W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku

Profil użytkownika

Yoker

 

 

Rejestracja: 2016-05-16 19:53

Logowanie: 2024-01-16 21:38

Urządzenia: 1

Tematy: 4

Posty: 11

posty użytkownika 
2021-12-02 12:54 Temat: eCoal.pl v3.5 » Problem statystyk
  Yoker Posty: 11
Witam, czytałem wpisy na temat nowej platformy, że statystyki się pojawią, jak zahaczę dany węgiel, tak też zrobiłem. Czekam już parę dni, dodaję komputerem i sprawdzam i nic się nie dodaje, zero statystyk po 15 listopada. Problem jest jeszcze taki, że dodając węgiel z listy na komputerze, na głównym schemacie nie dodaje, że zasobnik został załadowany, a wcześniej dodając na sterowniku pieca węgiel, ten zasobnik uzupełnia, lecz nie wpisywało go do zdarzeń i statystyki. Co robię źle? Do 15 listopada, przez 5 lat wszystko ładnie śmigało..
2019-11-07 22:15 Temat: eCoal.pl v3.5 » Prośba sprawdzenia instalacji po "fachowcu"
  Yoker Posty: 11
Moje zdolności na 5+  są bardziej dekarskie,blacharskie i budowlane, to moja branża. Mam za to dwóch znajomych z takimi zdolnościami co swoje ogrzewania sami robili i nie narzekają jak ja. Nie wiem skąd pochodzi Grzegorz? Jeśli jednak mają ode mnie zrobić po potrzebują jak najwięcej wskazówek i rad.
2019-11-07 19:27 Temat: eCoal.pl v3.5 » Prośba sprawdzenia instalacji po "fachowcu"
  Yoker Posty: 11
Dziękuję wam za szybki odzew. Rozumiem, że:
 1. Trzeba zakupić sprzęgło (koszt ok 400)  i do niego podłączyć pompy z rozdzielaczy, które posiadam? Czy jak na schemacie cały zestaw mieszający ze sprzegłem? 
2. Do tego dochodzi jeszcze jedna pompa na CWU?
3. Orientujecie się ile taki zabieg (robocizna) może wynieść? 
P.S. Raczej wezmę nowego instalatora,  skoro mówicie, że w najważniejszej części kotłowni poprzednik zrobił 3 błędy wykonawcze, które przez 3 zimy już mnie flustrują, to wyjścia nie mam. Nie wierzę, że pojął do dziś, że coś zrobił źle.
4. Jakieś jeszcze ważne wskazówki co do całości?  
2019-11-06 21:03 Temat: eCoal.pl v3.5 » Prośba sprawdzenia instalacji po "fachowcu"
  Yoker Posty: 11
2019-11-06 21:00 Temat: eCoal.pl v3.5 » Prośba sprawdzenia instalacji po "fachowcu"
  Yoker Posty: 11
1. Opis domu 4 letni z poddaszem użytkowym,styropian 15 grafit,na Pn scianie 20 grafit, do 140m użytkowych,posadzka 15 cm styropianu,sufit do strychu 30 cm wełny lambda 0,35,skosy 25cm lambda 0,35.  Strych ściany od środka dodatkowo wełna 20cm i miedzy krokwie 15 cm 0,35. Okna 3 szybowe itd wentylacja grawitacyjna.
2. Opis instalacji Piec Eko Plus 10 KW Ogniwo, Bojler Kospel 140 l (rodzina 2 dorosłych + 3 dzieciaki),ogrzewanie podłogowe na parterze i na poddaszu,dwa rozdzielacze(jeden w kotłowni, adrugi na pietrze). Instalacja posiada zawór 4 drożny Afriso z siłownikiem (można sterować przez sterownik od pieca)  Cały układ zawiera dwie drabinki, które jeśli przerzucę piec na tryb lato i tak działają, myślę że woda z bojlera przez nie przepływa. Instalacja podłogowa rurek Tece alupex, natomiast w kotłowni wszystko miedź. Od początku instalację uruchamiało pokrętło Afriso w łazience z prysznicem na parterze, a drugie mieściło się w górnej łazience. Problem był taki, że po gorącym prysznicu ogrzewanie się wyłączało, więc to wywaliłem sam i parter steruje sterownik pieca plus czujka wewnętrzna oryginalna od pieca. Na górze natomiast wywaliłem pokrętło na korytarz,a za tydzień chce wymienić na bezprzewodową czujkę BT1. Instalator rozpalił w piecu i pojechał( od samego początku mówiłem mu, co tu będzie za piec i że duże możliwości sterowania przez internet itd i miał tak zrobić instalację, by wszystko hulało. Więc po załączeniu w ustawieniach przeze mnie ,że ma sterować zawór 4D plus regulator pokojowy, pieca nie szło dogrzać itd jak całość załączam,czyli parter, poddasze i woda za jednym razem to jakby coś nie dawało rady. Więc załączałem osobno dół i później górę by się mijało i w miarę było ok tylko problem, że woda zimna, więc temperatura za zaworem wyższa by uzyskać w bojlerze cieplejszą wodę,wtedy znów w domu za gorąco. Zrezygnowałem z zaworu 4D, bo stwierdziłem, że w instalacji coś nie gra. W tym roku parter jak narazie steruję ustawianiem pracy pompy CO1, jak chłodniej to włączam czas 5 minut co 25 minut,jak za ciepło w domu to zmniejszam czas pracy pompki lub wydluzam przerwe. Nie umiem nawet narysować schematu, dlatego stanąłem za piecem i narysowałem jak to z tyłu wygląda. 
3. Rozdzielacze mają każdy swoją pompkę ,jakieś pokrętło do regulowania temperatury, a za kotłem jest jeszcze pompa firmy Buderusa (mam ją wbitą jako kotłową, choć nie wiem co za co ona odpowiada) . Jest to chyba układ zamknięty ,posiadam zbiornik szary, nad którym jest wskaźnik z barami oraz niebieski wyrównawczy chyba, bo z bojlera idzie rurka do niego. Podpięta jest tez jakaś spiralna wężownica, chyba jakieś zabezpieczenie termiczne.

Tak by to wyglądało, na spalanie węgla nie narzekam, całorocznie ok 3 tony, latem na wodę też póki co grzeję. Choć, może coś tam się poprawić jeszcze da.

dodane 2019-11-06 20:58

dodane 2019-11-06 21:00
2017-12-28 11:20 Temat: eCoal.pl v3.5 » sterowanie zaworem 4D
  Yoker Posty: 11
Mogę się tu podpiąć do tematu zaworu 4D? Mianowicie w tamtym roku grzałem i w ustaw wbili mi p.podł , zawor 4d zalozony a ni sie nie palila kontrolka,ust na zero. Przyznam sie ze instalator olał temat i sam wszystko odgaduje, wiec znalazlem w ust i mam wbite teraz p podl +4D+ reg pok,  wiec po ponad 1,5 roku zauwazylem ze ten 4 d sie zalacza. Ustawiona byla ochrona na 4D ale tam juz jakies ustawienia byly stanadrowo,w ktory kierunek itd czy one maja tak pozostac? wyczytałem, wyzej ze radzicie zmienic ochrone na np pompe cwu czy mieszajaca, skad mam wiedziec ze taka jest u mnie w ukladzie? za piecem jest w cwu podpieta,ale kolega wbił ja jako kotłową, oprocz niej sa dwie pompy na dwoch rozdzielaczach na kazdym pietrze.Czyli jaką ochronę wbic,zeby wszystko poprawnie działało? w moim obiegu sa takze dwie drabinki ,jak wylacze ogrz podł to są gorace,jak wlacze to letnie, wiec to wszystko musi byc jakoś powiazane.Zimą nie było problemow ,ale skoro piec ma funkcje sterowania,plus wydalem pieniadz na 4D i inne rzeczy to chciałbym by to dobrze,bylo zgrane i ustawione.Pomoze ktos, wielkopolska? Inna sprawa ze zima przy ust temp wewnetrzen 22 do 23 stopnie bylo w domu bardzo cieplo, a teraz jak jest 2 na plusie to nie jest tak to odczuwalne, moze dlatego ze piec mniej pracuje bo dom utrzymuje temperature, ale mam 3dzieciakow i chcialbym im wiekszy komfort cieplny dac,. Czy przy takich temp przejsciowych trzeba wyzej wbijac temper zadana? dzis podnioslem juz do 24,ale piec jakby mial sam problem z trzymaniem temp zadanej,kreci sie kolo temper zalaczania pomp i spada do 38 i znow 42 i znow 38. na rozdzielaczu mam ust pokretlo na 26 st na drugim 24, dodatkowo zalaczam je w lazience jakimis pokretlami co tez maja temp max do 30 stopni, dolny zalacza dopiero na 30 a gorny juz od 26 jak przekrecam.W tamtym roku jednak nie grzalem na pietrze,a w tym uruchomilem i na gorze cieple dwa pomieszczenia,a na dole jakby chłodno. Sam juz sie pogubilem w tym. Help?
2017-01-09 22:28 Temat: eCoal.pl » Obwód CWU - automatyczna zmiana temperatury zadanej kotła
  Yoker Posty: 11
Bez włączonej podłogówki bateria działała dobrze, po włączeniu ogrzewania w domu, leciała letnia woda, dlatego szukałem w ustawieniach, to mój pierwszy sezon grzewczy,dopiero uczę się co z czym się je.  Człowiek nie może znać się na wszystkim, dlatego pytam tu Was, moja dziedzina to pokrycia dachowe,blachy budowlane. A że instalator, nie ustawił mi kompletnie nic i samemu trzeba odgadywać co z czym to już nie moja wina. Ja robię od a do zet, estetycznie, wszystko funkcjonuje,profesjonalnie. Ale na swojej budowie, już zwątpiłem, bo czego sam, czy z teściem nie zrobiliśmy, to do dziś odgaduję przyczyny różnych objawów, jak właśnie wspomniana woda w baterii,czy zmiana temper zadanej na kotle. Bojler grzeje wodę do tempr kotła czyli skoro kocioł na 50 to i w bojlerze wyższa nie będzie,mimo ze ustawiona na 60. I tu sie zdziwilem, ze kociol podbil do 60 i wtedy woda w bojlerze do 58 ,a ustawienia kotla na 66. Czyli pytam jak ustawic by bylo okej? 
2017-01-09 21:38 Temat: eCoal.pl » Obwód CWU - automatyczna zmiana temperatury zadanej kotła
  Yoker Posty: 11
Czyli idzie jakos ustawic tak by sie tak nie działo? No piorytet CWU , bo mi wody nie chciało dogrzać na baterii z termostatem, ale odkad jest to piorytetem jest gorąca. Chodzi o to, zeby kocioł nie potrzebnie nie grzal do 66 stopni .Drugie pytanie dogrzeje do 66 stopni i co dalej,woda uzyska temp odpowiednia czyli 60 stopni(zadana) i wszystko wroci do normy ? Woda wystarczy mi 50 stopni i kociol rowniez, ustawilem wode na 60, bo wczesniej jak nie bylo piorytetu  CWU to leciala tylko letnia. Dom ma 130 m ,2 kondygnacje i na obu ogrzewanie podlogowe+ dwie drabinki.
2017-01-09 13:01 Temat: eCoal.pl » Obwód CWU - automatyczna zmiana temperatury zadanej kotła
  Yoker Posty: 11
Witam. Moj problem jest taki: 3 raz zauwazylem,ze  sterownik sam zmienil temperature zadana kotła z 50 na 66stopni. W ustawieniach patrzylem ,jest 50 ,a na wyswietlaczu pokazuje 66stopni, reset poprzez wylaczenie i wlaczenie sterownika pomogl raz na 3 tygodnie,drugim razem na 2 dni,i dzis w nocy takze musialem resetowac. Jakas pomoc? podpowiedz co dalej z tym zrobic? jak moze sam sterownik zmienic temp zadana,wszystkie 3 razy to byla temp 66 stopni.