240 Ostrzeżenie: 0
Jest inny węgiel a wydaje Ci się że ten sam, jest cieplej na dworze, zmieniłeś jakiś parametr lub zona np zakręciłeś termostaty  z 5 na 4. Przyczyn wiele. Ustaw na nowo czas większy i obserwuj.
2017-10-02 13:29
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
@sq9tbu zużycie węgla, a czas do opróżnienia zasobnika to dwie różne sprawy. Zużycie mam co zasyp inne, chociażby ze względu na temperaturę.
2017-10-02 16:40
  _Kb_ Posty: 136 Ostrzeżenie: 0
Też zauważyłem u siebie różnice rzędu kilka% w czasie opróżnienia zasobnika.
Myślę, że parametrów wpływających na wydajność ślimaka jest wiele
- wynikające z paliwa jak: rodzaj węgla (gęstość, tarcie, skłonność do kruszenia się), granulacja, wilgotność
- wynikające z tego co dzieje się na palniku - temp.podajnika (część węgla zgazowuje w podajniku albo nie), długość cyklu podawania (30 x 4s nie koniecznie poda tyle samo co 10 x 12s)
- inne czynniki - poziom paliwa w zasobniku (inny nacisk), zużycie podajnika (z czasem będzie podawał coraz mniej /s bo rośnie szczelina między obudową a ślimakiem)  ...i pewnie jeszcze inne
2017-10-02 18:41
  sq9tbu Posty: 1240 Ostrzeżenie: 0
Mnie tego nie musisz tłumaczyć. Napisałem Ci przyczyny innego liczenia czasu.
Użytkownicy online: dominikvrbka, LeszekZ, mario1978, tomwoj