W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl  Instalacja fotowoltaiczna w zastępstwie kotła Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona88 / 188Następna stronaOstatnia strona
2020-01-14 18:29
  tryt Posty: 486 Ostrzeżenie: 0
"Po ptokach" nie jest, bo mogę to zmienić. Miałem ofertę podniesioną o 18 stopni na południe. Ale na razie wolę na płasko
2020-01-14 18:29
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
tryt napisał » 2020-01-14 18:22
Instalacja wschód - zachód od tej tylko na wschód lub tylko na zachód (ponoć) różni się tylko bieżącym zużyciem. Pozysk jest taki sam, tylko, jeżeli powiedzmy zużywasz więcej prądu po południu i masz kierunek na zachód, to zyskasz, bo nie oddajesz do magazynu.
Oczywiście - to tylko to, co wyczytałem, nie praktyka

Kto Ci tak naopowiadał? ja Ci może troche inaczej powiem, chcesz żeby instalacja produkowała Ci prąd tylko do południa czy tylko po obiedzie?
Ja wolę żeby cały dzień. Kapujesz?
2020-01-14 18:35
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

Tryt... jest po ptokach bo proponujemy Ci lepsze rozwiązania, czasami nawet najlepsze możliwe ale idziesz w zaparte że wolisz na płasko i że tabelka pokazuje 87% uzysku. Gdybym patrzył na tabelki bo musiał bym rezygnować z hobby krótkofalarstwo bo mi anteny zasłaniają panele.
A jak zobaczysz na wykres od 2016r to powiedz że anten tam nie ma, dla ołatwienia pierwsza instalacja 3,3kW odchylona 20* na zachód od pd.

2020-01-14 18:51
  tryt Posty: 486 Ostrzeżenie: 0
Marcin - to nie jest pójście w zaparte. Bardzo źle znoszę burze, moje zdrowie psychiczne jest dla mnie jednak ważniejsze od kilowatów prądu
dodane 2020-01-14 18:51i gratuluję pięknych pozyskow prądu  
2020-01-14 19:01
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

Tryt podjąłeś decyzję.

Moim prywatnym zdaniem najgorszą z możliwych, a Twoje zdrowie psychiczne i ilość kWh jak widać nie idzie w parze z wydawanymi pieniędzmi. Ponieważ ogarnięta ekipa wie że piorunochron musi być wyższy niż najdalej oddalony panel PV, dodatkowo każda instalacja na dachu jest uziemiona do ziemi prętem najczęściej 3m. Ale nie będę Ci opowiadał o zabezpieczeniach jak boisz się burzy.

Chłopie jak pisałem: "Nie no OK będzie zajebiście". Dla ekipy montującej to.

A uzysków mi gratulować nie ma co karoka tu ma MOC, ja mam ochłapy na 4 inwerterach i 2 dachach.
Tryt powodzenia... pamiętaj że próbowaliśmy Cię przekonać do zmiany koncepcji, pamiętaj też że twoja świadoma decyzja i twoje wydane pieniądze. Z mojej strony i chyba karoki zrobiliśmy bardzo wiele... jak widać coś nie pykło.
2020-01-14 19:15
  tryt Posty: 486 Ostrzeżenie: 0
nie o pioruny się obawiam, a o wichury. Widziałem, jak leciał dach sąsiada, fragmenty zbierali 300 m od domu
dodane 2020-01-14 19:15wiem, że mi dobrze życzycie i cenię Wasze dorady
2020-01-14 19:21
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

Wyciągnij wnioski.

I wybacz ale z mojej strony to wszystko, jeśli argumenty nie trafiają szkoda czasu. Powodzenia i dumy z każdorazowego patrzenia na dach.


Tymczasem Borym lasem - jak to mój kumpel gadał.
2020-01-14 20:12
  Pink01 Posty: 198 Ostrzeżenie: 0
Jak firma nie jest jakaś typu krzak, to poproś o symulację dla wszystkich trzech rozwiązań ( E, EW, E ze zmianą kąta ) - to jest  na standardowym programie robione, w parę minut Ci przedstawią ile dostaniesz z jakiej konfiguracji. Zresztą powinni dla siebie to robić na etapie projektowania instalacji - i raczej na pewno zrobili. Na pocieszenie Ci powiem że też mam SEE - i jest OK. Od zachodu musiałbym ciąć drzewa a sam je sadziłem i rosły razem z moimi dziećmi, wolę dołożyć jakiś panel do całości SEE niż je ruszyć. Są jeszcze względy estetyczne - podniesione panele na większości dachów wyglądają po prostu paskudnie.
2020-01-14 20:28
  tryt Posty: 486 Ostrzeżenie: 0
Pink01 napisał » 2020-01-14 20:12
Jak firma nie jest jakaś typu krzak, to poproś o symulację dla wszystkich trzech rozwiązań ( E, EW, E ze zmianą kąta ) - to jest  na standardowym programie robione, w parę minut Ci przedstawią ile dostaniesz z jakiej konfiguracji. Zresztą powinni dla siebie to robić na etapie projektowania instalacji - i raczej na pewno zrobili. Na pocieszenie Ci powiem że też mam SEE - i jest OK. Od zachodu musiałbym ciąć drzewa a sam je sadziłem i rosły razem z moimi dziećmi, wolę dołożyć jakiś panel do całości SEE niż je ruszyć. Są jeszcze względy estetyczne - podniesione panele na większości dachów wyglądają po prostu paskudnie.

lejesz miód na moje skołatane serce  
2020-01-14 20:36
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Jak to dobrze że wszyscy twierdzą że to ma wyglądać nie działać. Ja bym na waszym miejscu zakopał pod ziemią po co dachy szpecić ;D
2020-01-14 20:51
  Pink01 Posty: 198 Ostrzeżenie: 0
Ma działać i wyglądać. To się wzajemnie nie wyklucza. Dobrze ułożona, zwarta instalacja wygląda i działa. A że da tych 8 czy tam 10% mniej od paskudy zwydziwianej po całym dachu - moim zdaniem chałupy wartej bańkę czy choćby i pół bańki nikt rozsądny nie oszpeci dla dodatkowych 5 stówek rocznie.
2020-01-14 21:10
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

Cieszę się że znalazłem swego następcę Pink01! 5 lat opowiadałem Wam co i jak teraz mi się już nie chce i Pink to zwietrzył. Teraz on poprowadzi ten temat a ja udaję się na zasłużoną emeryturę.


Panowie wybaczcie, są młodsi mający więcej cierpliwości dajmy spokój... LeOn, Karoka, i inni mający PV ograniczmy się w wypowiedziach. Ten wątek ma tyle pobocznych wartościowych tematów że każdy chętny jeśli poświęci kilka godzin będzie zadowolony. I będzie wiedział na co wydał pieniądze.


2020-01-14 21:31
  Pink01 Posty: 198 Ostrzeżenie: 0
Strasznie się ciskasz. Sorry, nie wiedziałem że w tym wątku jest obowiązek zgadzania się z Twoim zdaniem.
2020-01-14 21:40
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Kobra? a tak z ciekawości to pompę już założyłeś?
2020-01-14 21:47
  Pink01 Posty: 198 Ostrzeżenie: 0
Wszystko w swoim czasie. Na razie jestem na etapie pelleciaków - w gminie Wieliczka masa ludzi dotacje pochapała. No to montuję i sam też testuję przeróżne palniki, sterowniki - moje stareńkie Defro ma drugą młodość z tym całym galimatiasem.
2020-01-14 23:07
  marleyy Posty: 490 Ostrzeżenie: 0
Pink01 napisał » 2020-01-14 21:31
Strasznie się ciskasz. Sorry, nie wiedziałem że w tym wątku jest obowiązek zgadzania się z Twoim zdaniem.




nalać mu ! dobrze gada! ...bo widzisz marcinbb ma problem z normalnym i koleżenskim wyrażaniem swojego zdania dla niego kazdy kto postąpi inaczej to pajac  i tylko on tu wie co i jak bo zjadł wszystkie zeby na PV. Wszak ...jego wątek to można mu! hehe

a tak serio czasem dobrze radzi i warto go posłuchać, a czasem człowiek musi kierować się swoim zdaniem... jeżeli np stawiasz nową chatę za 700-800tyś odwaloną że ho ho i na koniec też masz sobie zrobić rusztowanie na dachu żeby lepiej działało to myślę że to kiepski pomysł. Mamy takie czasy ze mozna PV chociaż trochę wkomponować w otoczenie.... np. mamy fullblack do czarnej dachóweczki - tez powiedzą że to zło bo czarne się więcej nagrzewa i bedziesz miał spadek mocy o 1,27% w porównaniu z innymi trochę umiaru. Fajnie że chłop instaluje PV. Nie ma sensu sie obrażać i wyzywać kiedy ktoś ma inne zdanie np nt estetyki...


pozdrawiam wszystkich PV i dużo słoneczka!

2020-01-15 11:45
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
Pink01 napisał » 2020-01-14 21:31
Strasznie się ciskasz. Sorry, nie wiedziałem że w tym wątku jest obowiązek zgadzania się z Twoim zdaniem.

Nie ma takiego obowiązku ale "szacun" się należy , jak Marcin miał PV , to co niektórzy na tym Forum nie wiedzieli co to jest , mylili z kolektorami  Nawet mój kupel z kapeli, który montuje urządzenia chłodnicze i klimy, był sceptycznie nastawiony jak sobie "toto" zamontowałem na swoim dachu , bo się nie zwróci , bo u nas nie ten klimat , a teraz zamontował u siebie 16kWp
PS. Marcin - relax , nikogo na siłę tu nie uszczęśliwisz , niech każdy się uczy na swoich błędach . Mówiłeś mi jak montowałem swój zestaw , że apetyt rośnie w miarę jedzenia Wszystko się zgadza , bo szukam teraz dodatkowych kW na mój dach, żeby rok rozliczeniowy bilansować na 0 ale ostatnio to omawialiśmy , tak że kierunek jest , czekam na zastrzyk gotówki Również życzę Wszystkim jak najwięcej  nie tylko żeby mieć zysk w postaci wyprodukowanych kW ale też w życiu 
dodane 2020-01-15 11:45PS. Styczeń 2020r miło zaskakuje Można porównać produkcję  w południe zimą, a latem . Z moich 5kWp na dachu, wychodzi niestety ok.połowa mniejsza wydajność ( dziś max 48% , latem 88% )  Wniosek nasuwa się sam , kąt nachylenia paneli jest bardzo ważny 

2020-01-16 08:10
  jacekw80 Posty: 52 Ostrzeżenie: 0
Witam, zastanawiam się nad montażem paneli PV. Chciałbym to zrobić sam dlatego pomyślałem o panelach na gruncie (stelaż własnej produkcji). Dach dwuspadowy skierowany mam na wschód-zachód a za domem mam miejsce na pv. Idealne nie jest bo od wschodu są drzewa a zachodu dom.
Są jakieś programy symulujące wydajności takich instalacji uwzględniające ukształtowanie terenu? 
W jakich godzinach instalacja pracuje z najlepszą wydajnością? W miesiącach letnich mógłbym liczyć na słońce w godzinach od 8,9 rano, samo południe to brak przeszkód, natomiast po 15 mógłby pojawić się cień rzucany przez dom (wysokość około 9m). W miesiącach zimowych byłoby jeszcze gorzej. 
Zrobiłem w paincie rysunek poglądowy.



2020-01-16 23:26
  Novi Posty: 51 Ostrzeżenie: 0
Pomysł 1)  Wytnij drzewa i zburz dom. 
Pomysł 2) Zrób tą swoją konstrukcję wyższą niż dom i drzewa 
Pomysł 3) Jw. + traker (byłoby zaj@cie) 


Albo zaobserwuj drogę słońca, zaznacz cienie i weź ze dwie , trzy firmy i niech Ci powiedzą na miejscu co o tym sądzą (ONI POWINNI MIEĆ TEŻ "PROGRAMY") i daj znać to zastanowimy się wspólnie co dla Ciebie będzie optymalne. Mogą na miejscu coś zupełnie całkiem innego zaproponować.


wg. tego co piszesz to na czarno zaznaczyłem Ci na wykresie stratę ( wg. mnie b. duża)  a wykres przedstawia warunki "książkowe" 


W tym przypadku mocno bym przewymiarował instalację lub posłuchał rad z wizji lokalnej.
Pozdr. 
2020-01-18 11:24
  procho Posty: 569 Ostrzeżenie: 0
Witam kolegów
Rozglądam się za instalacją PV na dach swojego domu 
Na co powinienem zwrócić uwagę, dostaję różne wyceny róznych producentów.
Instalacja to około 4kW na połaci południowo-zachodniej. 
W wycenach otrzymuje np inwerter Afore, Fronius itp itd. 
Jedni twierdzą że Afore to chińczyk o bardzo dobrej jakości inni twierdzą że to słaby sprzęt. 
Jakie panele powinienem wybrać? monokrystaliczne?. Wiem tyle ze zależy mi na wyglądzie panela bo dach ma kąt 40 stopni i jest eksponowany w kierunku drogi - także chciałym coś w stylu full-black.
Pierwsza stronaPoprzednia strona88 / 188Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: 20_eko_plus_m_ab, Awert, macko72, Mateuszrychert