W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl  Obwód CWU - automatyczna zmiana temperatury zadanej kotła Subskrybuj
2017-01-09 13:01
  Yoker Posty: 11 Ostrzeżenie: 0
Witam. Moj problem jest taki: 3 raz zauwazylem,ze  sterownik sam zmienil temperature zadana kotła z 50 na 66stopni. W ustawieniach patrzylem ,jest 50 ,a na wyswietlaczu pokazuje 66stopni, reset poprzez wylaczenie i wlaczenie sterownika pomogl raz na 3 tygodnie,drugim razem na 2 dni,i dzis w nocy takze musialem resetowac. Jakas pomoc? podpowiedz co dalej z tym zrobic? jak moze sam sterownik zmienic temp zadana,wszystkie 3 razy to byla temp 66 stopni. 
2017-01-09 13:19
  sq9tbu Posty: 1240 Ostrzeżenie: 0
Wczoraj podobną sytuację widziałem u kogoś na forum, nawet pisałem.
Może serwis coś wyjaśni.
2017-01-09 13:47
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Witam,masz ustawiony priorytet CWU co powoduje że po spadku temp na bojlerze (w tym przypadku o 20 stopni ) podbija temp na kotle (w tym przypadku o 6 stopni) powyżej zadanej na CWU.
2017-01-09 21:38
  Yoker Posty: 11 Ostrzeżenie: 0
Czyli idzie jakos ustawic tak by sie tak nie działo? No piorytet CWU , bo mi wody nie chciało dogrzać na baterii z termostatem, ale odkad jest to piorytetem jest gorąca. Chodzi o to, zeby kocioł nie potrzebnie nie grzal do 66 stopni .Drugie pytanie dogrzeje do 66 stopni i co dalej,woda uzyska temp odpowiednia czyli 60 stopni(zadana) i wszystko wroci do normy ? Woda wystarczy mi 50 stopni i kociol rowniez, ustawilem wode na 60, bo wczesniej jak nie bylo piorytetu  CWU to leciala tylko letnia. Dom ma 130 m ,2 kondygnacje i na obu ogrzewanie podlogowe+ dwie drabinki.
2017-01-09 21:46
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Ty sobie wez lepiej ustaw termostat w baterii a nie podnoś  temp wody w boilerze
2017-01-09 22:28
  Yoker Posty: 11 Ostrzeżenie: 0
Bez włączonej podłogówki bateria działała dobrze, po włączeniu ogrzewania w domu, leciała letnia woda, dlatego szukałem w ustawieniach, to mój pierwszy sezon grzewczy,dopiero uczę się co z czym się je.  Człowiek nie może znać się na wszystkim, dlatego pytam tu Was, moja dziedzina to pokrycia dachowe,blachy budowlane. A że instalator, nie ustawił mi kompletnie nic i samemu trzeba odgadywać co z czym to już nie moja wina. Ja robię od a do zet, estetycznie, wszystko funkcjonuje,profesjonalnie. Ale na swojej budowie, już zwątpiłem, bo czego sam, czy z teściem nie zrobiliśmy, to do dziś odgaduję przyczyny różnych objawów, jak właśnie wspomniana woda w baterii,czy zmiana temper zadanej na kotle. Bojler grzeje wodę do tempr kotła czyli skoro kocioł na 50 to i w bojlerze wyższa nie będzie,mimo ze ustawiona na 60. I tu sie zdziwilem, ze kociol podbil do 60 i wtedy woda w bojlerze do 58 ,a ustawienia kotla na 66. Czyli pytam jak ustawic by bylo okej? 
2017-01-10 07:09
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Po dogrzaniu CWU wszystko wróci do normy. Jest ok. By dogrzac CWU w priorytecie podbija CO by szybko osiagnąć temp zadaną bojlera.
Użytkownicy online: Beny12131, domimik, JacoYGH, KOZ18, matrixpro, Vitis, Zibibak68