W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl  brak połaczenia przez rs232 i problem z otwarciem strony www Subskrybuj
2017-01-27 00:24
  jumper313 Posty: 23 Ostrzeżenie: 0
Po aktualizacji sterownika do najnowszego softu przez złącze rs 232 nie było żadnych problemów. przez serwer proxy i złącze rs komunikacja ze sterownikiem była ok. wszystko bardzo ładnie się pokazywało. Ale już żeby wyświetlić stronę www przy połączeniu przez kabel sieciowy bezpośrednio z laptopem to po wpisaniu adresu IP sterownika w przeglądarce przeglądarka pyta się tylko o login i hasło a po wpisaniu pokazuje pusta stronę www. Strone już aktualizowałem kilka razy. a po paru godzinach nie mogę się połączyć ze sterownikiem przez kabel rs w żaden sposób. już próbowałem przez przejściówkę z złącza pcimcia na rs i z usb na rs (przelotki wiem ze działają poprawnie) a przez kabel rj 45 dalej to samo. 
jakieś pomysły co mogło się stać z połączeniem przez rs i dlaczego nie wyświetla mi strony www przy połączeniu sieciowym?
przez siec połączenie jest bo aktualizacja strony przechodzi bezbłędnie tylko żadna przeglądarka po wpisaniu ip
 haseł wyświetla pusta stronę

2017-01-27 03:00
  bodziasty Posty: 1921 Ostrzeżenie: 0
U mnie antywirus (ESET) blokował przy połączeniu po sieci - spróbuj wyłączyć na chwilę.
2017-01-29 19:51
  jumper313 Posty: 23 Ostrzeżenie: 0
Dzięki Bodziasty.  Wyłączenie antywira pomogło na połączenie przez sieć lokalna. Ale dalej nie rozwiązałem problemu dlaczego nie chce połączyć sterownika przez rs232. 
2017-01-30 15:45
  mnich Posty: 270 Ostrzeżenie: 0 ELEKTRO-SYSTEM /SERWIS
Przy połączeniu po RS232 należy korzystać tylko z jednego programu, aktualizatora lub serwera proxy.
Drugą opcją jest uszkodzenie któregoś z portów.  
Najlepiej zrestartować wszystkie urządzenia i jeszcze raz sprawdzić działanie. 
Użytkownicy online: