W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eSterownik.pl  Uwagi do działania Biblioteki. Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona1 / 6Następna stronaOstatnia strona
2014-03-06 21:58
  Stan Posty: 2564 Ostrzeżenie: 0
1. Zabezpieczenie po zerwaniu połączenia z biblioteką.
    (zgłoszone, obiecano poprawkę do oprogramowania sterownika)


2. Dzisiaj zauważyłem że gdy biblioteka jest połączona ze sterownikiem, to     poprzez esterownik nie mogę przełączyć się z trybu ręcznego na     automatyczny, przez sieć lokalną działa bez problemu.
2014-03-06 22:37
  adkwapniewski Posty: 408 Ostrzeżenie: 0
Co do punktu 2 to coś u Ciebie nie działa ... 
U mnie działa prawidłowo Łączę się tylko przez ES

2014-03-06 23:39
  Stan Posty: 2564 Ostrzeżenie: 0
Hmm, może i tak.
W sumie przegladarka była otwarta parę godzin i się nieprzelogowywałem wiec mimo iż pokazywała pełny dostęp to moze taki nie był.
Sprawdzę jutro, teraz juz wszystko wyłaczyłem.


Co to za program w którym masz uruchomiony skrypt ?
2014-03-07 00:01
  adkwapniewski Posty: 408 Ostrzeżenie: 0
Napisałem sobie, sukcesywnie przepisuję skrypt (jak czas pozwala) , na koniec jak już wsio będzie w .Net(c#) może się szarpnę na graficzny edytor algo spalania + lista algo albo tylko lista - zobaczymy co będzie działać w mono.




Szukam tanich siłowników do zaworów 3d termo 





2014-03-07 23:56
  Stan Posty: 2564 Ostrzeżenie: 0
Trzecia uwaga, to podczas sterowania z biblioteki dobrze by było gdyby działały programatory, CO, Podłogówki, pompy cyrkulacyjnej,


Mi one wprawdzie nie potrzebne, ale ktoś na pewno będzie zainteresowany.
2014-03-08 00:22
  adkwapniewski Posty: 408 Ostrzeżenie: 0
Moim zdaniem bardzo dobrze że nie działają.
Idea jest taka że to Ty masz nimi sterować a ecoal/bruli to "pośrednik".
Można wtedy traktować CO/DOM jako jeden "organizm" i zawrzeć to w algo.


Tworzysz własny "programator" tygodniowy , tablicę temp zew i związaną z nią pracę cykliczną pomp , cokolwiek na co masz ochotę Możesz nawet SI zaprząc do pracy


Dla mnie lepszym rozwiązaniem było by dołożenie zabezpieczenia które w przypadku utraty połączenia przełączy sterownik w tryb automatyczny. Wtedy kocioł nie wygaśnie , nie wybuchnie itd.

2014-03-08 11:25
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
adkwapniewski napisał » 2014-03-07 23:22
Dla mnie lepszym rozwiązaniem było by dołożenie zabezpieczenia które w przypadku utraty połączenia przełączy sterownik w tryb automatyczny.
Tak, to byłoby dobre rozwiązanie. Plus.
2014-03-08 13:14
  Stan Posty: 2564 Ostrzeżenie: 0
VERB napisał » 2014-03-08 10:25
adkwapniewski napisał » 2014-03-07 23:22
Dla mnie lepszym rozwiązaniem było by dołożenie zabezpieczenia które w przypadku utraty połączenia przełączy sterownik w tryb automatyczny.
Tak, to byłoby dobre rozwiązanie. Plus.



Już o tym pisałem, niestety ES zdecydowało że będzie tylko wyłączenie podajnika i dmuchawy.
2014-03-09 13:18
  Stan Posty: 2564 Ostrzeżenie: 0
Następna sprawa, wczoraj około 17 tej u trzech testujących nastąpiło rozłączenie ze sterem, oczywiście sterownik został na wykonywaniu ostatniego polecenia.
Ze względu na zbieżność w czasie podejrzewamy że były to jakieś czynności wykonywane przez serwer ES których biblioteka w pythonie nie "wytrzymała".
Tak więc prośba o sprawdzenie i ewentualną łatkę do biblioteki.

2014-03-09 13:37
  adkwapniewski Posty: 408 Ostrzeżenie: 0
Te 3 osoby mają ustawione połączenie z ES ? 


Ja zauważyłem że przy aktywnym połączeniu z ES jest problem z połączeniem lokalnym, po wyłączeniu połączenia z ES w sterowniku , po localu nie ma problemu.


Spróbować można, głowy nie dam obciąć ale raczej to nie wina skryptu w pythonie tylko softu stera albo jego ograniczeń sprzętowych - ile zapytań jest w stanie przetworzyć jednocześnie ? Ktoś to sprawdzał ? Jak działa połączenie z ES - ES pobiera dane ze stera i udostępnia dalej czy tylko przekierowuje pytanie-odpowiedź między userem a sterem ... 


Jeśli to drugie to przy 3-4 (strzelam może być 1-2 albo 5-10 ) userach aktywnych "przeglądających" przez ES sterownik, próba wbicia się po localu może się nie udać









2014-03-09 14:48
  Stan Posty: 2564 Ostrzeżenie: 0
adkwapniewski napisał » 2014-03-09 12:37
Te 3 osoby mają ustawione połączenie z ES ? 



W tej chwili nie, ale wtedy mieli.
2014-03-09 16:07
  ven Posty: 657 Ostrzeżenie: 0 ELEKTRO-SYSTEM
Stan napisał » 2014-03-09 12:18
Następna sprawa, wczoraj około 17 tej u trzech testujących nastąpiło rozłączenie ze sterem, oczywiście sterownik został na wykonywaniu ostatniego polecenia.
Ze względu na zbieżność w czasie podejrzewamy że były to jakieś czynności wykonywane przez serwer ES których biblioteka w pythonie nie "wytrzymała".
Tak więc prośba o sprawdzenie i ewentualną łatkę do biblioteki.


Sterownik może obsługiwać 4 połączenia na raz. Jedno jest zarezerwowane dla serwera (tylko jedno i jest stałe). Nie ma znaczenia ile osób przegląda sterownik od strony serwera, cały czas jest to 1 socket (zapytania są buforowane).

Druga sprawa to to że biblioteka nie może się rozłączyć ze sterownikiem bo nie utrzymuje z nim połączenia. Każde pytanie o status, zmianę parametru itd to jest łączenie wykonanie polecenie i rozłączenie.

Problemem może być fakt że równocześnie działa skrypt i przeglądarka www, która łączy się ze sterownikiem lokalnie. Przeglądarka zajmuje tylko socketów ile może.


2014-03-09 17:13
  Stan Posty: 2564 Ostrzeżenie: 0
Czyli radzisz żeby podczas działania skryptu nie używać przeglądarki w połączeniu lokalnym tylko przez ES ?
2014-03-09 19:03
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
ven napisał » 2014-03-09 15:07
Problemem może być fakt że równocześnie działa skrypt i przeglądarka www, która łączy się ze sterownikiem lokalnie. Przeglądarka zajmuje tylko socketów ile może.
Może być. Z domu zawsze podglądam przez lokalną.
Nie wiem za to, jak tłumaczyć wywalenie się kotła w nocy, gdy żaden browser nie działał a jedynie niezbędny soft.
I dlaczego wczoraj, wywaliło (w mniej więcej tym samym czasie) więcej niż jeden. Może serwer statystyk ?
2014-03-09 19:19
  adkwapniewski Posty: 408 Ostrzeżenie: 0
Odłącz na próbę od ES 
2014-03-09 19:21
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Tak właśnie zaraz zrobię, bo zalogowałem się via ES i wyleciałem i tak i tak.
Nerw mi się napina.
2014-03-09 20:10
  ven Posty: 657 Ostrzeżenie: 0 ELEKTRO-SYSTEM
Co rozumiesz pod pojęciem wyleciałem ??? Pojawia się jakiś błąd czy co ?
Jak pisałem wyżej nie możesz stracić połączenia  bo go nie ma.
2014-03-09 20:26
  adkwapniewski Posty: 408 Ostrzeżenie: 0
Nie wiem dlaczego się tak dzieje , i nie dzieje się tak codziennie (ciężko znaleźć zależność) ale kiedy sterownik jest połączony z ES to czasami nie da się wejść lokalnie.


Traci połączenie (lokalne) lub odświeża w nieskończoność. Tak było na sofcie wcześniejszym jak 0.3.1.16 , na tym nie testowałem bo mam dostęp tylko przez ES.


Tak jak pisałem wcześniej, po przełączeniu w sterowniku "Połączenie aktywne" na "NIE" rozwiązywało problem połączenia lokalnego.




Sprawdzałem wsio nawet patchcord`y (mam dość dobry tester w robocie) , adresy IP nie były z puli DHCP, nie było konfliktów ani nazw ani IP.
2014-03-09 20:40
  Stan Posty: 2564 Ostrzeżenie: 0
ven napisał » 2014-03-09 19:10
Co rozumiesz pod pojęciem wyleciałem ??? Pojawia się jakiś błąd czy co ?
Jak pisałem wyżej nie możesz stracić połączenia  bo go nie ma.



To może przerobić bibliotekę tak aby utrzymywała nawiązane połączenie.
Pierwsza stronaPoprzednia strona1 / 6Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: Dom_lekartow, Jan46