W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku

User profile

bolo1512

Krowica Sama

 

Registration: 2018-02-06 12:39

Login: 2024-05-16 22:22

Devices: 1

Topics: 0

Posts: 6

user posts 
2019-01-04 10:43 Topic: Sklep esterownik.pl » Zestawy urządzeń radiowych wspólpracujących z modulem radiowym RM1
  bolo1512 Posts: 6
Miałeś rację karoka65, miałem żle poustawiane . Powoli zaczynam opanowywać  termostat i ustawienia w trybie retorta ręczna,po odrobince dodaję wiatru i skracam czas postoju podajnika i myślę że do wiosny to opanuję.Wiem że moje ustawienia nie są takie jak u innych,ale to jest RBR i on ma swoje "wymagania". Przydałaby się jeszcze wizualizacja temp. wewn. na schemacie.Dzięki.
2018-12-31 19:44 Topic: Sklep esterownik.pl » Zestawy urządzeń radiowych wspólpracujących z modulem radiowym RM1
  bolo1512 Posts: 6
Dzięki za uwagę nie czytałem ze zrozumieniem, już zmieniłem.A ustawienia? cały czas testuję i uwierz mi że na palniku jest kopczyk, jak skracam czas postoju lub wydłużam podawanie to po kilku godzinach mi przesypuje nie wypalony węgiel.Ja myślę że to słaby węgiel bo też różny próbuję.Ale przy takich ustawieniach jak mam, popiół jest wypalony i bez spieków a na wymienniku nie ma kożucha z sadzy.Termostat wyłączyłem bo próbuję jak będzie bez niego ,widzę że on włączony nic nie daje ani nie steruje pompami ani temp wewn. ani pracą pieca. Myślę że czujnik by zadziałał
2018-12-31 18:57 Topic: Sklep esterownik.pl » Zestawy urządzeń radiowych wspólpracujących z modulem radiowym RM1
  bolo1512 Posts: 6
Mam Auratona ,ale piec nie reaguje na jego komendy,tyle że go wykrywa.A zamiast termostatu chciałbym podłączyć jakiś termometr bezprzewodowy [tylko jaki] i myślę że wtedy by to zadziałało ,bo ten termostat to nawet mi nie przesyła temp.wewn.do sterownika i myśle że tu coś jest.Pompę dałem tak jak mówiłeś zobaczymy co się zmieni ,a temp.zadanej co. nie da się bardziej obniżyć nie wiem o co chodzi mogę tylko podnieść.
2018-12-31 16:58 Topic: Sklep esterownik.pl » Zestawy urządzeń radiowych wspólpracujących z modulem radiowym RM1
  bolo1512 Posts: 6
Sam się zastanawiam czemu pompa co. uruchamia się przy tej temp.,niedawno przeszedłem z automatu na retortę ręczną bo nie wiem czemu, ale nie mogłem opanować podajnika, przesypywało mi żar do popielnika, jeżeli patrzyłeś na moje wykresy to pewnie widziałeś ile razy zmieniałem ustawienia i myślę że te są w miarę najlepsze sądząc po jakości popiołu i ilości spalanego węgla .Też widzę że z" powrotem" coś jest nie tak, może coś z czujnikiem? Od jakiegoś czasu widzę że piec bardzo długo łapie temp. zadaną a właściwie to jej nie osiąga ,przy 58 włącza się pompa i po chwili piec schłodzony ,może to słaby węgiel. Kiedyś na owsie i pellecie lepiej to działało ,może na drugi rok to opanuję.ES_Serwis a co do mojego pierwszego pytania o bezprzewodowe czujniki to coś byś poradził? Pomyśl coś ,oczywiście na drugi rok. Jak by nie patrzeć już ponad osiem lat się z Wami" męczę".Życzę wszystkim Szczęśliwego Nowego 2019 Roku.
2018-12-31 00:23 Topic: Sklep esterownik.pl » Zestawy urządzeń radiowych wspólpracujących z modulem radiowym RM1
  bolo1512 Posts: 6
Mam termostat Auraton i niby sterownik go wykrywa bo jak na panelu termostatu załącza się lub wyłącza program grzania to na schemacie sterownika dioda termostat zmienia kolor na czerwony lub zielony,ale piec na to nie reaguje i to na wszystkich ustawieniach tak samo,dodam że odbiornik termostatu wpiąłem pod zaciski termostat.No i jak wpinałem pod zaciski czujnik temp. to temp,na schemacie nie pokaże,pisze--uszkodzony czujnik temp.
2018-12-30 15:12 Topic: Sklep esterownik.pl » Zestawy urządzeń radiowych wspólpracujących z modulem radiowym RM1
  bolo1512 Posts: 6
Witam.Wiem że wątek już lekko spleśniał ,ale może ktoś poradzi jak wyposażyć starego ecoala chociażby w bezprzewodowy czujnik temperatury.Wiem że moduły radiowe proponowane przez ES są dla mojego sterownika za nowoczesne.Może ktoś się orientuje czy gdybym kupił termometr bezprzewodowy i wpiął jego odbiornik w zaciski "czujnik temperatury" czy to by zadziałało,po remontach nie mam gdzie i jak zamontować  czujników na kablu.Będę wdzięczny za wskazówki.