W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl  Instalacja fotowoltaiczna w zastępstwie kotła Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona125 / 188Następna stronaOstatnia strona
2021-01-26 23:17
  sebsa Posty: 766 Ostrzeżenie: 0
marcinbb napisał » 2021-01-26 20:16
sebsa napisał » 2021-01-24 23:41
Tu kolega sformułował zdanie, tworząc tezę, że wszystkie kotły po tej dacie będą musiały być zezłomowane. Tymczasem to nieprawda. Dotyczy to tylko kotłów klasy niższej niż 5. Przynajmniej odnoszę to do uchwały sejmiku województwa łódzkiego. Choć i ona nie odbiega w znaczący sposób od np śląskiej uchwały.

"Kotły pozaklasowe będzie trzeba wymienić przed 1 stycznia 2023 roku, z kolei kotły 4 i 5 klasy należy wymienić do 1 stycznia 2027 roku." lub do śmierci technicznej.
źródło: https://dedietrich.pl/blog/wymiana-kotla-grzewczego-a-ustawy-antysmogowe-woj-lodzkie/



Dokładnie tak napisałem. Odnosiłem się tylko do wcześniejszego Twojego zdania, gdzie piszesz o naszych kotłach węglowych. Część z nich spełnia wskazane kryteria, więc nie będzie musiała być złomowana/utylizowana i co tam jeszcze. Spokojnie będzie mogła sobie pracować nawet po tym 2030r do którego też nawiązałeś nie wiedzieć czemu. Tylko tyle. Szkoda kontynuować dyskusję na tym wątku.

2021-01-26 23:45
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

Jak rozumiesz zdanie: "z kolei kotły 4 i 5 klasy należy wymienić do 1 stycznia 2027 roku." coś tu jest niezrozumiałe czy nie rozumiesz odniesienia do "śmierci technicznej" a może klinicznej kotła bo tego nie określili.
Taki eSterownik może sam zadecydować które elementy będzie sprzedawał lub nie, i to oni zadecydują czy sprzedadzą Ci korpus kotła czy śrubkę o określonej twardości do podajnika.
OK niby na początku będą przymykać oko na pewne rzeczy, ale od razu widać kto czym i jak pali i zgłoszenie od razu leci, po nocach mogą palić ale nos wywącha a dym z komina potwierdzi.

Albo jedziemy w gaz albo w prąd, skoro gazu nie ma prosty rachunek się nam wydarzył będziemy grzać pruntem.


2021-01-26 23:58
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
Dylemat ma ktoś, kto ma jedno i drugie  
2021-01-27 00:20
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

leON na gazie musi zarobić Rosja, i Polska która ten gaz kupuje od Rosji a sprzeda Tobie. Więc już masz 2 "osoby" które na tym zarabiają a na koniec jeszcze jakieś VAT, akcycy i inne.
Jeśli chcesz być zależny od Rosyjskiej ceny gazu, i Polskich podatków idziesz w gaz bo rok w rok będzie podwyżka. Jak idziesz w prunt to płacisz tylko "naszym" za eksport pruntu zza naszych granic - jednak cena jednostkowa jest ta sama czy ten prunt z Nieniec, Litwy czy Ukrainy.
2021-01-27 07:16
  sebsa Posty: 766 Ostrzeżenie: 0
marcinbb napisał » 2021-01-26 23:45

Jak rozumiesz zdanie: "z kolei kotły 4 i 5 klasy należy wymienić do 1 stycznia 2027 roku." coś tu jest niezrozumiałe czy nie rozumiesz odniesienia do "śmierci technicznej" a może klinicznej kotła bo tego nie określili.
Taki eSterownik może sam zadecydować które elementy będzie sprzedawał lub nie, i to oni zadecydują czy sprzedadzą Ci korpus kotła czy śrubkę o określonej twardości do podajnika.
OK niby na początku będą przymykać oko na pewne rzeczy, ale od razu widać kto czym i jak pali i zgłoszenie od razu leci, po nocach mogą palić ale nos wywącha a dym z komina potwierdzi.

Albo jedziemy w gaz albo w prąd, skoro gazu nie ma prosty rachunek się nam wydarzył będziemy grzać pruntem.




Rozumiem wszystko doskonale. Niestety we wskazanym przez Ciebie odnośniku jest błąd. Dlatego nie warto podpierać się tego typu źródłami tylko szukać oryginalnej wersji uchwały jak ta poniżej.


http://powietrze.lodzkie.pl/uchwa%C5%82a-antysmogowa/projekt-uchwa%C5%82y-antysmogowej


Kopciuchy i inne bezklasowe muszą być wymienione do 1 stycznia 2023r. Kotły klasy 3 i 4 do 1 stycznia 2027. Kotły klasy 5 mogą być eksploatowane nadal. Dlatego tylko zwróciłem uwagę na samym początku. Bo znakomitej części użytkowników Twoje stwierdzenie o "naszych kotłach  i "2030" po protu nie dotyczy.




2021-01-27 07:22
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
Przecież mój OEP_16kW 4klasa, bez rusztu awaryjnego ( rusztodeflektora ) , a obecnie z deflektorem ceramicznym to 6klasa  , zgłoszę poprawkę do uchwały 
PS. Po 1 stycznia 2027r mogę zezłomować tylko oryginalny rusztodeflektor
2021-01-27 08:15
  Djack Posty: 51 Ostrzeżenie: 0

Jednak Unia Europejska dąży do BEZemisyjnej przyszłości. I to już za 30 lat. A co z gazem ziemnym? Jaką przyszłość ma w planach Europy surowiec, który był do tej pory preferowany, jako wsparcie dla przerywanych dostaw energii ze źródeł odnawialnych.
Otóż – żadnej. Gaz ziemny, takim, jak go znamy, ma zniknąć z powierzchni ziemi, no… przynajmniej europejskiej ziemi. Ma zostać zastąpiony mieszanką nisko lub zero-emisyjnych gazów, takich jak biogaz, biometan, wodór czy syntetyczny metan.


http://szczesniak.pl/gaz-ziemny-eu


Gazwonicy mają jeszcze trochę czasu, no chyba że jak już się uporają z węglem to postanowią jednak trochę to przyspieszyć - ostatnio Gazprom dla inwestorów wydał notatkę nt. braku ukończenia Nord Stream 2.
2021-01-27 10:38
  sebsa Posty: 766 Ostrzeżenie: 0
Na pewno Holandia zakazuje użytkowania gazu jako źródła ogrzewania. Podobny proces ma miejsce chyba również w Austrii.
2021-01-27 12:10
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

Do mnie zaczynają lawinowo wpadać mieszkańcy z pytaniem kiedy gaz, kiedy gaz?? Mówię grzecznie że o ile podłączą OSP i szkołę to bardzo wątpię że tak dużą wioskę jak naszą obejmie infrastruktura gazowa. Chwile pogadam i mówię że poza gazem są jeszcze pompy ciepła, ale nie bo one są na prunt. Ale kompletnie zapominają o tym że pakując się w gaz muszą zapłacić porównywalne pieniądze (projekt, przyłącze, kocioł gazowy, wkład do komina lub przewiert przez ścianę. A i za gaz będą musieli płacić w zależności od humoru Putina i ile nasz nieRząd będzie chciał na tym dodatkowo zarobić. Więc problem gazu dotyczy sporej większości wsi i od tak nikt tego nie rozwiąże.

Nie wiem kto taką politykę planuje ale za blokowaniem możliwości spalania węgla w niższych kotłach powinna iść równolegle alternatywa. A nie jak to u nas podatek cukrowy wprowadzają, a w zamian za to idziesz do sklepu kupujesz za 25 zł. syrop Pepsi/Coca cola/Mirninda/7-up i robisz z syropu 7-9l słodzonego gazowanego napoju.

Niestety patrząc przez pryzmat tego co się dzieje teraz u nas w kraju obawiam się że jak wszystkie branże pozwą skarb państwa to dopierdzielom nam podatki od wszystkiego, albo tak będą drukować nowe banknoty 1000zł że inflacja podskoczy do takiego poziomu że idąc do sklepu po chleb pieniądze będziemy wozili taczkami. I wtedy ojczyzna się obudzi i radośnie spali ten przybytek na ul. Wiejskiej w centrum Warszawy przy pomniku tak... Cichociemnych Spadochroniarzy AK
2021-01-27 16:41
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
leON22 napisał » 2021-01-27 07:22
Przecież mój OEP_16kW 4klasa, bez rusztu awaryjnego ( rusztodeflektora ) , a obecnie z deflektorem ceramicznym to 6klasa  , zgłoszę poprawkę do uchwały 
PS. Po 1 stycznia 2027r mogę zezłomować tylko oryginalny rusztodeflektor

Leon ruszt to jedno i z tą 4-tą klasa to bym też nie szarżował. Pamiętam że była mocna kłótnia kilka lat do tyłu gdzie to jeszcze Zawijan prowadził ją z niejakim Jareckim79 producentem kotłów z okolic Pleszewa ( starsi stażem wiedzą o kim piszę ) chodziło o to że do tej 4-ej klasy brakowało na świstku eko plusa jednego parametru który jest wymagany do 4-ej klasy. Mnie już przestały interesować te rzeczy i nawet nie powiem Ci o jaki parametr chodziło. Zobacz sobie na świadectwie Twojego kotła czy gdzieś masz napisane że ma 4-tą klasę, nie ma tam takiego zapisu, masz tylko zapisz że kocioł ma badania na Znak Bezpieczeństwa Ekologicznego gdzie ta nazwa była jakby to delikatnie napisać wymysłem ICHPW w Zabrzu, oni mieli swoje jabłuszko a Łódź swoją śliwkę. Masz jeszcze wykaz parametrów kotła i jak pisałem wcześniej o ile dobrze pamiętam to brakuje tam jednego parametru do tej 4-ej klasy.
Mogłem też coś tam pokićkać, stary się robię ale coś takiego było a na pewno można to sprawdzić jak komuś zależy, mi już nie zależy
2021-01-27 16:53
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
Wiesław, a ten wpis na tabliczce znamionowej kotła?


Dodatkowo kocioł był dotowany z UM wydział OŚ , dali całego tysiaka  
2021-01-27 19:15
  Rotaz Posty: 68 Ostrzeżenie: 0

leON22

...a jak paliłes "molem weglowym", to nawet mogłeś ocierać sie o 5 klasę....

2021-01-27 19:28
  pitaszek Posty: 104 Ostrzeżenie: 0
Dla naszych kotłów, gdzieś na stronie Ogniwa znalazłem takie dokumenty:
  
2021-01-27 19:53
  slaw007 Posty: 238 Ostrzeżenie: 0
Czyli znaleźli pellet i na mocy minimalnej zmieścili się z emisją tlenku węgla poniżej 500mg/m3. Wyszło im 499,2mg/3. Na groszku sadzi 817,8 mg/m3.
Dlatego trzeba było tak przesunąć wykres sprawności spalania by na 30% mocy nie mierzyć na 4,8kW, a na 6kW i tak powstał EkoPlusM 20kW.
Zresztą większość producentów kotłów zrobiła "myk", by na tych 30% mocy mieć w miarę dobre spaliny i kotły 4klasy stały się 5klasą
2021-01-27 20:57
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Leon kiedyś były inne czasy nawet na świstek GIGu który nie miał akredytacji do badania kotłow jak się okazało ludzie dostawali dotacje, wystarczyło że kocioł miał jakiś świstek, miał zapisane w DTR że nie posiada rusztu awaryjnego i miał 5 lat gwarancji i już była dotacja. Pewnie dlatego też Ogniwo dało wszystkim 5 lat gwarancji bo było tak że na OEP było 4 lata i wtedy nie można było dać dotacji albo miały 5 lat ale wtedy musiał to zamontować autoryzowany a żeby interes się kręcił to zdecydowano że wszyscy będą mieć 5 lat.
Nastepnie zaczęły się następne kombinacje z papierologią o czym wspomniał slaw i nie dotyczy to tylko Ogniwa żeby nie było.
Co się zmieniło? to że parametry wyższe, papierki droższe a dalej nie ma to nic wspólnego z ekologią, wystarczy popatrzeć na to forum, najtańszy węgiel gdzie kupić, jakiś miały, groszkomiały i wszystko co ślimak tylko da radę podać i jest palne.
Kocioł ma utrzymać parametry przez 6 godzin na stanowisku badawczym i tutaj kończy się ta cała ekologia drodzy panowie.
Powiem Wam że odwiedzają mnie też ludzie z czech,  wiadomo ostatnio  wirus-świruś ale mimo że u nich są bardzo duże dotacje do kotłów to wielu nie chce tych pieniędzy.
Wiecie dlaczego? bo tam są kontrole i gdyby podczas takiej kontroli jego komin  puścił do atmosfery to czego nie powinien bo nasypał jakiego goowna do zasobnika to dotacja do zwrotu i jeszcze tak mu dopier....lą że będzie mu ciepło cała zimę nawet jak w piecu nie będzie palił. 
Tutaj też by się to przydało i pewnie prędzej czy później tak będzie.
2021-01-27 21:01
  tryt Posty: 486 Ostrzeżenie: 0
https://airly.org/map/pl/
Producenci robią "myki", a nasze dzieci i wnuki nam tego nie wybaczą. Trucizna leci w powietrze i wszyscy nią oddychamy. To gorsze od koronawirusa. Polecam załączoną mapkę

2021-01-28 00:10
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Tryt jaki koronawirus??? Gdzie on jest? chyba tylko w d*pie!
Gołębiewski nie ma kasy na utrzymanie. Zgadnij kto chce go kupić? Tak nasz nieRząd bo dobra lokalizacje i teraz już tani jest.
Smog tak jednak nadal nie ma pomysłu jak go zlikwidować. Założymy ciepłe pompy to odetną prunt bo za dużo pruntu wzieliśmy.

Na koronkę na świecie zginęły 100000 osób. Szkoda że na raka nikt nie zginął, wypadków brak, i a choroby współistniejące robią takie statystyki że chłop spadł z drabiny... zginął na miejscu ale miał koronkę.
2021-01-31 19:42
  -adek Posty: 41 Ostrzeżenie: 0
Podsumowanie stycznia...

Najgorszy styczeń odkąd mam instalacje.  Leon raz jeszcze dzięki za ten plik super sprawa.


2021-01-31 20:11
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
Nie ma za co, podziękuj Romanowi, @tryt to jego robota  
dodane 2021-01-31 20:11
2021-01-31 20:30
  przemekoep10kw Posty: 232 Ostrzeżenie: 0
Ja tyle instalacja 4kw
Pierwsza stronaPoprzednia strona125 / 188Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: AdamJas, DLA_KRYSI, Kiler5, slawekwasilewski, Szido