W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  Defro Smart II  Sugestia nowej funkcjonalności Subskrybuj
2017-04-04 16:29
  reaker Posty: 45 Ostrzeżenie: 0
1. Przejrzałem wiele wykresów użytkowników i wg mnie brakuje funkcjonalności "gaszenia" wysokiej temperatury na piecu za pomocą pompy CWU.
W tej chwili jak piec osiąga 80 stopni to sterownik załącza obie pompy (CO + CWU). BŁĄD.
Myślę, że sterownik przy np 77 stopniach powinien załączyć pompę CWU, a jeśli i tak piec dobije do 80 stopni to dołączyć CO.
Dlaczego jest to dobre rozwiązanie?
- Nie tracimy energii na wyrzucenie ciepłej wody w grzejniki, tylko gromadzimy ją w bojlerze. W tej chwili jest to czysta strata w okresie letnim.
- W momencie załączenia obu pomp piec wygasza się bardzo szybko, co powoduje skraplanie oraz momentalną utratę ciepła której piec nie jest w stanie szybko nadrobić. Innymi słowy szybciej traci niż jest w stanie ją utrzymać. Co znowu powoduje osiągnięcie progu załączenia pomp i sterownik je wyłącza. Później znowu się grzeje za mocno i znowu traci za szybko i tak w kółko... (u wielu użytkowników to widziałem)
 - Czasami użytkownicy nie mają zabezpieczonych podłogówek zaworami termostatycznymi i leci do podłogi 80 stopni! A max wg producentów to 50. Powoduje to np. pękanie fug, czy rozchodzenie się podłogi drewnianej.
 - W lecie grzejniki mogą być pozamykane termostatami i nic nie daje puszczenie wody na grzejniki. A nawet gorzej, pompa CO się włączy, a woda nie drgnie bo nie będzie miała gdzie. Strata + prawdopodobieństwo uszkodzenia pompy CO.
Funkcjonalność o której piszę, wydaje mi się, że uchroni 95% przypadków zagrzania wody w piecu. Sprawdzi się przede wszystkim w lecie. W dodatku zwyczajnie oszczędzi węgiel.

2. Brakuje funkcji zabijania bakterii legionelli. Co prawda są możliwe 2 temperatury do ustawienia, ale one są zarezerwowane do codziennego użytkowania. Bakterie wystarczy zabijać raz na tydzień lub dwa.

Wszelkie uwagi mile widziane
2017-04-04 17:48
  seba Posty: 1423 Ostrzeżenie: 0 ELEKTRO-SYSTEM
Ad.1. W najbliższej aktualizacji pompa CWU będzie załączała się przy 75 deg aby schłodzić kocioł.
Ad.2. LINK
2017-04-04 19:32
  reaker Posty: 45 Ostrzeżenie: 0
Świetnie. Bardzo się cieszę, że CWU będzie się załączało wcześniej. To na prawdę mocno poprawi działanie kotła. 



Jeśli chodzi o legienelle to nawet jeśli to jest mało potrzebna funkcja i nie koniecznie przydatna, to wiele klientów będzie się cieszyło że sterownik taką funkcjonalność ma. 
To tak jak w reklamach, po prostu dobrze jest wymienić coś na plus, nawet jeśli jest to byle co

PS Kiedy mniej więcej planowana jest aktualizacja?
2017-04-04 21:40
  wiktoriano Posty: 279 Ostrzeżenie: 0
seba napisał » 2017-04-04 17:48
Ad.1. W najbliższej aktualizacji pompa CWU będzie załączała się przy 75 deg aby schłodzić kocioł.
Dziękuję za wysłuchanie A już myślałem, że nie słuchacie klientów



To może jeszcze dodam
Jeśli Tryb CWU jest na ZAŁĄCZONY i dam +1godz to niech się przez tą godzinę idzie pompka CWU cały czas.

Bo na razie to działa tylko tak, że jak jest WYŁĄCZONY i tam +1godz. to przez 1godz jest ustawiona zadana wcześniej  temperatura, a jeśli z załączony przejdę na +1godz. to nic się nie dzieje.
2017-04-09 10:14
  reaker Posty: 45 Ostrzeżenie: 0
Miałbym jeszcze jedną prośbę, sugestię.
Dorzućcie gdzieś notatnik, np w Informacjach. 
Przeglądając urządzenia innych użytkowników wiemy wszystko o instalacji, a nie wiemy nic o domu, ociepleniu, metrażu itp. To są bardzo istotne sprawy, dzięki którym można się dowiedzieć czy ktoś ma porównywalną sytuację czy zupełnie inną, a np instalację i kocioł ten sam.
Każdy użytkownik mógłby dorzucić info o swoim domu albo coś co chciałby aby przeglądający wiedział.
2017-04-09 11:26
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
reaker  takie informacje można dodać w swoim Profilu w opisie na Forum co prawda jest tam chyba ograniczona liczba znaków ale chyba to wystarczy żeby opisać swój dom i instalację
2017-04-09 14:27
  reaker Posty: 45 Ostrzeżenie: 0
@leON22 
Wiem, miejsc do dodania takich informacji jest dużo. 
Ja np dodałem to do zakupu paliwa w statystykach, bo tam po najechaniu myszką ktoś może zobaczyć notatki
Można na forum, można w stopce, można w nazwie urządzenia itp itd.
Wolałbym aby to było usystematyzowane i żeby każdy miał sugestię "tutaj wpisz dane swojego domu".
2017-04-10 12:16
  root Posty: 9 Ostrzeżenie: 0
Mam pewną sugestię.
Regulator pogodowy (temperatura kotła) na zasadniczą wadę. Ustawiając krzywą grzania w zakresie +/- 10 stopni nastawa jest aproksymowana bez ograniczeń. Efekt końcowy, w trybie auto-lato przy nastawa kotła leci w dół w okolice temperatury CWU znacznie poniżej hipotetycznego punktu rosy kotła.
Sugeruję wprowadzenie maksymalnych górnych i dolnych nastaw lub przejście w trybie lato na sztywną temperaturę kotła.
2017-04-10 19:48
  jendrek Posty: 105 Ostrzeżenie: 0
Jak się nie mylę to krzywą grzania masz ograniczoną temp minimalną i maksymalną kotła. Tylko od Ciebie zależy do jakiej spadnie temp na kotle. 
2017-04-10 21:49
  root Posty: 9 Ostrzeżenie: 0
@jendrek, a niby gdzie się to ustawia? Jeśli masz na myśli ustawienia kotła dla temperatur +/-10 stopni to przeczytaj uważnie mój wcześniejszy post.
2017-04-11 00:41
  jendrek Posty: 105 Ostrzeżenie: 0
Jednak się mylę, w starym ecoalu istnieje temp max i min, w twoim nie mogę tej funkcji znaleźć.
2017-04-30 21:53
  reaker Posty: 45 Ostrzeżenie: 0
Przydałaby się funkcja ustawienia zadanej temperatury kotła w trybie potrzymania (letni tryb).
Dlaczego?
W trybie zimowym temperaturę trzymamy zazwyczaj około 60 stopni.
W trybie letnim (podtrzymania) nie ma potrzeby utrzymywania takiej temperatury, bo mało się dzieję w instalacji - tylko CWU, które większość ludzi ma ustawione na ok.45 stopni.
Wiem, jest możliwość ustawienia regulatora pogodowego, ale to nie to samo co na sztywno ustawiona temperatura. 

Chciałbym przetestować możliwie najniższe temperatury dla trybu lato, ale w obecnej sytuacji to wymagałoby częstych zmian w ustawianiach (przy każdym przejściu w tryb lato/zima).
2017-05-01 15:23
  wiktoriano Posty: 279 Ostrzeżenie: 0
reaker napisał » 2017-04-30 21:53

Chciałbym przetestować możliwie najniższe temperatury dla trybu lato, ale w obecnej sytuacji to wymagałoby częstych zmian w ustawianiach (przy każdym przejściu w tryb lato/zima).
Nie wiesz o czym mówisz. Poczytaj sobie o paleniu w niskich temperaturach i o niskich temperaturach spalin. 
Zapraszam na Forum.info-ogrzewanie.pl
czysteogrzewanie.pl

Jest tam na pewno, tylko dobrze poszukaj jak nie tam, to tutaj. Ludzie na tym "zęby zjedli"
Użytkownicy online: cervinka, czerskiandrzej, Oski, stajur