W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eSterownik.pl  Ustawienia zaawansowane, wersja Premium Subskrybuj
2017-07-15 16:15
  wiktoriano Posty: 279 Ostrzeżenie: 0
Witam.

Proszę ES o przeanalizowanie tematu wersji Premium z zaawansowanymi ustawieniami sterownika.
Dokładniej mówiąc chcę sobie sam wszystko ustawić, na tyle bym chciał ingerować by niepoprawna konfiguracja mogłaby uszkodzić kocioł lub instalację, oczywiście nie mam takiego zamiaru, ale ma to zamiar przekazanie wam jak bardzo miałyby być te ustawienia zaawansowane. Nie chcę tu ingerować w sam cykl spalania, ale to co się dzieje przed i po nim i w jakim momencie. 
Dlaczego? dlatego bo ten sterownik jest dla mnie zbyt mało konfigurowalny, pomimo że w porównaniu z innymi sterownikami na rynku jest tutaj i tak dużo opcji.

Dostęp do wersji premium były płatny np. 100 lub 200 zł jednorazowo.

Temat do analizy czy od razu odrzucony czy może w zależności od chętnych?
Kto jest chętny za takim rozwiązaniem to proszę się podpisać. 

Pozdrawiam
2017-07-17 08:02
  seba Posty: 1423 Ostrzeżenie: 0 ELEKTRO-SYSTEM
Jakich ustawień Ci brakuje w sterowniku?
2017-07-27 21:10
  wiktoriano Posty: 279 Ostrzeżenie: 0

Zmiany polityki na androidową czyli użytkownicy piszą zadania/skrypty, a Wy akceptujecie i zamieszczacie na stronie, czyli zadań, które mógłby sterownik wykonywać na podstawie napisanego skryptu przez użytkownika zaakceptowanego przez ES i pobranie go ze strony ES i umieszczenie go na karcie pamięci sterownika by pominąć autoryzację, 
np. Zadania permanentne 
[Jeśli temp. mniejsza niż zadana włącz cykl grzanie.]
[Jeśli temp. większa niż 75 włącz pompkę CWU]

To są przykładowe zadania, które teraz sterownik wykonuje, ale ja bym chciał osiągnąć (ktoś już wcześniej o tym pisał) by np. sterownik przed cyklem zrobił przedmuch na 60% przed cyklem grzania lub w podtrzymaniu. 
W trybie letnim by pompka od CWU włączała się na 1min - postuj 3minuty - 1 min. praca.

Obecnie by włączyć pompkę CWU na 1 godz lub 2 godz. muszę wykorzystywać programator do tego czyli 24h obniżona temperatura o 13, a jak chce włączyć na godzinę to włączam +1, a temp cwu ustawiona na 60. Nie do tego służy programator, ja go wykorzystuje do spalania drewna na ruszcie dodatkowym w kotle z Defro gdzie jest dodatkowa klapka bo bez dodatkowego powietrza to nawet suche drewno jak pieprz się nie spali. 

Gdyby wykorzystać sterownie ciągiem znaków url to na karcie pamięci było umieszczone zadanie 
Zadania dodatkowe
/zadanie 1/ "CWU +1"
[włącz pompkę cwu][time=3600]
[pomiń tryb auto] (bo w trybie auto nie da się włączyć pompki)

Włączam plik z rozszerzeniem *.bat
http://ip_sterownika/setregister.cgi?device=zadanie 1
lub
Aplikacja mobilna / zadania dodatkowe / zadanie 1

Na takiej podstawie mając dostęp do przekaźników (dom1, dom2) można by nawet zmieniać moc pompki, oczywiście wymaga to napisania połowy sterownika od podstaw, ale szybsze rozwijanie się. 

To są tylko przykłady, pomysłów jest więcej, nie tylko moich, każdy mógłby sobie wdrożyć swój. 

dodane 2017-07-17 23:11/zadanie 2/ Brama
[odczytuj parametry co 1sec]
[otwórz bramę] 
[czekaj 3 min.]
[zamknij bramę]
[odczytuj parametry co 5min.]
dodane 2017-07-22 20:14Zbyt skomplikowane?
Nieopłacalne?
Czy nie wiem co mówię? 
dodane 2017-07-27 21:10
seba napisał » 2017-07-17 08:02
Jakich ustawień Ci brakuje w sterowniku?

Co najmniej:
- Ustawienia dla trybu lato i zima osobno
- Zapamiętywanie ustawień spalanego paliwa z możliwością własnej nazwy
- Możliwości indywidualnego ustawienia temp. kiedy się ma włączyć pompka CWU (75 st.)
- Możliwości indywidualnego ustawienia temp. kiedy się mają włączyć pompki (80 st.)
- Przedmuch z możliwością ustawienia mocy i czasu przed rozpoczęciem cyklu spalania.
- Możliwość włączenia pompki cwu na +1h +2h
- Obwód CO 2 nie działa w trybie lato

Wymieniać dalej?
Użytkownicy online: 11305, dymyprzegini, heniekwi, soniuchna84, tomasz41, tsyrek, UkmBoiler