W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Funkcjonalność pompy mieszającej CO I JAK??? Subskrybuj
2016-12-29 17:39
  Mateusz91 Posty: 84 Ostrzeżenie: 0
Witajcie.
Zastanawiam się nad zamontowaniem pompy mieszającej.
Chciałbym się dowiedzieć na jakiej zasadzie ona pracuje, i czy pomoże mi to w ograniczeniu tak mocnych spadków temperatury jakie mam teraz, gdy przekręcę zawór 4d manualnie na większy procent grzania mieszkania powrót ostro leci i ciężko dobić mu znów do zadanej.

Więc pytania:
1. Na jakiej zasadzie działa,
2.Czy pomoże mi to w moim problemie.

Przepraszam Was za te tematy, ale chcę zyskiwać a nie tracić.
2016-12-29 18:11
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Mateusz91 napisał » 2016-12-29 17:39
Witajcie.
Zastanawiam się nad zamontowaniem pompy mieszającej.
Chciałbym się dowiedzieć na jakiej zasadzie ona pracuje, i czy pomoże mi to w ograniczeniu tak mocnych spadków temperatury jakie mam teraz, gdy przekręcę zawór 4d manualnie na większy procent grzania mieszkania powrót ostro leci i ciężko dobić mu znów do zadanej.

Więc pytania:
1. Na jakiej zasadzie działa,
2.Czy pomoże mi to w moim problemie.

Przepraszam Was za te tematy, ale chcę zyskiwać a nie tracić.

Pompa mieszająca uruchamia się na sygnał z czujnika temp. powrotu, trzeba ustawić tylko temp. załaczania pompy, przy jakiej wartości ma się uruchomić i dogrzać powrót.
Jeśli masz zawór 4D wtedy jak puszczasz w instalację więcej wystarczy podnieść temp. zadaną na kotle i  więcej pójdzie też na powrót, pompa staje się zbyteczna. Jeśli masz bojler blisko kotła możesz podgrzewać powrót przez bojler to rozwiązanie ma też wady bo przy małym rozbiorze CWU temp. CWU podchodzi pod temp. CO.
Wybór należy do Ciebie
2016-12-29 18:15
  pablo Posty: 595 Ostrzeżenie: 0
  karoka65: a w RBR to tak nie działa z CWU jak opisujesz,myśle juz nad kryzowanie tych dwóch powrotów i zamontowanie dwóch zaworów.
2016-12-29 18:29
  Mateusz91 Posty: 84 Ostrzeżenie: 0
Super.
Dziękuję Wam za rady,
Zwiększyłem temperaturę powrotu i dogrzewam go za pomocą pompy z CWU gdyż mam go zaledwie 1,5 metra odległości od pieca
2016-12-29 18:32
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO


Działa dokładnie tak samo, zależy gdzie dasz czujnik powrotu.
Jeśli masz podpięte osobno powrót z CO do jednej mufki powrotnej a drugi obieg CWU do drugiej mufki to chyba wiesz gdzie go umiejscowić jak dogrzewasz przez CWU?
Podumaj zanim napiszesz że coś nie działa
To do Pablo bo między pojawił się post Mateusza
Użytkownicy online: kaz_ko, koperniczek7, Pavlis