W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl  Instalacja fotowoltaiczna w zastępstwie kotła Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona174 / 188Następna stronaOstatnia strona
2022-12-15 23:00
  lulekp Posty: 33 Ostrzeżenie: 0
Nie zauwazyle problemow z polaczeniem wifi
dodane 2022-12-15 22:58
marcinbb napisał » 2022-12-15 22:03
Kolejna sprawa poleganie na "lokalsach". Lokals to może wpaść wymienić sprężarkę, którą wyjmie z pobliskiego sklepu/dystrybutora. Jednak na odpalenie musi wpaść autoryzowany serwis. Serwis wiele rzeczy może zdiagnozować "zdalnie" jak masz pompę zapiętą do internetu... jednak to serwis z którym próżno szukać kontaktu.


Ja bym poszedł na "hardcore" ustawił zadaną 60*C i zobaczył czy pompa wesprze się grzałkami. Jeśli tak zrobi to znaczy że albo masz płytkę z tej samej "zwalonej" serii (ponoć było ich 100000 szt.), albo za mało czynnika i sprężarka nie daje rady i trza dobić czynnika.

Jeśli masz za mało czynnika to wymiennik na zewnątrz nie będzie się równomiernie oszraniał (będą paski które w ogóle nie są zaszronione).


Juz cala noc jechalem na grzalkach, co prawda na 55 ale szlo.
jak mowielm, grzalki od razu startuja jak ustawie na STANDARD
Jeslei chodzi o serwis, to tak - mam na mysli lokalny autoryzowany - sa dwa blisko.

A jezlei chodzi o zaszronienie, to akurat teraz pompa cala biala jest.

dodane 2022-12-15 23:00
Ameno25 napisał » 2022-12-15 22:55
Masz moc invertera na 5 , nie wiem czy to chodzi o kW ,  ale może masz ograniczenie do 5kW dlatego pompa nie może ogarnąć wyzszej temp , lub w trybie eco max temp zasilania jest wlasnie 40

dodane 2022-12-15 22:55Masz moc invertera na 5 , nie wiem czy to chodzi o kW ,  ale może masz ograniczenie do 5kW dlatego pompa nie może ogarnąć wyzszej temp , lub w trybie eco max temp zasilania jest wlasnie 40


Czyli co - cos poblokowane ?
Niby w opisie, ze powinna grzac do 60 stopni. 
2022-12-15 23:04
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

Ameno chodziło o moc pompy niby masz ustawione 5 a pompa powinna jechać na 7,1kW bo taką moc potrafi osiągnąć w normalnych temperaturach. Jęśli szroni się równomiernie to za mała pompa że przy -10*C nie ogarnia temperatur.
Pytanie czy jak były temperatury po -2 do -7*C włączała grzałki?
2022-12-15 23:06
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Odszukaj w menu opcje gdzie sie ustawia moc invertera i zwieksz , lub przełacz z trybu eco , kazdy producent ma jakies tam swoje widzi mi sie , u mnie tryb eko to  mozliwosc konfiguracji drugiej krzywej , mozna go nawet nastawic by grzał mocnciej niz komfortowy , wiec to tylko taka nazwa , ale np u Ciebie moze byc juz  zaprogramowany w sensie ze ma jakies domyslne ustawienia wlasnie zeby pompa grzała ekonomicznie , wiec mozliwe  ze ogranicza temp zaslania 
2022-12-15 23:09
  lulekp Posty: 33 Ostrzeżenie: 0
marcinbb napisał » 2022-12-15 23:04

Ameno chodziło o moc pompy niby masz ustawione 5 a pompa powinna jechać na 7,1kW bo taką moc potrafi osiągnąć w normalnych temperaturach. Jęśli szroni się równomiernie to za mała pompa że przy -10*C nie ogarnia temperatur.
Pytanie czy jak były temperatury po -2 do -7*C włączała grzałki?



Tak, grzalki sie wlaczaly nawet przy 0 stopni
dodane 2022-12-15 23:09
Ameno25 napisał » 2022-12-15 23:06
Odszukaj w menu opcje gdzie sie ustawia moc invertera i zwieksz , lub przełacz z trybu eco , kazdy producent ma jakies tam swoje widzi mi sie , u mnie tryb eko to  mozliwosc konfiguracji drugiej krzywej , mozna go nawet nastawic by grzał mocnciej niz komfortowy , wiec to tylko taka nazwa , ale np u Ciebie moze byc juz  zaprogramowany w sensie ze ma jakies domyslne ustawienia wlasnie zeby pompa grzała ekonomicznie , wiec mozliwe  ze ogranicza temp zaslania 



Wlasnie przeszukuje sterownik, zeby cos znalezc
2022-12-15 23:14
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Ameno nikt w menu nie zmieni trybu pracy sprężarki, to jeśli jest to zaszyte w czeluściach menu serwisowego. Żaden producent nie da Ci opcji zmiany pompy z 5 na 7,1kW zmianą 1 parametru.

dodane 2022-12-15 23:14
lulekp napisał » 2022-12-15 23:09
Tak, grzalki sie wlaczaly nawet przy 0 stopni

Więc telefon na serwis bo żadna pompa nie uruchomi grzałek przy 0*C, jakiś debilny Haier za 12k zł. zrobi to przy -12*C, mój Galmet przy -15*C a to pompy o jakieś 5-7% mniej wydajna niż Twój split.

Strzelam że to ta płytka jak u mojego kuzyna.


Pytanie dodatkowe grzałki przy 0*C włązała tylko podczas deszczu (ogólnie wilgotnego powietrza), i brała śladowe ilości prądu czy jechała na grzałkach pobierając ponad 5kWh

2022-12-15 23:24
  lulekp Posty: 33 Ostrzeżenie: 0
Tak, opcja tylko do odczytu - jezeli chodzi o moc inwertera.
Juz napisalem email do ogolnego polskiego serwisu - bo przeciez nikt nie odbiera.
I bede dzwonil do serwisu lokalnego, a i do firmy, ktora to zakladala. 
Ale z tego co mowili, to zaczynaja dopiero z Aristonem wiec nie licze na odpowiedz.

A nie zwrocilem uwagi czy akurat padalo. Ale wiecje jak 3,5kWh to nie pokazywalo

W sumie dobrze, ze za tydzien cieplej bedzie, to przetestuje grzalki powyzje 0 stopni.
dodane 2022-12-15 23:24A i pytanie: czy ta ewentualna wymiana "plytki" to ramach gwarancji robili ?
2022-12-15 23:26
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
marcinbb napisał » 2022-12-15 23:14
Ameno nikt w menu nie zmieni trybu pracy sprężarki, to jeśli jest to zaszyte w czeluściach menu serwisowego. Żaden producent nie da Ci opcji zmiany pompy z 5 na 7,1kW zmianą 1 parametru.

Marcin co za głupoty znów pleciesz , ja mogę sobie moc swojej pompy zmieniać dowolnie , oraz ograniczać prąd invertera , co lepsze osobno moc dla CWU i osobno dla CO , i jeszcze lepsze że   te nastawy mogę zrobić dla lata i zimy osobno 
2022-12-15 23:29
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

Ty chcesz grzałki testować powyżej 0*C, moja grzałka 3kW była testowana dopiero przy ponad -15*C. Ty masz pompę ciepła czy kocioł elekrodowy?

Chłopie masz coś zje*ane w pompie i to nie jest czas na testowanie grzałek powyżej 0*C.

2022-12-15 23:30
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Dodatkowo mogę podać temerature dla jakiej pompa ma osiagąc max mocy , ogólnie użytecznych ustawień mam sporo , ale porównując do Vaillanta u barata to tam już jest   wszystko poblokowane , a raczej  takie jakby automatyczne , podajesz temp jaka ma byc w domu i ster  sam ustala co i jak ma isc 
2022-12-15 23:38
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

Ameno ja pewnie mogę nawet zmienić rpm obrotów wiatraka, częstotliwość sprężarki, ustawić deltę na 20*C ale nie robię tego. Producent chyba wie lepiej niż ja?

@lulekp tak jednak czas Cię zabije - przede wszystkim dodzwoń się na serwis miej papier w postaci nr. zgłoszenia, gdzieś na mailu czy nagraną rozmowę. Oni w Aristonie mają różne jazdy, a w razie W jest słowo przeciw słowu. Mojemu kuzynowi obiecali "słownie" że oddadzą mu kasę za to co grzałki zjadły przez ich awarię - do dziś nie oddali.
2022-12-15 23:56
  lulekp Posty: 33 Ostrzeżenie: 0
marcinbb napisał » 2022-12-15 23:38

Ameno ja pewnie mogę nawet zmienić rpm obrotów wiatraka, częstotliwość sprężarki, ustawić deltę na 20*C ale nie robię tego. Producent chyba wie lepiej niż ja?

@lulekp tak jednak czas Cię zabije - przede wszystkim dodzwoń się na serwis miej papier w postaci nr. zgłoszenia, gdzieś na mailu czy nagraną rozmowę. Oni w Aristonie mają różne jazdy, a w razie W jest słowo przeciw słowu. Mojemu kuzynowi obiecali "słownie" że oddadzą mu kasę za to co grzałki zjadły przez ich awarię - do dziś nie oddali.



No i tak bede robil.
serwis i niech szukaja przyczyny - a moze juz beda wiedziec od razu jak sie zapoznaja ze sprawa 

Nie chodzilo mi o testowanie jako takie grzalek, tylko o upewnienie sie, ze faktycznie jest problem
2022-12-16 00:03
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

Chłopie życzę Ci tego z całego serca... jednak znam serwis Ariston`a... i mam bardzo złe doświadczenia, obyś miał inną ekipę która ma jakiś sprzęt w małym busie.
Jeśli nie ogarną tematu przy jednej wizycie wiedz  ze to "potrwa".
2022-12-17 15:04
  lulekp Posty: 33 Ostrzeżenie: 0
Witam
Maly update do tematu.
Serwis zadzialal bardzo szybko.  Co prawda tylko majlowo rozmawialismy, ale jednak zadzialali.
Okazuje sie ze po zdalnym sprawdzeniu pompa jest  niby w porzadku. 
Wynika z z tego,ze pompa przy -7 moze dogrzac wode tylko do 40 stopni.
Dane mojej pompy:
+7 C    7,2 kW
0 C    6,8 kW
-7 C     5 kW
-20 C    3,5 kW

Nie za bardzo rozumiem jednak pracy pompy.
Pompa jest niby wysokotemperaturowa, a okazuje sie, ze jednak nie jest.
Spodziewalem sie, ze pompa jest w stanie bez grzalek jednak te 50 stopni osiagnac. Jak to jest ze piszecie ze Wasze pompy do -20 nie uruchamiaja grzalek? W czym rzecz ?

I takie narzuca mi sie pytanie z w zwiazku z tym: czy jak grzeje grzalka to tylko dogrzewa - tzn: sprezarka grzeje do 40, a grzalka reszte do wymaganej ? Czy po prostu grzeje calosc. Jak to wyglada w praktyce.

lulekp
2022-12-17 16:24
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
lulekp napisał » 2022-12-17 15:04
..Wynika z z tego,ze pompa przy -7 moze dogrzac wode tylko do 40 stopni....
To żart ?
2022-12-17 18:13
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

@lulekp  Odpowiedź serwisu nazwał bym kiepskim nieprzemyślanym żartem. I odebrał bym to jako strzał w pysk.
Jeśli pompa przy -7*C dogrzewa do 40*C to spytaj do jakiej temperatury dogrzewa przy -20*C.
Moja pompa 8,4kW też przy -20*C ma moc 3,5kW ale wiem że to spokojnie starczy do zagrzania bufora 400l do 50*C i to bez najmniejszego problemu.

Popatrz na yt kanał: "Działka i ja" ma tę pompę w wersji 7kW i nie narzekał. Za styczeń 2022 pompa mu zjadła 600kWh więc czysto teoretycznie 20kWh/dobowo. Jakoś nie widzę tu pracy grzałek.


Skontaktuj się z nim i porozmawiaj sobie co jak gdzie i dlaczego a później wal do serwisu jak to jest że u niego działa a u Ciebie już nie.

2022-12-17 18:30
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
marcinbb, zaś go tak nie dołuj. Dowie się tu, że go zbywają, to powalczy, będzie wiedział co gadać. Jedzie na tym wózku co my.
2022-12-17 18:46
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

@verb masz rację moja pompa od września jedzie tylko na grzałkach dziś moje dziewczyny myły się wyjątkowo w ciepłej wodzie. Dla mnie niestety wody nie starczyło, myłem się w wodzie ze studni miała pewnie z 6*C ale to i tak cieplejsza woda niż temperatura powietrza. Przyjdą rachunki za prąd na wiosnę to ten co ma najwyższy dostaje od nas dobrą flaszkę na opłakiwanie. Uprzedzam pytanie ogrzewający węglem/pelletem/gazem i prądem 1:1 udziału w konkursie nie biorą. Aha posiadacze PV piszą ile pompa zjadła a nie ile było w magazynie.
2022-12-17 19:00
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

Czekaj, czekaj, bo chyba nie rozumiem. Dajesz flaszkę za najwyższy rachunek ? To się zgłaszam hehe. Nie mam PV jakby co. Może się streszczę i napiszę tak: w kozie spaliłem cztery duże klocki, i mam w domu 26st hehe. CWU nagrzewam grzałką do 55st za grosze w porównaniu do PC. Ale moje PC było, jest, i chyba będzie zjebane, choć w poniedziałek zaś mają przyjechać. Chyba nawet qrwa kawy im nie dam, bo mam ich dość hehe.
Żartuję
2022-12-17 19:11
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

Ja to mogę dać berberuchę w dowolnym oprocentowaniu, sklepowych trunków nie pijam zresztą piwo też swoje Jestem samowystarczalny.
Myślałem że zrobimy zrzutkę na flaszkę komuś na opłakiwanie wysokiego rachunku za prąd.

Powiedz że kawę dasz jak naprawią
2022-12-17 19:17
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
No dam hehe, nawet jak nie naprawią. Ja to starej daty jestem, daję jeść i pić A barbeluchę 70volt to lubię bardzo jak coś
Pierwsza stronaPoprzednia strona174 / 188Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: baseball81, Hajnel, jurkus, kamilkadlec, tony75, wujek22