W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Spalanie pelletu OE 16kw Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona3 / 3Następna stronaOstatnia strona
2017-11-06 17:23
  sq9tbu Posty: 1240 Ostrzeżenie: 0
Można dokupić takiego strażaka.
strażak
2017-11-06 19:20
  przemekoep10kw Posty: 232 Ostrzeżenie: 0
tylko ze żeliwo gorące i woda może spowodować pęknięcie korpusu lub slimaka a pozatym pelet nie nadaje się do tych pieców bo to nieokonomicznie lepiej to gaz wychodzi juz było to obliczane pelet jest dla bogatych snobow w tym przypadku .
2017-11-10 15:45
  Radkon1981 Posty: 59 Ostrzeżenie: 0
Odnośnie smoły i czarnego lepiku który się wytwarza podczas spalania.....problem usunięty Wystarczyło podnieść temperature spalania poprzez podniesienie obrotów wentylatora, piecyk szybciej wychodzi a i temperatura na kominie wzrasta do prawie 120 stopni. To powoduje że piecyk wypala się do sucha a i pozostałości po czarnej smole zeszły. Myślałem, że będzie miec to wpływ na zwiększoną ilość spalanego pelletu ale nie. Piecyk krócej wychodzi do zadanej temp. przez co idzie ostrzej ale krócej. Teraz jest git i średnia spalania jest na poziomie 15-16 kg pelletu na dobe.
2017-12-23 10:57
  pimpej Posty: 1 Ostrzeżenie: 0
Witam pale pelletem od czerwca, w okresie wakacyjnym do cwu a obecnie co i cwu.
Dom 220m2 połowa w podłogówce reszta kaloryfery, dom 5 letni dobrze ocieplony pali sie dobrze nie wygasa, nie cofa sie żar do podajnika przy obecnej pogodzie do pieca zaglądam raz na 6-7 dni kiedy dosypuje pellet do zbiornika (6x20kg)
Jedyny minus to szklista warstwa mażi na ściankach pieca ( przy częstym przechodzeniu w podtrzymanie) którą można łatwo usunąć dosypując na palenisko preparat - Hansa na usuwanie smoły - po paru dniach sama odpada
Ogólnie jestem zadowolony - brak pyłu i syfu jaki miałem przy eko-groszku no i popiołu (po spaleniu około 1 tony wyciągnąłem jakieś 5-6 kg pyłu)
Spalanie nieznacznie większe niż eko-groszek co widać na statystykach( około 25-30 %)
2017-12-23 20:16
  himeroza Posty: 233 Ostrzeżenie: 0
pimpej napisał » 2017-12-23 10:57
Witam pale pelletem od czerwca, w okresie wakacyjnym do cwu a obecnie co i cwu.
Dom 220m2 połowa w podłogówce reszta kaloryfery, dom 5 letni dobrze ocieplony pali sie dobrze nie wygasa, nie cofa sie żar do podajnika przy obecnej pogodzie do pieca zaglądam raz na 6-7 dni kiedy dosypuje pellet do zbiornika (6x20kg)
Jedyny minus to szklista warstwa mażi na ściankach pieca ( przy częstym przechodzeniu w podtrzymanie) którą można łatwo usunąć dosypując na palenisko preparat - Hansa na usuwanie smoły - po paru dniach sama odpada
Ogólnie jestem zadowolony - brak pyłu i syfu jaki miałem przy eko-groszku no i popiołu (po spaleniu około 1 tony wyciągnąłem jakieś 5-6 kg pyłu)
Spalanie nieznacznie większe niż eko-groszek co widać na statystykach( około 25-30 %)

jaki pellet i firma?? 25% wiecej ?? kolego z wegla mozna wycisnąć o wiele więcej niż z trocin
2018-01-22 20:10
  pawel007 Posty: 1 Ostrzeżenie: 0
witam pale peletem w piecu ogniwo ekoplus25kw juz wiem ze piec za duzy grzeje okolo 160m pytanie mianowicie jakie ustawic parametry podtrzymania dla peletu bo piec czesto wchodzi w parametry podtrzymania i co zrobic by byl wiekszy kopczyk bo w palniku prawie brak opalu a jesli dodam recznie to po czasie znow to samo
2018-12-14 21:08
  Walker Posty: 15 Ostrzeżenie: 0
Witam widzę że coraz więcej osób pali pelecikiem. A dla tych znawcow co mówili że ten piec nie nadaje się do palenia peletem, to proponuję zapoznać się z budową nowego ogniwa na pelet ------ I jakie to straszne zmiany konstrukcyjne przeszedł piec. 🤔 pozdrawiam 
2021-10-24 22:10
  dragonstrazak Posty: 2 Ostrzeżenie: 0
Dolaczam sie z prośbą o optymalne ustawienie podajnika na pelet. Wszystko jest ok tylko kopiec zbyt mały jak kolega napisal wyżej. Wydluzylen czas podawania do 15s.
Pierwsza stronaPoprzednia strona3 / 3Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: