W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl  Instalacja fotowoltaiczna w zastępstwie kotła Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona114 / 188Następna stronaOstatnia strona
2020-09-06 13:31
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Skąd jesteś?
2020-09-06 13:52
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
Z profilu wynika, że z Brzeszcza koło Oświęcimia, czyli małopolska  
dodane 2020-09-06 13:52U mnie PV montowała firma Soleko z Oleszna, widzę że w Krakowie też jest przedstawiciel, Soleko  
2020-09-06 15:34
  simko1 Posty: 421 Ostrzeżenie: 0
dokładnie, Brzeszcze koło Oświęcimia. 
2020-09-06 19:45
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
Firm montujących PV przybywa jak grzybów po deszczu i trzeba uważać żeby się nie "nadziać" i dać oskubać przez oszustów z pseudo firm j/w  Osobiście wybrałem Soleko, która prosperuje już kilka lat , chociaż na miejscu również miałem kilka i kilku domokrążców ze spotkaniami w szkole na temat PV . Jak zwykle cena zrobiła swoje , zaufałem im i jestem zadowolony . Co i jak znajdziesz wyżej w tym temacie na jego początku
2020-09-06 20:39
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Ostatnio trafiłem na Viessmana - i tu uwaga gwarancji NIE MA! Znaczy jest jak co miesiąc płacisz 60 PLN, jest też opcja 48 PLN/m-c ale płacisz już za każdą naprawę. Jeśli nie chcesz płacić miesięcznie płacisz rocznie 480 PLN za jednorazowy przegląd/rocznie. I tak przez 10 lat Więc umowę czytać od deski do deski czy nie ma płatnych serwisów, jakiś ubezpieczeń czy innych pierdół.


Niestety już ostatni dzwonek na instalowanie PV ten rok i koniec. Za 3-5 lat przestanie obowiązywać opust - bo za dużo PV się zrobiło. Już są plany jakiejś stałej opłaty za każdy 1kW na dachu, i mamy iść w magazyny energii (oczywiście które będą kontrolowane przez naszego molocha ZE). Więc zamiast akumulatorów kupujemy inwertery off gridowe z akumulatorami aby legalnie odłączyć się od sieci, no chyba że jakimś cudem opamiętają się ci na górze. Ale jeśli minister już teraz zapowiada co mu po łbie chodzi a pomyśleć że opust miał być 15 lat a tu po 4 latach zmienia zdanie
2020-09-08 15:23
  simko1 Posty: 421 Ostrzeżenie: 0

hej. 
Na razie takie oferty dostałem.


2020-09-08 19:03
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

Wybrał bym pierwszą ofertę i zestaw standard lub ze względu na moc ostatnią ofertę z inwerterem Huawei.
Froniusa nie bierz ze względu na generowany hałas przez jego wiatrak, oraz dyskusyjną gwarancję która wynosi 5 lat (7 jeśli zapłacisz za robociznę).
2020-09-08 19:06
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
Potwierdzam Fronius trochę wyje 
2020-09-08 20:40
  tryt Posty: 486 Ostrzeżenie: 0
ciekawe (a raczej mało ciekawe), co wodzowie narodu wymyślą w temacie opustów. Bo coś tam zaczynają majstrować. Macie jakieś informacje?
2020-09-08 22:00
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

@tryt są 2 drogi optymistyczna zachęcą nas kasą na magazyny energii, i JUŻ, lub??. Po 4 latach zrezygnują z opustów ( choć miały obowiązywać 15 lat ). Oczywiście to ZE będzie je kontrolowały (nasze magazyny) kiedy ładować/kiedy oddawać w sieć.
Wersja pesymistyczna, zabierają opust i za oddaną energię do sieci ( ich akumulator płacisz) i wtedy pakujemy manele kupujemy inwertery off gridowe i kilka akumulatorów i nieRząd zabiera sobie nasze przyłącza, liczniki i nie sprzedaje naszego prądu sąsiadom. Więc jesteśmy off grid - i żadna opłata nas nie dotyczy. Możemy rozdawać prąd sąsiadom bo mamy gest szczególnie w lato.

NieRząd z jednej strony ma miliony MWh z naszego prądu zarobku, a z drugiej im sieć przeciążamy - Co lepsze nie wiem



2020-09-09 08:10
  simko1 Posty: 421 Ostrzeżenie: 0
Marcin,  nie rozumie. napisz który zestaw jest ok(z tych co mi zaproponowali)- najlepiej podając jego cene. 
wiecie może jak to wygląda w rzeczywistości z tym zwrotem 5k Na mój prąd i z zwrotem przy rozliczeniu podatku?
Ile można że zwrotu podatku dostać przy cenach podanych powyżej i czy faktycznie jest to realne? 
zakup instalacji za gotówkę.  
2020-09-09 08:19
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

Chłopie zapłacić za Ciebie też mam?
Nic od siebie nawet nie chce się sprawić co Ci wysłali?
TO:


LUB TO:

2020-09-09 08:58
  przemekoep10kw Posty: 232 Ostrzeżenie: 0
Rozliczenie roczne powinno być wtedy gdy zamontują ci licznik a nie w grudniu i ta prognoza to jest chore wymyślają na naszą niekorzyść dostawcy prądu nie są bankiem żeby obracać twoimi pieniędzmi. 
2020-09-09 11:10
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Przemek byś dziś doszedł do władzy byś dziś starał się to zmienić, jutro dzwoniąc do swojej żony "Pani Prezes" pytasz:
- Cześć co robisz?
- Nic...
- A której teraz Spółce Skarbu państwa?


I widzisz jak życie może być zajebiste, jeśli chcesz to wprowadzasz sobie zakaz lotów nad swoim domkiem i 600m wokół niego a mieszkasz w środku niczego pod Skierniewicami. Dziś mówisz że do Hiszpanii nie można latać bo tam Covid, a jutro siedzisz u kumpla na jachcie na Hiszpańskiej Riwierze. Że nawet zakaz lotów z Hiszpanii wprowadzają dzień po Twoim powrocie. Zobacz oni mają takie fazy, a Ty nawet po najlepszej kokainie w marzeniach byś na to nie wpadł. Powiem więcej byś rok ćpał codziennie i byś na to nie wpadł co oni robią.
To jest zupełnie inna liga i problemem absolutnie nie jest to że oni nas okłamują, ale że my tego nie zauważamy.
2020-09-09 22:57
  bodziasty Posty: 1921 Ostrzeżenie: 0
marcinbb napisał » 2020-09-06 20:39
Niestety już ostatni dzwonek na instalowanie PV ten rok i koniec. Za 3-5 lat przestanie obowiązywać opust - bo za dużo PV się zrobiło. 

Bądź dobrej myśli - może władza sie zmieni i nie wejdzie to. 
2020-09-14 08:42
  simko1 Posty: 421 Ostrzeżenie: 0
na południowej części dachu zmieszcze Max 6 paneli pozostałe 6 na wschód i zachód (po 3).
O ile spada wydajność tych skierowanych  na wschód i zachód w stosunku do tych na Południe ?
2020-09-14 16:04
  Radek_Skoc ... Posty: 59 Ostrzeżenie: 0



tak mniej więcej w skali roku.
Ogólnie w jednym stringu przy połączeniu szeregowym WSZYSTKIE panele powinny mieć ten sam kierunek i pochylenie. Oczywiście są inne rozwiązania, ale nie dla 12 paneli...

2020-09-16 06:42
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Panowie od  fotowoltaiki , czy znacie jakaś stronke gdzie śa podwane aktualnie najnowsze najlepsze panele , i reszta gratów do instalacji ? 
Chciałbym sobie sam sklecić taka instalacje , ale poszukuje jak narazie wiedzy w tym temacie , intersuje mnie zakup jakis dobrych paneli , nie koniecznie topowych ale dobrych sprawdzonych , oraz wiedza odnośnie szczegółow , kąt nachylenia , i takie tam  istotne rzeczy  
2020-09-16 08:53
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Z fotovoltaiką jest podobnie jak z motoryzacją czy elektroniką, raczej nigdy tego nie dogonisz bo co dzisiaj jest niby najnowsze to za rok będzie zapomniane. Może inaczej, przestarzałe.
2020-09-16 16:39
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
Sam się nieraz zastanawiam , co bym teraz wybrał . Jest tego tyle , że "szczęka opada" dobrze, że maseczka ją podtrzymuje  Tak jak pisze Wiesław , technika idzie do przodu Obecnie najmocniejszy panel PV na rynku, to monokrystaliczny SunPower SPR V MAX3-400 , o mocy nominalnej 400Wp  Z inwerterami jest podobnie , są mniejsze , cichsze i mocniejsze Co za tym idzie ? Większa moc instalacji i zajmuje mniej miejsca na dachu ale efekt ten sam

Pierwsza stronaPoprzednia strona114 / 188Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: