W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  bruli.pl v3.5  Ekogroszek Taurona? Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona8 / 8Następna stronaOstatnia strona
2018-01-31 12:08
  Pink01 Posty: 198 Ostrzeżenie: 0
karoka65 napisał » 2017-12-30 22:54

A proszę Cię bardzo. Tyle że u mnie już kilku chłopaków z forum ten popiół widziało

dodane 2017-12-30 22:54To jest po spaleniu jakieś 2/3 zasobnika ale widać że miejsca w szufladzie jeszcze zostało.
Kto widział?
A był i vmilo, był i Gmaj przejazdem a wszystkich po nickach nie znam.
      Wybaczcie koledzy, ale przy cenie 1050 za opał z którego bardzo ogarnięty palacz wytarga średniorocznie max 5,5 - 6 kWh z kilograma to już jest tylko hobby, nie oszczędność z tytułu palenia węglem. Gaż nie wyjdzie wiele drożej, jak się trafi dobrego dostawcę energii elektrycznej to druga taryfa też da groszowe różnice.  A początkującemu czy niekumatemu palaczowi wręcz drożej wyjdzie palić takim węglem niż gazem. Z kolei ogarnięty palacz spala tani ale dobrze wybrany ekogroszek, groszkomiał czy też w końcu także i miał bez zbędnych zabaw w jakieś rozbijania czy inne popierdywania, po prostu te 2 - 3 razy częściej wyrzuca popiół. Ale za GJ płaci 20 - 25 złotych, nie 4 dyszki. Tak jak pokazałeś to w tym sezonie pali się tylko Skarbek z Piekar. Gdybym miał nim palić, to naprawdę wolałbym już VARMO - kupiony u producenta kosztuje koło 3 dyszek taniej, jest zawsze suchutki jak pieprz, popiół też z niego wychodzi podobnie no i ma tak koło 10% wyższą wartość opałową.
2018-01-31 13:09
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Jeden lubi czarne a drugi blondynki Kobra. Ja wolę wysypać 1 szufladkę zamiast 3-ech.
Gdyby każdy palił tym co producent podaje zniknęłoby z 70% wątków z tego i innych for.
Oczywiście najlepszy i najtańszy jest węgiel jest u Ciebie
Da Bóg skończy się palenie wszelkim syfem i znajdą paragraf też na tych którzy oferują podsypkę pod kostkę brukową która znika z placu po zimie przelatując przez komin.
2018-01-31 16:33
  Pink01 Posty: 198 Ostrzeżenie: 0
Oj daj spokój. Nawet nie wspomniałem czym handluję ( bo VARMO nie mam w ofercie - chociaż na przyszły sezon kto wie? ), a poza tym na wszystkich forach na których się udzielam zawsze piszę że jestem drogi. Ja tylko piszę że jak kWh z węgla wyjdzie w okolicach 19 - 20 groszy, to już szkoda się babrać nawet i z jedną szufladką. Poza tym zastanów się. Gdyby każdy palił tym co podaje producent... Typ węgla 31 podają zazwyczaj. A kaloryczność jaką? A zawartość popiołu jaką? A temperatury spiekania popiołu jakie? I do tego zazwyczaj RI max 5 podają. Wiesz dobrze że gdyby każdy palił tym co podaje producent, to w tym kraju byłoby węgla dla jakichś może max. 10 tysięcy kotłów z podajnikiem. Resztę trzeba by zezłomować od zaraz. Retopal nie - za niska temperatura spiekania popiołu. Jaret nie - to samo plus za niska wartość opałowa. Chwałowice nie - typ 32 i za wysokie Rogi. To samo Bobrek, Wesoła, Wieczorek itede. Jak żyć, Panie Premierze?   
2018-01-31 16:42
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
I dlatego wiesz że jak chcesz mieć dobry towar musisz zabulić niestety.
Dlaczego jesteś  drogi? przecież możesz być tani?
Dobrze wiesz że jak komuś dasz goowno to drugiego razu już nie będzie.
Ja nie muszę sprzedawać węgla wszystkim, nie muszę sprzedawać tysiące ton bo to nie jest główne źródło utrzymania.
Wystarcza mi tego co sprzedam a i roboty mniej jak wywożenie setek ton
2018-02-24 16:48
  szymonkas9 Posty: 1 Ostrzeżenie: 0
Witam,
Tak jak większość palaczy szukam nowosci i zakupiłem 2 tyg. temu Jaret +. Mam piec retortowy 5 lat, paliłem wszelkimi miałami Piasta, nawet z rosji 19, nigdy mi nie zgasł. Po zasypaniu tym syfem z taurona :
- woda leje sie z zasobnika,
- piec przy 0 stopni na zewn. nie może zagrzać się do 50st. trwa to około godziny.
- przy kilu stopniowym mrozie wyłącza się nie mogąc osiągnąć zadanej temp.
Kombinowąłem z różnymi ustawieniami i nic. Napisałem do tauronu z prośba o jakieś ustawienia i wygląda na to że maja mnie w d....
Generalnie to wygląda tak że oszukują na kalorycznosci, wilgotności i jakości opału.
2018-02-25 15:39
  khojdys Posty: 162 Ostrzeżenie: 0
Ja kupiłem 4 palety Taurona - pali sie u mnie dobrze. Ani wody ani miał niema.
Jedynie co mnie martwi to ze transport płaci się od palety. To JARET PLUS i tyle.
Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych Krzysztof z Krakowa 
2018-02-25 17:13
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
To nie JP.
2018-02-25 18:28
  gmaj22 Posty: 2240 Ostrzeżenie: 0
Inne mieszanki zupełnie. Tutaj zresztą opisane.
2018-04-26 13:30
  stawka Posty: 1 Ostrzeżenie: 0
Taki ekogroszek też widziałam bardzo często. Jest dość znany. Może warto wcześniej zapoznać się z opiniami o nim klik. Wiadomo, że warto wybrać taki, który nam się sprawdzi i będzie dość wydajny. Macie jakąś inną opcję ekogroszku na uwadze? Jaki się sprawdzi?
2018-12-03 22:32
  pawurb16 Posty: 3 Ostrzeżenie: 0
Witam. W czerwcu 2018r zakupiłem 3,2 tony ekogroszku tauron różowego, aby był suchy i był suchy. Obecnie zacząłem nim palić. Spala się, ale na dobę 40kg czyli 2 worki z czego wybieram 10kg popiołu z kamieniami i płytkami wapiennymi. Jeżeli ktoś chce sobie wysypać drogę do nie trzeba zamawiać kamienia. Złożyłem reklamację, ale odpisali, iż każda partia węgla jest badana i jest wszystko w porządku. Totalna porażka. Sprawę przekazuję do Rzecznika Praw Konsumenta może uda się przeprowadzić rzetelne przebadanie tego pseudo ekogroszku. Palę ekogroszkiem od 5 lat i nawet syberyjski daje więcej ciepła i mniej popiołu chociaż się spieka. Nie polecam nawet najgorszemu wrogowi.
2018-12-04 06:34
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

Odpuść. Znam kogoś, kto próbował.
Jakoś to spalisz, więcej nie kupisz, powiesz innym żeby się wystrzegali. Tyle można zrobić.
2018-12-04 09:10
  pawurb16 Posty: 3 Ostrzeżenie: 0
Witam. W czerwcu 2018r zakupiłem 3,2 tony ekogroszku tauron różowego, aby był suchy i był suchy. Obecnie zacząłem nim palić. Spala się, ale na dobę 40kg czyli 2 worki z czego wybieram 10kg popiołu z kamieniami i płytkami wapiennymi. Jeżeli ktoś chce sobie wysypać drogę do nie trzeba zamawiać kamienia. Złożyłem reklamację, ale odpisali, iż każda partia węgla jest badana i jest wszystko w porządku. Totalna porażka. Sprawę przekazuję do Rzecznika Praw Konsumenta może uda się przeprowadzić rzetelne przebadanie tego pseudo ekogroszku. Palę ekogroszkiem od 5 lat i nawet syberyjski daje więcej ciepła i mniej popiołu chociaż się spieka. Nie polecam nawet najgorszemu wrogowi.Ponadto na swoim portalu COPS nie umieszczają negatywnych opinii - próbowałem 2 razy nie umieścili.

dodane 2018-12-04 09:10Jednak spróbuję. Sprawę w Sądzie zakłada Rzecznik.
2018-12-04 18:03
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

Do sądu trzeba mieć papier. Kto, i gdzie da ten opał do zbadania ?
Daj znać, co załatwiłeś. Na przyszłość warto czytać co piszą ludzie, którzy już mieli z tym styczność. Byłem na to napalony, ale ostudziły mnie opinie. Jak widać słuszne.
2019-03-20 14:15
  gregor40 Posty: 361 Ostrzeżenie: 0
Ja zakupiłem tydzień temu, 2 paletki różowego. Przyszedł suchy w bardzo fajnych workach. Od zeszłej wiosny palę Greenpal , ale wtedy cena była tego warta, w tej chwili tona różowego w moim przypadku ( pomorskie) jest droższa od Greenpala o 43 pln. Więc PGG odpada za taką kasę. Teraz mam w 20 kg workach i mniej problemu. Faktycznie, ustawić piec na różowym to naprawdę wyzwanie. W końcu doszedłem do jakiejś normalności, dmuchać trzeba dość mocno, jak za słabo to wszystko skleja się na palniku. Kaloryczność względem Greenpala bez porównania, o wiele mocniejszy. Jedyny problem to dobrze ustawić parametry spalania i pali się całkiem nieźle.
2019-03-20 16:48
  Rotaz Posty: 68 Ostrzeżenie: 0

Spaliłem 2 worki gratisowe różowe z promocji, w proporcji 50% : 50% z Retopalem.
Spalało sie dobrze ,zauważalna wieksza ilosc popiołu w szufladzie .
Pierwsza stronaPoprzednia strona8 / 8Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: Czosnowka, Futermeloki, JDziuk2022, Kiler5, leON22, malina321, marekmarek, Martines