Forum  eCoal.pl  Instalacja fotowoltaiczna w zastępstwie kotła Subskrybuj
First pagePrevious page56 / 56Next pageLast page
2019-04-12 08:19
  jacekw80 Posts: 39 Ostrzeżenie: 0
Również i ja w niedalekiej przyszłości stanę się szczęśliwym posiadaczem PV (przynajmniej mam taką nadzieję).
Obecnie moje OEP10kW spisuje się dobrze i koszt 2 ton węgla po 920zł/t jest do zaakceptowania to jednak gdzieś tam w głowie pojawia się myśl żeby zamienić kociołek na coś bezobsługowego. Ostatnio w drodze pojawił się gaz lub powietrzna pompa ciepła która mogłaby współpracować z PV.
Pytanie jak zakłady energetyczne rozliczają PV w dwóch taryfach? PV najefektywniej pracować będzie w lecie w I taryfie (droższej) a pompa zimą pobierać głównie w II tańszej.
2019-04-12 11:04
  marcinbb Posts: 1029 Ostrzeżenie: 0

To Ty musisz umieć odróżnić tanią taryfę od drogiej, i tego samego musisz oczekiwać od pompy ciepła. Nie każda pompa to potrafi, a zakład energetyczny PV rozliczy tak jak Ty chcesz.
Latem pompa nada się tylko do ogrzewania cwu. zimą temat się zmienia.

Węgiel drożeje i będzie drożał, a jeszcze chwila i będziemy kupować ruski bo Polskiego nie będzie się opłacało wydobywać.
2019-04-12 22:22
  LiMat Posts: 136 Ostrzeżenie: 0
marcinbb napisał » 2019-04-11 23:33

Wiesz LiMat szkoda mi Ciebie. Bo wierzysz że rząd naprawi wszystko i off grid uchroni Cię uchroni. A prawda jest taka że w 2035r skończy się upust i będziemy kombinować jak teraz off grid z akumulatorami.
Im prędzej doświadczysz off grida tym lepiej dla Ciebie, przemyślisz że on grid jest lepszy!

Możemy być źli bo robimy zielony prąd, możemy być źli bo wysyłamy prąd do sieci i zwiększamy jego napięcie. Ale... przyszłość na tym polega. Węgiel umarł czy tego chcemy czy nie!

Nie bardzo mogę zrozumieć to co piszesz, sorry. 

Za mojego życia stosowanie węgla się w Polsce nie skończy. Znam wady off grid, dlatego miałem na myśli grzanie wody prądem stałym z paneli i bez aku. 
Przy takiej dynamice wzrostu zużycia energii elektrycznej, jedynym sensownym źródłem jej wytwarzania, jest "atom" - patrz Francja. 
Dla mnie fotowoltaika to dobre rozwiązanie dla nowego budownictwa i najnowszych systemów grzewczych. Wysoki koszt i bardzo długi czas zwrotu inwestycji mnie skutecznie zniechęcają. Czy w roku 2035 będzie tak jak piszesz, wątpię. Już przeżyłem hasła i zapowiedzi "drugiej Japonii". Twój optymizm jest zabawny ale nie mogę ci go zabronić.
Wysokie ceny energii el. mnie nie przerażają bo zawsze w Polsce były wysokie w porównaniu np. do Francji. Przeżyliśmy potop szwedzki, przeżyliśmy i radziecki, to i przeżyjemy UE ... nie mam rymu
PS. "Napięcia na pewno nie zwiększymy..."
2019-04-13 10:27
  adkwapniewski Posts: 303 Ostrzeżenie: 0
marcinbb napisał » 2019-04-12 11:04

To Ty musisz umieć odróżnić tanią taryfę od drogiej, i tego samego musisz oczekiwać od pompy ciepła. Nie każda pompa to potrafi, a zakład energetyczny PV rozliczy tak jak Ty chcesz.
Latem pompa nada się tylko do ogrzewania cwu. zimą temat się zmienia.

Węgiel drożeje i będzie drożał, a jeszcze chwila i będziemy kupować ruski bo Polskiego nie będzie się opłacało wydobywać.

Rozliczają produkcję kwotowo między taryfami czy 1:1 (kWh)  ? Do tej pory myślałem że mogę odebrać to co wyprodukowałem ale również tylko w taryfie w której była produkcja - jeśli można to jakoś rozliczyć to zaczyna się robić ciekawie - tylko pytanie jak wygląda rozliczenie
2019-04-13 21:12
  leON22 Posts: 2173 Ostrzeżenie: 0

Instalacja zamontowana 25 kwietnia 2018 r , "zrobiła" swoje
2019-04-14 09:12
  msapi Posts: 1 Ostrzeżenie: 0
Witam
Jestem nowy na forum i w temacie, dlatego jeżeli można, dopytam o kilka szczegółów dotyczących PC.
Czy te nowoczesne urządzenia gdzieś odnotowują czas pracy pompy... 
jak to z tym czasem jest by pompa z jednej strony się za szybko nie zużyła a z drugiej zbyt często nie włączała...
Mam nadzieję że wiecie o co mi chodzi.
2019-04-14 09:15
  karoka65 Posts: 2307 Ostrzeżenie: 0 Karoka-EKO
leON22 napisał » 2019-04-13 21:12

Instalacja zamontowana 25 kwietnia 2018 r , "zrobiła" swoje

Czyli wyciągnie ponad tysiaka z 1kWp jeszcze 12 dni zostało do  "rocznicy"
2019-04-14 17:42
adkwapniewski napisał » 2019-04-13 10:27

Rozliczają produkcję kwotowo między taryfami czy 1:1 (kWh)  ? Do tej pory myślałem że mogę odebrać to co wyprodukowałem ale również tylko w taryfie w której była produkcja - jeśli można to jakoś rozliczyć to zaczyna się robić ciekawie - tylko pytanie jak wygląda rozliczenie

Rozliczają produkcję i pobór w 2 taryfach. Jeśli z którejś taryfy zostaje coś do odebrania przenoszą do dowolnej drogiej lub taniej.
2019-04-16 20:31
  karoka65 Posts: 2307 Ostrzeżenie: 0 Karoka-EKO
Adaś nie wiem czy jest w ogóle sens zawracać sobie doopę taryfami przy PV. 
Ja mam G11 i raczej przy tym zostanę. 
2019-04-17 21:16

Ja również wolę być "wolnym" jak chce włączyć zmywarkę, pralkę, ogrzewanie elektryczne to włączam. Ale "fajnie" jest też siedzieć w zimnie do 22:00 i odpalić ogrzewanie elektryczne aby tanio ugrzać... ale kurna od rana siedziałem w zimnie więc po co.
OK ma to sens jak w dzień jest słońce latem, grzałką grzejesz cwu. i chłodzisz chałupę z własnego prądu (PV) a co w zimę?Taryfę zmienisz tylko raz w roku!
A jak pompa ciepła nie da rady ogarnąć ogrzewania w taniej taryfie to co wyłączysz ogrzewanie? Czy będziesz płacił więcej niż w G11?
Można przewymiarować pompę ciepła... ale po co?
First pagePrevious page56 / 56Next pageLast page
Users on-line: ania1313, anton66, lesk, smart1, tdulaj99

Recently added

Krzysztof Rybacki - dom1

See more

Wyszukiwarka

Wpisz moc kotła do wyszukiwarki - zobaczysz wszystkie kotł...

See more

Bruli.pl

Chcesz dowiedzieć si więcej o sterowniku bruli.pl ?...

See more

eCoal.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej o sterowniku eCoal.pl ?...

See more