Rozgrzewamy jesienne temperatury i z tej okazji przygotwaliśmy dla Państwa OBNIŻKI CENOWE wybranych produktów w naszym sklepie eSterownik.pl!
W zakładce "PROMOCJA" znajdziecie wszystkie produkty objęte rabatem

User profile

mateuszsz

 

 

Registration: 2018-10-02 20:48

Login: 2023-02-07 08:44

Devices: 1

Topics: 5

Posts: 4

user posts 
2021-03-14 11:16 Topic: eSterownik.pl » pożar ovh
  mateuszsz Posts: 4
YuZJannowitz napisał » 2021-03-14 08:56

Kolejny dzień i kolejne ZERO. Błąd systemu, autoryzacja nie powiodła się. Sterownik dostępny tylko po LANie, nie autoryzuje się z platformą. Przy próbie ponownego dodania urządzenia otrzymuję komunikat, że urządzenie już dodane do platformy esterownik.pl.

Pytania do administracji:
1. Na kiedy planowane jest pełne uruchomienie platformy esterownik.pl, przywrócenie pełnej sprawności z backupów (bo przecież takie wykonywaliście, prawda? platforma esterownik.pl to nie jest jednorazowy projekt domorosłych studentów, jest nadal rozwijana a nie klejona, prawda?)?
2. Czy wdrożone jest przeniesie systemu do serwerowni w Polsce, z tego raku internetu i platformy spamerów, którym jest OVH?
3. Czy po przywróceniu dostępu do platformy wszystkie dane statystyczne będą dostępne?
4. Czy planowane jest wprowadzenie opłaty abonamentowej by pokryć koszt profesjonalnego supportu i przepisania platformy od zera do obowiązujących dzisiaj standardów?


Panowie z Electro-system s.c. raczej przyjęli strategię milczenia w tych kwestiach to może podzielę się moimi obserwacjami i przemyśleniami  

Ad. 1. Jest klejona na gównie i patykach. Nie licz na backupy  
Ad. 2. Problemem nie jest kolokacja maszyn. Dopóki są na terenie EU to nie robi to żadnej różnicy dla użytkowników platformy. Jarać może się tak samo Atman czy Beyond, mimo wysokiej klasy bezpieczeństwa PPOŻ (choć nie bronię tutaj OVH bo koncertowo spierdolili sprawę). A OVH wybrali bo jest tanio.
Ad. 3. Dane są na szczęście na kartach SD zainstalowanych w naszych sterownikach, tak więc po ich synchronizacji powinny być dostępne.
Ad. 4. Nie widzę żadnych podstaw aby wprowadzać opłatę abonamentową. Sterowniki nie są tanie, sprzedali ich pewnie całkiem sporo, tak więc kapitał na rozwój oprogramowania powinien być. Ponadto napisanie nowego systemu zgodnie z sztuką i aktualnymi standardami to inwestycja na wiele lat.
2021-03-14 11:04 Topic: eSterownik.pl » pożar ovh
  mateuszsz Posts: 4
pab11o napisał » 2021-03-14 09:50
Nie lepiej wyprowdzić port na zewnątrz i ominąć całą platformę?Nie, ponieważ:
1. Nie każdy ma stałe i/lub zewnętrzne IP.

2. Nie każdy ma na tyle wiedzy technicznej, że wie jak to zrobić.
3. Panel który jest w samym sterowniku jest jeszcze bardziej gówniany, brakuje podglądu schematu, przeglądanie wykresów to nieśmieszny żart, brak też dostępu do ustawień.
4. Powiadomienia nie działają.

Tak więc to rozwiązanie jest takie bym powiedział 2/10
2021-03-14 00:06 Topic: eSterownik.pl » pożar ovh
  mateuszsz Posts: 4
Widzę że macie podobne odczucia co ja
Tak się składa, że trochę o branży IT wiem i z tego co udało mi się wywnioskować szperając tu i ówdzie to ich cały system do zarządzania webowego jest koncertowo spierdolony. Zaczynając od Javascriptu panelu który wygląda jakby go pisał mierny student drugiego roku na zaliczenie, poprzez aplikację backendową, a kończąc na infrastrukturze która prawdopodobnie poprzez źle zaprojektowaną aplikację koszmarnie się skaluje.
Niestety bez przeprojektowania, napisania i postawienia KAŻDEGO elementu systemu od nowa nie będzie znacznej poprawy. Aktualne działania firmy opierają się na doraźnych usprawnieniach "tu i ówdzie" żeby to jakkolwiek ruszyło, a efekty widzicie sami. Brak dostępu przez tyle dni potwierdza tylko moje słowa, a dodatkowo mamy dowód ma to że firma w ogóle nie miała "disaster recovery planu", bo gdyby takowy był wszystko wstałoby w jeden góra dwa dni. Ciekawe czy chociaż jakieś backupy zostały (śmiem wątpić).

Tak więc na spalaniu węgla może się znacie, na hardware sterowników wygląda na to że też, ale technologie webowe was totalnie przerastają. Gdybyście potrzebowali fachowej pomocy to odezwijcie się, z chęcią pomogę (serio).
2021-02-12 00:10 Topic: eCoal.pl v3.5 » Problem z zadaną temperaturą CWU
  mateuszsz Posts: 4
Gotowe
dodane 2021-02-12 00:10Podbijam temat. Dzisiaj wieczorem mój piec odwalił coś takiego:Niestety nie ma (jak zwykle z resztą) aktualnych danych na zdalnym dostępie, więc mogę pokazać tylko wykres.

Ma ktoś jakiś pomysł gdzie szukać przyczyny?
2021-02-10 08:02 Topic: eCoal.pl v3.5 » Problem z zadaną temperaturą CWU
  mateuszsz Posts: 4
Dzień dobry,

Ostatnio zauważyłem pewien problem w moim piecu. Otóż cyklicznie kilka razy na dobę zadana temperatura CWU ustawia się za 0 stopni, na wykresie w tym miejscu widnieje "dziura", a piec zaczyna grzać wodę CWU mimo że nie ma takiej potrzeby. Taka sytuacja ma miejsce kilka razy na dobę o różnych porach i trwa kilka minut.
W załączniku wykres zadanej temperatury CWU z dnia 09.02.2021. Czy ktoś mógłby rzucić okiem?
2020-05-12 14:19 Topic: eSterownik.pl » Nic nie działa
  mateuszsz Posts: 4
@grzegorz-81
Odpowiedzi nie działają na całym forum. Padło i nie wygląda aby ktoś miał zamiar się tym zająć.

Od ponad 24h nie ma danych z wykresów w panelu zarządzającym. A rankiem nie dało się nawet podejrzeć aktualnych parametrów pieca. Oczywiście w tej sprawie komunikatu brak, więc trudno ocenić czy w ogóle ktoś próbuje rozwiązać te problemy.
Ogólnie mam wrażenie że awarie są coraz częstsze, a Elektro-System nie radzi sobie z infrastrukturą, która chyba stoi na ziemniaku lub Raspberry Pi. Ponadto patrząc na jakość dowolnego kodu o obrębie eSterownika (chociażby JavaScriptu) można odnieść wrażenie, że robił to student drugiego roku na zaliczenie. Jakość podobna którą kiedyś pokazało PKP.

Chłopaki, hardware robicie dobry. Ale z aplikacje webowe leżą.