W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl  PORADNIK PALACZA - DYSKUSJA Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona2 / 109Następna stronaOstatnia strona
2013-02-02 00:01
  Stan Posty: 2564 Ostrzeżenie: 0
strzecha napisał » 2013-02-01 22:53
Nie wiem jak wy ale ja z koksowymi próbuję walczyć zawsze jak tylko się pojawią a z żużlowymi tylko jak są większe od powiedzmy piłeczki tenisowej. Bo jeśli nie ma niedopału a żużel spada i niczego nie blokuje to jak pisał Zawijan po co z nimi walczyć.



Są dwie szkoły falenicka i otwocka jak mawiał klasyk  


Zmniejszenie ilości spieków żużlowych powoduje iż rzadziej będziemy latać z szufladą popielnika.  
Ale zgadzam się ze nie ma co przesadzać. 
2013-02-02 00:06
  tesel Posty: 1708 Ostrzeżenie: 0
Stan napisał » 2013-02-01 22:56



Eee tam to tylko oznacza że gdy nie możemy ustalić ich rodzaju więcej czasu zejdzie nam na ich minimalizowaniu bo trzeba będzie wypróbować obie opcje  


Chodziło mi o to,że każdy może mieć,według niego,inne spieki i będzie chciał aby rozwiązanie znalazło się w "dekalogu".
Dobra już nie będę marudził.
Cały czas Cię popieram i jaszcze raz piszę;mi się to przyda.
2013-02-02 00:25
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Stan napisał » 2013-02-01 22:56
Eee tam to tylko oznacza że gdy nie możemy ustalić ich rodzaju więcej czasu zejdzie nam na ich minimalizowaniu bo trzeba będzie wypróbować obie opcje  
Jest jeszcze trzecia opcja - oba rodzaje w jednym popiele ;] Nie ma uniwersalnych ustawień. To co będzie się sprawdzać u jednego, absolutnie nie musi sprawdzić się u drugiego.
Dyskusje są nieuniknione.
Po to są fora.
2013-02-02 00:32
  Stan Posty: 2564 Ostrzeżenie: 0
VERB napisał » 2013-02-01 23:25
Stan napisał » 2013-02-01 22:56
Eee tam to tylko oznacza że gdy nie możemy ustalić ich rodzaju więcej czasu zejdzie nam na ich minimalizowaniu bo trzeba będzie wypróbować obie opcje  
Jest jeszcze trzecia opcja - oba rodzaje w jednym popiele ;] Nie ma uniwersalnych ustawień. To co będzie się sprawdzać u jednego, absolutnie nie musi sprawdzić się u drugiego.
Dyskusje są nieuniknione.
Po to są fora.



No tak i wiesz co - masz rację, nie ma co czegokolwiek kasować bo nawet z takiej dyskusji można się wiele nauczyć. Tyle że trzeba chcieć ją przeczytać )) 
2013-02-02 00:39
  tesel Posty: 1708 Ostrzeżenie: 0
VERB napisał » 2013-02-01 23:25
Jest jeszcze trzecia opcja - oba rodzaje w jednym popiele ;] Nie ma uniwersalnych ustawień. To co będzie się sprawdzać u jednego, absolutnie nie musi sprawdzić się u drugiego.
Dyskusje są nieuniknione.
Po to są fora.


Zgadzam się z Tobą w 100%.Wiele razy było pisane,że ustawienia w dużej mierze zależą np. od instalacji,od węgla i od innych rzeczy.Dlatego na forum jest tyle zapytań,próśb o pomoc.Nie ma,jak napisałeś,uniwersalnych ustawień.Ale nie o ustawienia,chyba,tu chodzi,ale o generalne zasady.I z tym się zgadzam.
2013-02-02 09:56
  mucia Posty: 211 Ostrzeżenie: 0
A wy ciągle o tych spiekach...

Ja wpierw patrze na spalanie (ile pali) na czystość kotła a dopiero potem spieki.

Nie ma spiekow jest pare dni ciepłych i są spieki tak to jest.
2013-02-02 10:04
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Stan napisał » 2013-02-01 23:32
No tak i wiesz co - masz rację, nie ma co czegokolwiek kasować bo nawet z takiej dyskusji można się wiele nauczyć. Tyle że trzeba chcieć ją przeczytać )) 
Nikogo nie zmusisz do czytania. Ale nie to jest złe. Moim zdaniem najgorsi są ci, którzy przychodzą z wołaniem o pomoc, otrzymują ją i nie raczą nawet napisać że to i to pomogło. Przychodzi kolejna osoba i po przeczytaniu danego wątku dochodzi do wniosku że: pytanie już było, odpowiedź też, ale czy to pomogło już nie napisano. To bolączka chyba każdego forum.
2013-02-02 10:06
  andgro Posty: 614 Ostrzeżenie: 0
Stan napisał » 2013-02-01 22:24
Ciąg dalszy, cytat


Już wielokrotnie pisaliśmy na interesujący Cię temat:
"Jak wizualnie rozróżnić spieki koksowe a żużlowe ?"

1.Spieki koksowe - jak sama nazwa wskazuje - to taki marny koks, powstający z węgla. Ma wygląd szary, matowy i jest łatwy do rozkruszenia choćby młotkiem.
Gdy trafiasz na takie coś, to aż się prosi, aby zwiększyć nieco nadmuch oraz skrócić nieco czas podawania.

2. Spieki żużlowe - jak sama nazwa wskazuje - to stopione części mineralne z popiołów o niskiej temperaturze mięknięcia i topnienia. Wyglądają tak, jak stopione szkło z wtrąceniami ziarenek kamienia. Barwy najczęściej brązowej.
Gdy trafisz na takie coś, to aż się prosi, aby zmniejszyć nieco nadmuch oraz wydłużyć nieco czas podawania.

Pozdrawiam  z_2

witam
wiec musi byc ktos taki kto zaczyna
moja propozycja te dwa punkty wstawiamy bez zmian. chyba wszyscy ze mna sie zgodza ze przy pojawieniu sie spiekow to jest pierwsza rzecz jaka nalezy zrobic - regulacja obrotow wiatraka. zastanawiam sie czy dolozyc jeszcze instrukcje gdzie co zmieniac w sterowniku ale wydaje mi sie ze jakas minimalna wiedza (znajomosc, umiejetnosc obsugi)na temat sterownika musi byc wymagana. jezeli jednak robimy "How to" to mozna dodac opisy "automat: ustawienia->spalanie->korekta dmuchawy" lub "grupowe: ustawienia:spalanie->moc dmuch dla XX gdzie XX wartosc mocy min i max" tu przy grupowym mozna cos dopisac o histogramie. a na samym koncu, pod punktem o spiekach dolozyl bym jeszcze inne mozliwosci walki ze spiekami. i tu np napisal bym ze w automacie mozna wydluzyc czas podawania wegla co skutkuje dluzsza przerwa pomiedzy cyklami pracy podajnika a to powoduje lepsze spalanie wegla (niektore wegle lubia polezec sobie w nawiewie) - ta rad z wlasnego doswiadczenia.
pozdrawiam andrzej
2013-02-02 10:08
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
tesel napisał » 2013-02-01 23:39
Ale nie o ustawienia,chyba,tu chodzi,ale o generalne zasady.
OK. Chce wam się - twórzcie ;]

2013-02-02 10:10
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
mucia napisał » 2013-02-02 08:56
Ja wpierw patrze na spalanie (ile pali) na czystość kotła a dopiero potem spieki.
O !. I to jest normalne podejście.
2013-02-02 10:12
  andgro Posty: 614 Ostrzeżenie: 0
VERB napisał » 2013-02-02 09:04
Stan napisał » 2013-02-01 23:32
No tak i wiesz co - masz rację, nie ma co czegokolwiek kasować bo nawet z takiej dyskusji można się wiele nauczyć. Tyle że trzeba chcieć ją przeczytać )) 
Nikogo nie zmusisz do czytania. Ale nie to jest złe. Moim zdaniem najgorsi są ci, którzy przychodzą z wołaniem o pomoc, otrzymują ją i nie raczą nawet napisać że to i to pomogło. Przychodzi kolejna osoba i po przeczytaniu danego wątku dochodzi do wniosku że: pytanie już było, odpowiedź też, ale czy to pomogło już nie napisano. To bolączka chyba każdego forum.

witam
dlatego dobrze ze wreszcie jest jakis moderator i bedzie mogl zamykac tematy a jeszcze proponuje co jest stosowane na wielu forach. gdy temat jest zamykany i problem rozwiazany w temacie dodajemy [solved] lub po naszemu - za czym obstaje- [problem rozwiazany]
pozdrawiam andrzej
2013-02-02 10:21
  andgro Posty: 614 Ostrzeżenie: 0
VERB napisał » 2013-02-02 09:08
tesel napisał » 2013-02-01 23:39
Ale nie o ustawienia,chyba,tu chodzi,ale o generalne zasady.
OK. Chce wam się - twórzcie ;]


witam
odczuwam jakbys mial problem z tym ze cos takiego powstaje. jezeli nam sie chce to robimy. kolego VERB a pamietasz swoje poczatki na forum, jak miales problemy ze swoim piecem. przejrzalem twoja historie - udzielales sie bardzo duzo i bardzo czesto (zadawales pytania) i czy nie mial bys latwiej gdyby istnial taki "poradnik".. ile czasu bys zaoszczedzil. ja zauwazylem ze juz nie udzielasz sie zbyt czesto - czyzby znudzilo ci sie nasty raz odpowiadac na to samo pytanie??? poto jest poradnik zeby wlasnie takim umiescic go na samej gorze i dac tytul " PRZECZYTAJ ZANIM COS NAPISZESZ NA FORUM"
pozdrawiam andrzej
2013-02-02 10:25
  andgro Posty: 614 Ostrzeżenie: 0
[quote author="mucia" date="2013-02-02 08:56"

Ja wpierw patrze na spalanie (ile pali) na czystość kotła a dopiero potem spieki.

witam
ja uwazam ze spieki to podstawa. jezeli sa spieki to znaczy ze zle sie pali, jak zle sie pali to znaczy ze spala nieprawidlowa ilosc wegla(zazwyczaj zaduza) i dopiero po unormowaniu procesu spalania na palniku mozemy pracowac nad iloscia spalonego wegla.
pozdrawiam andrzej
2013-02-02 10:44
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
andgro napisał » 2013-02-02 09:21
kolego VERB a pamietasz swoje poczatki na forum, jak miales problemy ze swoim piecem. przejrzalem twoja historie - udzielales sie bardzo duzo i bardzo czesto (zadawales pytania) i czy nie mial bys latwiej gdyby istnial taki "poradnik".. ile czasu bys zaoszczedzil.
Wcześniej napisałem: Zapominacie, że wszyscy zaczynaliśmy od pytań ? Każdy przypadek jest inny, choć podobny.
Tak, że doskonale pamiętam jak było.
Nadal twierdzę, że obecna forma forum jest dobra. Lepiej unikać błędów, które mogą doprowadzić do zaniku ruchu na forum. Np. przychodzisz, pytasz i dostajesz odp: już o tym było "se poszukaj" bo zaśmiecasz itd. i ....już więcej tam nie wchodzisz.
Być może tu tak nie będzie.
andgro napisał » 2013-02-02 09:21
ja zauwazylem ze juz nie udzielasz sie zbyt czesto - czyzby znudzilo ci sie nasty raz odpowiadac na to samo pytanie???
Jeśli będę za Tobą powtarzał, to jaki to ma sens ? Obserwuję, czytam - będzie potrzeba, napiszę.
2013-02-02 10:45
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
andgro napisał » 2013-02-02 09:25
ja uwazam ze spieki to podstawa. jezeli sa spieki to znaczy ze zle sie palij
I tu się mylisz.
2013-02-02 10:48
  andgro Posty: 614 Ostrzeżenie: 0
VERB napisał » 2013-02-02 09:45
andgro napisał » 2013-02-02 09:25
ja uwazam ze spieki to podstawa. jezeli sa spieki to znaczy ze zle sie palij
I tu się mylisz.

witam
to za slowami z_2 udowodnij przedstaw dowody.
pozdrawiam andrzej
ps to po co my tu piszemy o tych spiekach??? poco dawane sa rady zeby je likwidowac???
2013-02-02 10:51
  andgro Posty: 614 Ostrzeżenie: 0
VERB napisał » 2013-02-02 09:44
andgro napisał » 2013-02-02 09:21
 Obserwuję, czytam - będzie potrzeba, napiszę.

witam
i tak trzymac ale mam prosbe: wiecej pisz twoja wiedza jest nam potrzebna
pozdrawiam andrzej
2013-02-02 11:31
  andgro Posty: 614 Ostrzeżenie: 0
ZawiJan napisał » 2013-02-02 10:28
andgro napisał » 2013-02-02 09:48
VERB napisał » 2013-02-02 09:45
andgro napisał » 2013-02-02 09:25
ja uwazam ze spieki to podstawa. jezeli sa spieki to znaczy ze zle sie palij
I tu się mylisz.

witam
to za slowami z_2 udowodnij przedstaw dowody.
pozdrawiam andrzej
ps to po co my tu piszemy o tych spiekach??? poco dawane sa rady zeby je likwidowac???

Mylisz się andgro. Rzeczywiście.
Zastanówcie się dobrze nad ostatnimi zapisami VERBa i muci. Podpisuję się pod nimi.
Nie mam teraz czasu, ale niebawem napiszę coś od siebie.

witam
wiec czekam z niecierpliwoscia na wyjasnienie. bo widze ze zaczynacie (eksperci) gubic sie w tym co pisaliscie i co piszecie teraz.
pozdrawiam andrzej
2013-02-02 11:53
  minertu Posty: 1976 Ostrzeżenie: 0 MINERTU.EU
Sterownikiem dziadowskiego węgla nie
uzdrowisz.
Jak kotła z kominem nie wyczyścisz to masz produkcję koksu w
swoim kotle.
Jak nie uspokoisz cyrkulacji  i ciągu w swojej kotłowni to
masz i żużle i koksy jednocześnie o wyższym spalaniu nie wspomnę.
Jak masz kiepski węgiel z tendencją do
koksowania a piec pracuje dwu stanowo to masz to samo.

Parę takich i innych punktów przesłałem Stanowi.



2013-02-02 11:56
  darase Posty: 1916 Ostrzeżenie: 0
Minertu Minertu piszesz i kasujesz aż się pogubiłem.

Andrzej spoko, masz rację.

Niech Ktoś powie że spieki koksowe to oszczędność?

Mucia,Verb też macie rację są spieki żużlowe nie ma co rozpaczać dopóki nie zakleszczą ślimaka.

Już pisałem znajomy spala popiół wyciąga kalafiory i mówi teraz jest dobrze spalone.

Pierwsza stronaPoprzednia strona2 / 109Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: