W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Brak możliwości pracy na małych mocach Subskrybuj
2017-04-12 13:13
  DavidPL Posty: 49 Ostrzeżenie: 0
Z czego wynika fakt, że eCoal nie potrafi pracować na małych mocach?
Myślałem, że obejściem tej bolączki będzie spalanie grupowe ale minimalne parametry jakie sterownik pozwolił ustawić i tak nie pozwoliły zejść poniżej 4kW.
2017-04-12 13:58
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Dla każdego kotła jest ustalona moc minimalna z jaką może pracować automat. Jeśli odbiór ciepła jest poniżej mocy minimalnej kocioł przechodzi w tryb podtrzymania. Praca automatyczna nastawiona jest na ekologię..poniżej tej mocy drastycznie pogarsza się efektywność spalania. Pozdrawiam

2017-04-12 14:16
  DavidPL Posty: 49 Ostrzeżenie: 0
Hmmm... Niby logiczne, ale gdzie / kto ustala tą moc minimalną? I dlaczego w grupowym moce zaczynają się od 8kW?8kW to przecież bardzo dużo na dzisiejsze potrzeby.
2017-04-12 14:23
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
8kw ; 12kw itp to tylko nazewnictwo..Pod każdą nazwą kryję się czas pracy podajnika. 
Dobierając czas pracy oraz ilość powtórzeń można zmieniać moc kotła.
Moc minimalną ustala producent kotła.
2017-04-12 14:38
  DavidPL Posty: 49 Ostrzeżenie: 0
Rozumiem, że moc minimalna którą ustala producent dotyczy również spalania grupowego?
Jeśli nie to dlaczego minimalny czas pracy podajnika możliwy do ustalenia w grupowym to 2x5s?
Czy jedyny sposób na zejście poniżej zakodowanej na sztywno mocy minimalnej to praca w trybie ręcznym?
2017-04-12 14:45
  z.seczkowski Posty: 45 Ostrzeżenie: 0
Właściwie to nie rozumiem po co schodzić do jeszcze niższej mocy. 
2017-04-12 15:31
  DavidPL Posty: 49 Ostrzeżenie: 0
Naczytałem się, że podtrzymanie jest w zasadzie stanem niepożądanym. Zmniejszenie mocy pozwoliło by wydłużyć czas pracy w stanie grzania, a co za tym idzie skrócić czas pracy w trybie podtrzymania.
Ze statystyk, średnia moc kotła w styczniu - który jest najzimniejszym miesiącem roku - wyszła mi 4.2kW. Jeśli więc minimalna ciągła moc kotła którą udało mi się osiągnąć w spalaniu grupowym to prawie 4.5kW to okazuje się, że ciągła praca kotła bez częstego wchodzenia w tryb podtrzymania jest w zasadzie niemożliwa w miesiącach cieplejszych.
2017-04-12 17:01
  mnich Posty: 275 Ostrzeżenie: 0 ELEKTRO-SYSTEM /SERWIS
Wszystko ma swoje granice, do właściwego spalenia węgla na mniejszej mocy potrzebny by był mniejszy palnik.
Podtrzymanie jest stanem wyjątkowym, występuje w momencie kiedy moc kotła jest większa niż zapotrzebowanie na energię.
2017-04-12 21:44
  karoka65 Posty: 3425 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Zbudować wymiennik małej mocy nie jest problemem, problemem jest zbudowanie palnika małej mocy.
Chyba nie wyobrażasz sobie że kocioł będzie grzał CWU latem bez odstawiania czy w okresach przejściowych będzie pracował ciągle na mocy 0,5 czy 1 kW?
Nawet w ręcznym nie dasz rady bo spalisz ślimak i uszkodzisz palnik.
Jeszcze nie tak dawno nikt nie słyszał o automacie, półautomacie czy jakimś Pidzie, wszystkie sterowniki pracowały dwustanowo.
Żeby korzystać z tych nowych dobrodziejstw trzeba mieć kocioł dobrze dopasowany mocą do strat budynku co w dzisiejszych czasach a raczej obecnym budownictwie i ocieplaniu budynków staje się coraz trudniejsze a w wielu już przypadkach nawet niemożliwe.
2017-04-13 08:37
  DavidPL Posty: 49 Ostrzeżenie: 0
Doczytałem i chyba dotarło do mnie, że trochę za dużo bym chciał.
A wzięło się to stąd, że jeszcze za czasów kopciucha naczytałem się jak to nowoczesne palniki potrafią pracować w szerokim zakresie mocy od 1,5 (czy tam 2,5 - bardzo mało w każdym bądź razie) do 15kW.
Nie pamiętam gdzie to przeczytałem, ale chyba lekko kogoś poniosło. Choć w zasadzie to pewnie palnik potrafi pracować z taką małą mocą... tylko co by to było za spalanie.
2017-04-17 22:45
  minertu Posty: 1976 Ostrzeżenie: 0 MINERTU.EU
DavidPL napisał » 2017-04-12 14:38
Rozumiem, że moc minimalna którą ustala producent dotyczy również spalania grupowego?
Jeśli nie to dlaczego minimalny czas pracy podajnika możliwy do ustalenia w grupowym to 2x5s?
Czy jedyny sposób na zejście poniżej zakodowanej na sztywno mocy minimalnej to praca w trybie ręcznym?

Możesz wybrać inną drogę i zmienic opał na mniej kaloryczny wtedy i moc spadnie :0
Użytkownicy online: jamma, jnevrela, marka, moma62, romansta, slawekskrzeta, Tom24, zofia