Wystąpił problem z dostępnością numeru Serwisu. Do czasu uruchomienia numeru głównego prosimy o kontakt pod numerem 605-780-882

User profile

majsi

 

 

Registration: 2012-11-18 21:43

Login: 2016-10-03 22:20

Devices: 1

Topics: 0

Posts: 25

user posts 
First pagePrevious page1 / 2Next pageLast page
2013-01-22 15:48 Topic: eCoal.pl » Spalanie grupowe
  majsi Posts: 25
Stan napisał » 2013-01-22 13:03
No tak, po za tym nie wiadomo ile w nim piachu który raczej kiepsko się pali, tak więc może Twój niedopał do głównie piach.  


Powodzenia  
dzięki
2013-01-22 13:49 Topic: eCoal.pl » Spalanie grupowe
  majsi Posts: 25
Stan napisał » 2013-01-22 12:02
No niestety opał mamy jaki mamy i trzeba znaleźć kompromis między jakością spalania a jego ekonomią. 
Cierpliwie dostrajaj parametry nadmuchu zmieniając o jedno oczko w odstępach minimum kilkugodzinnych, obserwuj wykresy i piec. W końcu dojdziesz do akceptowalnego kompromisu. 


Mam u siebie podobnie, i w końcu przeszedłem na ręczne sterowanie bo pozwala na pełną kontrolę parametrów, ale wymaga on sporej uwagi i częstej korekty parametrów. Za to odwdzięcza się brakiem niespodzianek  
Po rozmowie z panem z E S wyszło że mam odsiewany miał i to słabej jakości dlatego mam niedopał drobnych frakcji.Nic więcej chyba z tego nie wycisnę.Będę obserwował i dostrajał.Dzięki za wsparcie.
2013-01-22 12:16 Topic: eCoal.pl » Spalanie grupowe
  majsi Posts: 25
Stan napisał » 2013-01-22 10:48
Rozumiem że przed zwiększeniem nadmuchu spieku i niedopału nie było? Tak jakby wbrew logice zmniejszając nadmuch spowodujesz zwiększenie niedopału ale spiek powinien się zmniejszyć, trzeba znaleźć kompromis. 
Niedopał był ale spiek był miękki a teraz jest twardy
2013-01-22 11:17 Topic: eCoal.pl » Spalanie grupowe
  majsi Posts: 25
majsi napisał » 2013-01-22 09:39
Stan napisał » 2013-01-21 23:21
Może, to nie automat więc trzeba korygować nadmuch jak się coś zmieni. Ale histogram to nie wyrocznia, trzeba kontrolować też popielnik, palnik i czy nie pojawia się sadza. 
przepraszam że nie odp[owiedziałem wczoraj zginął mi internet.Zaraz sprawdzę co się dzieje na palniku.Sadzy w wyminniku mniej,ale duży twardy spiek.Zmniejszam dmuchawę o jedno oczko i czekam.W popielniku minimalny niedopał.Poczekam ze dwie godziny i sprawdzę.
2013-01-22 10:39 Topic: eCoal.pl » Spalanie grupowe
  majsi Posts: 25
Stan napisał » 2013-01-21 23:21
Może, to nie automat więc trzeba korygować nadmuch jak się coś zmieni. Ale histogram to nie wyrocznia, trzeba kontrolować też popielnik, palnik i czy nie pojawia się sadza. 
przepraszam że nie odp[owiedziałem wczoraj zginął mi internet.Zaraz sprawdzę co się dzieje na palniku.
2013-01-22 00:11 Topic: eCoal.pl » Spalanie grupowe
  majsi Posts: 25
Dzieki za podgląd może są ok dlatego,że dodałem wiatru.Przedtem dlugie kreski były po prawej stronie histogramu
2013-01-22 00:08 Topic: eCoal.pl » Spalanie grupowe
  majsi Posts: 25
Stan napisał » 2013-01-21 22:30
Co rozumiesz przez długie kreski? Patrzę w tej chwili i jak dla mnie jest ok. 
2013-01-21 21:30 Topic: eCoal.pl » Spalanie grupowe
  majsi Posts: 25
Witam wszystkich-może ktoś sprawdzi moje histogramy i napisze dlaczego na mocy max mam same długie kreski.Jakoś nie mogę ogarnąć tych kresek
2012-12-28 23:52 Topic: eCoal.pl » Spalanie grupowe
  majsi Posts: 25
bodziasty napisał » 2012-12-28 22:48
Kol. Zawijan_2 radził kiedyś komuś, żeby spróbować pomieszać taki miał w stosunku 4 do 1 z ekogroszkiem, to poprawi palenie. Sterownik masz wyłączony i nic nie widać
Czasami mnie rozłącz ale chyba już jest ok.To chyba muszę zakupić ekogroszek i spróbować
2012-12-28 23:36 Topic: eCoal.pl » Spalanie grupowe
  majsi Posts: 25
Moje ustawienia znacznie się różnią.Ja mam miał "radziecki" jak zejdę z 20 kw mocy max.to piec nie łapie temp.zadanej.Próbowałem regulować dmuchawą ale słabo to wychodzi,bo albo spieki,albo niedopał.Może byś mi coś doradził?
2012-12-28 23:32 Topic: eCoal.pl » Spalanie grupowe
  majsi Posts: 25
bodziasty napisał » 2012-12-28 22:12
Ja palę - co ci pomóc - podejrzyj u mnie - jadę na spalaniu grupowym - miał 22 mj z
Piasta
2012-12-28 23:09 Topic: eCoal.pl » Spalanie grupowe
  majsi Posts: 25
Może,któryś z panów na forum pali miałem bo nie mogę ustawić piecyka
2012-12-28 19:56 Topic: eCoal.pl » Spalanie grupowe
  majsi Posts: 25
Palnik burner przepraszam za pomyłkę
2012-12-28 19:45 Topic: eCoal.pl » Spalanie grupowe
  majsi Posts: 25
Miał mam chyba odsiewany bo sporo jest pyłu i jest wilgotny,Palnik segmentowy brucer.Muszę chyba zwiększyć moc,bo nie osiąga zadanej temp.
2012-12-28 17:54 Topic: eCoal.pl » Spalanie grupowe
  majsi Posts: 25
Dałem pompę na pracę ciągłą, żeby piec popracował
2012-12-28 17:49 Topic: eCoal.pl » Spalanie grupowe
  majsi Posts: 25
Do zbigmaz ustawiam dlatego, żę na 16 kw kocioł bardzo wolno dochodził do temp.
2012-12-28 15:19 Topic: eCoal.pl » Spalanie grupowe
  majsi Posts: 25
Dodam,że przy tych ustawieniach mam spory niedopał w popielniku
2012-12-28 15:15 Topic: eCoal.pl » Spalanie grupowe
  majsi Posts: 25
Witam nie mogę sobie poradzić z ustawieniami palę miałem może ktoś zkolegów by coś poradził,zerkając na moje ustawieni.Z góry dziękuję i czekam na uwagi
2012-12-23 13:26 Topic: eCoal.pl » Spalanie grupowe
  majsi Posts: 25
Dziekuję za rady Wesołych Świat dla wszystkich
2012-12-23 13:16 Topic: eCoal.pl » Spalanie grupowe
  majsi Posts: 25
Ogniwo eko+16 kw ja myślę że to jest wina opału.Przy tej tep.na zewnątrz spalam ok 30-40kg na dobę.Mam jaszcze jedno pytanie.Czy jak przełączę pompę CO na ciągłą to spalanie dużo wzrośnie?Mam na cykliczną.Myślę,że na ciągłej kocioł by pracował stabilniej tzn.szybciej by dochodził do temperatury zadanej,a po ogrzaniu domu pracował by w temp.obniżonej.Nie wiem czy dobrze myślę.Co o tym sądzicie.
First pagePrevious page1 / 2Next pageLast page