User profile

timbergand

 

 

Registration: 2015-12-12 16:21

Login: 2022-01-20 15:10

Devices: 0

Topics: 1

Posts: 11

user posts 
2021-11-09 18:05 Topic: Nowa usługa » Zgłoszenia dotyczące błędów - uwagi do APLIKACJI Android
  timbergand Posts: 11

Witam.
Posiadam sterownik Defro Smart 3,5. Poprzez stronę www (i dostępną ikonkę) zaktualizowałem soft sterownika z wersji 1.1.30.12 do wersji 1.1.35.1 . Rozumiem, że tym samym przeniosłem się do nowej usługi (bo ikonki do migracji w lokalizacji Moje konto - Urządzenia nie miałem). Wcześniej korzystałem z aplikacji Defro Smart Mobile, która teraz się "wysypała". U mnie ta nowa testowa aplikacja uruchamia się bez problemów tylko gdy łączę się z Internetem poprzez dane komórkowe (gdy "ptaszek" przy nazwie urządzenia jest szary). Po zmianie i połączeniu się z Netem poprzez WiFi w sieci domowej ("ptaszek" przy nazwie urządzenia jest na zielono) po uruchomieniu za każdym razem komunikat, że aplikacja została zatrzymana. Testowane na kilku telefonach z Androidem w wersji 5.1; 7 i 8 oraz po wielokrotnych próbach odinstalowania i ponownej instalacji. Aha, sterownik po zmianie softu wcześniej też restartowałem poprzez odcięcie zasilania. Najbardziej w tej nowej aplikacji brakuje mi jednak możliwości podglądu stopnia otwarcia/zamknięcia zaworu 4D tzn. po zmianie na tryb Ręczny i kliknięciu na kafelek "Zawór 4D STOP" mogę zamykać lub otwierać zawór, ale w aplikacji na belce "Pozycja zaworu 4D w CO1" nic się nie zmienia i jest ciągle 0%. W starej aplikacji Defro Smart Mobile nie miałem takich problemów. Proszę o poprawienie tego błędu.
2018-12-03 10:25 Topic: Aplikacje mobilne » Aplikacja eSterownik Forum na Androida
  timbergand Posts: 11
Dzięki Panie Przemku. Rzeczywiście już jest wszystko git. Pozdrawiam.
2018-12-02 21:37 Topic: Aplikacje mobilne » Aplikacja eSterownik Forum na Androida
  timbergand Posts: 11
Już OK. Numer wersji Twojej Opery wszystko wyjaśnił. Ja się tu męczyłem z wersją Mini. No teraz to super wygląda. Zależało mi na tym powiększeniu tekstu bo już wzrok nie ten co kiedyś. Wielkie podziękowania za pomoc w ogarnięciu tematu. Pozdrawiam serdecznie.
2018-12-02 20:24 Topic: Aplikacje mobilne » Aplikacja eSterownik Forum na Androida
  timbergand Posts: 11
No ta Opera nie jest zła. Nie mogę tylko znaleźć opcji, która wrzuca cały tekst postu do jednej kolumny po jego powiększeniu tak, aby cały był widoczny i nie trzebabyło przewijać ekranu. Na Twoim filmiku to jest dobrze widoczne. Może jakaś podpowiedź?
2018-12-02 16:20 Topic: Aplikacje mobilne » Aplikacja eSterownik Forum na Androida
  timbergand Posts: 11
Tak wiem używam Bravea, ale wspomniana apka naprawdę skracała drogę do forum. Poza tym dobrze skalowała zawartość ekranu to i ta czytelna czcionka. Po prostu konkretna apka do konkretnego forum - tego mi brakuje.
2018-12-02 14:18 Topic: Aplikacje mobilne » Aplikacja eSterownik Forum na Androida
  timbergand Posts: 11
Witam.
Od dłuższego czasu nie działa apka eSterownik Forum dostępna w Google Play (autorstwa Elektro-System S.C.) tj. instaluje się, ale po uruchomieniu wyświetla komunikat "Forum przechodzi modernizację" i tak za każdym razem. Czyszczenie systemu i instalowanie na nowo nic nie zmienia. Testowane na różnych urządzeniach z andkiem od 4.3 do 5.1. Wcześniej wszystko hulało dobrze. Apka fajna, pomocna do wygodnego przeglądania forum na telefonie. Czy ktoś ma, używa i może potwierdzić zachowanie programu? No i może prośba do autorów o zerknięcie serwisowe na problem. Pozdrawiam.
2018-04-10 11:23 Topic: eCoal.pl v3.5 » Wygaszenie kotła na lato
  timbergand Posts: 11
Witam.
Po ubiegłym sezonie grzewczym wyczyściłem kocioł iwysmarowałem czystym olejem napędowym (ropą) w celu konserwacji wymiennika, araczej solidnie nałożyłem mgiełkę rozpylaczem. Nie wyjmowałem korony palnika(Ekoenergia) gdyż mam ją wklejoną na silikon wysokotemperaturowy, drzwiczki odpieca były otwarte, a piwnicę mam wilgotą. W okresie letnim, gdy kocioł tak sobiestał zakonserwowany zauważyłem, że korona palnika zaczęła się jakby „lasować”tj. robić miękka i solidnie ścierać po potarciu jej powierzchni palcem,szczególnie w okolicy otworów nawiewowych. Miałem wrażenie, że można by ją rozkruszyćprzy mocniejszym nacisku. W czasie palenia tej zimy wszystko było normalniekorona się nie rozpadła, ale nie wiem jak będzie później jak na lato zakonserwujępiec. Nie wiem, czy to ta ropa tak podziałała na tą koronę czy co (toż to chybacoś a’la szamot jest). W tym roku zamierzam wysmarować wymiennik olejem. Czyspotkał się ktoś z takim zjawiskiem. Czy jednak mimo wszystko przy tego typukonserwacji lepiej wyjąć koronę? Dzięki za wszystkie uwagi.
2017-11-25 17:27 Topic: bruli.pl v3.5 » Pompa CO1
  timbergand Posts: 11
OK. Dzięki za sugestię i rozwianie wątpliwości. Pozdrawiam.
2017-11-25 17:04 Topic: bruli.pl v3.5 » Pompa CO1
  timbergand Posts: 11
Witam. Wrócę jeszcze do tematu.
Podobnie jak luki... w instalacji CO mam zawór 4D, który ustawiam sobie ręcznie (brak siłownika) oraz czujnik temp. wew. W ustawieniach sterownika dla obwodu CO1 jest możliwość ustawienia czasów załączania i wyłączania pompy CO (przykładowo 10min praca 5min wyłączona). Zauważyłem, że cykliczna praca pompy CO według zdefiniowanych czasów funkcjonuje prawidłowo dla wybranego w ustawieniach typu obwodu Pompa CO+ reg.pok. po osiągnięciu określonej dla czujnika temp. wewnętrznej. Natomiast po wyborze typu obwodu Pompa CO+ 4D+ reg. pok. (taj jak mam to w rzeczywistości) - pompa CO pracuje non-stop. Nie chciałbym gonić pompy CO cały czas, a chciałbym widzieć na schemacie zawór 4D i temp. za zaworem. W ustawieniach zaworu 4D mam - Zatrzymanie pompy po dogrzaniu pomieszczenia NIE (czy może ten parametr decyduje o tym, że pompa działa cały czas a nie cyklicznie? a jak dam na TAK to załączy się dopiero po osiągnięciu temp. wew minus histereza i też będzie pracowała ciągle? a może do tego potrzebny jest jeszcze siłownik do zaworu 4D ? - takie pytania mi się nasuwają). Regulator pogodowy mam nieaktywny, podłogówki brak, obwód CO2 - wyłączony, pompa CWU również jako ochrona powrotu.